آمریکا: پیمان استارت تا 5 دسامبر با روسیه منعقد نخواهد شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

آمریکا: پیمان استارت تا 5 دسامبر با روسیه منعقد نخواهد شد

پست توسط @lirez@ »

تصویرخبرگزاری «ریا نووستی»/ "یان کلی" سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه طی دیداری با خبرنگاران اطلاع داد که آمریکا امیدوارست پیشنویس قرارداد با فدراسیون روسیه در رابطه با محدود سازی تسلیحات تهاجمی استراتژیک تا پایان دسامبر سال جاری آماده شود، مهلت اعتبار این قرارداد 5 دسامبر پایان می یابد.
کلی گفت: "اکنون ما می گوییم که امیدواریم پیشنویس قرارداد را تا پایان دسامبر دریافت کنیم".
وی خاطر نشان نمود: "ما مذاکراتی با فدراسیون روسیه انجام می دهیم تا به تحقق تدابیری برای حفظ شفافیت و کنترل متقابل تا زمانی که قرارداد تصویب شود، ادامه دهیم".
پیشتر "مایکل مک فال" مدیر امور روسیه و اوراسیای شورای امنیت ملی آمریکا در سنگاپور طی گفتگویی با خبرنگاران آمریکایی اطلاع داده بود که آمریکا و روسیه روی توافقنامه ای میان دوره کار می کنند که در مدت زمانی 5 دسامبر تا تصویب قرارداد جدید معتبر خواهد بود.
پیمان استارت-1 بین اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی و آمریکا درباره کاهش و محدود سازی سلاح تهاجمی استراتژیک در سال 1991 امضا شده بود که اعتبار آن 5 دسامبر 2009 پایان می یابد.
در سال 2002 در مسکو قراردادی الحاقی امضا شد که تعداد خرج هسته ای در دو کشور را تا 1700-2200 محدود می کند. آنها باید تا سال 2012 سلاح هسته ای استراتژیک خود را به این سطح برسانند.
روسای جمهور روسیه و آمریکا روز 1 آپریل در لندن تصمیم خود به آغاز فوری مذاکرات پیرامون سند جدید در رابطه با سلاح تهاجمی استراتژیک را اعلام کردند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”