تدابیر جدید اسرائیل برای جنگ آینده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

تدابیر جدید اسرائیل برای جنگ آینده

پست توسط @lirez@ »

روزنامه‌ی اسرائیلی جیروزالیم پوست از قول یک افسر اسرائیلی عالی رتبه نقل کرد که فرضیه‌ی ارتش اسرائیل بر این اساس است که پایگاه‌های نظامی اسرائیل در معرض موشک‌های حزب‌الله، حماس و سوریه در رویارویی آینده قرار خواهد گرفت.
  تصویربه گزارش پرس.تی.وی – بیروت، این افسر اسرائیلی اشاره داشت که ارتش این رژیم بخش ویژه‌ای را تاسیس کرده تا به کار مدیریت سازماندهی حمایت از پایگاه‌های ارتش بر ضد حملات موشکی احتمالی بپردازد. 

این افسر اسرائیلی افزود: «ماموریت بخش جدید قرار دادن استانداردها در سطوح مختلف برای حمایت مناسب از پایگاه‌ها است تا بتوانند در طول جنگ به کار خود ادامه دهند و به ویژه تمرکز بر روی پایگاه‌هایی قرار گرفته که این احتمال وجود دارد در زمان جنگ در معرض حملات موشکی باشند».
روزنامه‌ی جیروزالیم پست اشاره داشت که وزارت دفاع اسرائیل برای تقویت حمایت و دفاع از پایگاه‌های هوایی خود و همچنین مراکز اتمی این رژیم به ویژه در مناطق شمالی سرزمین‌های اشغالی و در مرز با نوار غزه اقدامات ویژه‌ای را انجام داده است.
این روزنامه افزود: «نیروی هوایی اسرائیل در پایگاه‌های خود مواد ویژه‌ای را قرار داده که می‌تواند توسط آن در صورت هدف قرار گرفتن باندهای فرود و بلند شدن هواپیماها آنها را به سرعت تعمیر کند و در صورت حمله‌ی موشکی با استفاده از این مواد پایگاه مجددا در اسرع وقت عملیاتی خواهند شد».
این منبع نظامی اسرائیلی اشاره داشت که در صورت شعله‌ور شدن آتش جنگ با سوریه و یا حزب‌الله نیروی هوایی اسرائیل برای انتقال جنگنده‌های خود به پایگاه‌های دیگر جایگزین اقدام خواهد کرد.

این منبع نظامی اسرائیلی اشاره داشت که تدابیر اتخاذ شده برای فراخوان نیرووهای ذخیره در جنگ آینده با گذشته متفاوت خواهد بود و نیروهای احتیاطی و ذخیره به مناطقی سری و محرمانه برده خواهند شد که با اماکن سنتی گذشته متفاوت است و این بر اساس این احتمال است که دشمنان اسرائیل آنها را مورد هدف قرار خواهند داد.
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”