تجهيزات جديد الكترونيكى در ارتش اسرائيل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

تجهيزات جديد الكترونيكى در ارتش اسرائيل

پست توسط @lirez@ »

ارتش اسرائيل ربات كوچك كروى شكلی را كه مى‌تواند فراز و نشيب‌هاى سطح زمين‌ها را طى كرده و تصاويرى در مورد سنگرها، تونل‌ها و اماكن تله گذارى شده را به اطلاع كاربران اين ربات برساند، آزمايش کرد.
  تصویربه گزارش پرس.تى.وى – بيروت، مدتى است ارتش اسرائيل، تلاشی جدى را برای آمادگى نظامى خود انجام می‌دهد و در اين راستا به مانورهاى هوايى، زمينی و دريايى پى‌درپى اكتفا نكرده و اخيرا بيان كرده كه آموزش‌هایى را براى استفاده از تجهيزات جديد الكترونيكى در ارتش دنبال كرده است.  

ارتش اسرائيل بودجه بسيار هنگفتی را براى اين تجهيزات پيشرفته اختصاص داده است.
در ميان اين تجهيزات پيشرفته، هواپيماى بدون سرنشينى است كه مى‌توان آن را تا كرده و در كيف مخصوص قابل حملى به داخل ميدان نبرد قرار داد تا از اماكن حضور نيروهاى دشمن در ميدان نبرد مطلع شود. اين هواپيماهاى بدون سرنشين كوچك مى‌توانند مساحتى با فاصله حداقل 300 متر را پوشش دهند.
ارتش اسرائيل همچنين استفاده از ربات كوچك كروى شكلی را كه مى‌تواند فراز و نشيب‌هاى سطح زمينها را طى كرده و تصاويرى در مورد سنگرها، تونل‌ها و اماكن تله‌گذارى شده را به اطلاع كاربران اين ربات‌ها برساند، را آزمايش و تمرين كرده است. غافل از اينكه در نهايت براى مبارزه بايد اين سربازان جرات به خرج داده و با دشمن درگير شوند و زمانى كه سربازان روحيه جنگى نداشته باشند، هيچ كدام از اين تجهيزات پيشرفته نمى‌تواند مشكل آنها را حل كند.
راديو اسرائيل بيان كرد که اسرائيل به دنبال شيوه‌هایى است كه بتواند ضربات سهمناكى به افراد مسلح دشمن كه در گوشه و كنار پنهان شده‌اند، وارد كند و در اين راستا ارتش اسرائيل سعى مى‌كند تدابير و مانورهاى را داشته باشد كه هر سناريو احتمالى براى جنگ آينده، برايش غير منتظره نباشد.
"گابى اشكنازى " رييس ستاد مشترک ارتش اسرائيل طى سلسله اظهاراتى براى بالا بردن روحيه ارتش خود، بيان كرد كه ارتش اسرائيل آماده است كه اين ماه، عمليات جديدى را عليه غزه آغاز كند. زيرا اصولا چاره‌اى جز انجام اين عمليات وجود ندارد. در همين راستا ديروز هواپيماهاى نظامى اسرائیل برفراز غزه به پرواز در آمدند و ناوهاى جنگى اسرائيل زمين‌هاى بازى را در اين باريكه مورد هدف قرار دادند. هفته گذشته حماس به دنبال تجاوزهاى مكرر اسرائيل پنج موشك به سمت سرزمين‌هاى اشغالى شليك كرد
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”