تجهیزات پیشرفته عراق برای کنترل مرز با ایران و سوریه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

تجهیزات پیشرفته عراق برای کنترل مرز با ایران و سوریه

پست توسط @lirez@ »

وزارت خارجه عراق، تجهيزات كنترل پيشرفته‌ای به ارزش 49 ميليون دلار براى كنترل مرزهاى ايران و سوريه تهيه كرده است.
 تصویر
به گزارش پرس تى وى ـ بيروت؛ رافع عيساوى معاون نخست‌وزير عراق روز گذشته اعلام كرد، بر سر تعداد كرسی‌هاى هر استان در پارلمان عراق توافق شد.
عيساوى افزود: «كميته تعيين سهميه استان‌هاى عراق ديروز اولين جلسه خود را برگزار نمود. در اين جلسه جلال طالبانى، رييس‌جمهور و طارق الهاشمى معاون وى و اياد السامرائى رييس پارلمان، نورى المالكى نخست‌وزير و نمايندگان ساير گروه‌ها و احزاب سياسى حاضر بودند تا با تثبيت سهميه هر استانى در پارلمان، زمينه اصلاح و تصويب قانون انتخابات مهيا شود».
وى افزود: «همه استان‌هاى عراق در مورد اين سهميه‌ها به توافق رسيده‌اند، به جز استان‌هاى كردنشين كه ما منتظر جواب آنها هستيم».
رافع عيساوى تاكيد كرد كه قرار است هفته آينده قانون انتخابات جديدی براى تصويب نهايى به پارلمان ارائه شود.
این در حالی است که وزارت خارجه عراق، تجهيزات كنترل پيشرفته‌ای به ارزش 49 ميليون دلار براى كنترل مرزهاى ايران و سوريه تهيه كرده است. وزارت خارجه عراق اين تجهيزات را از ايالات متحده تهيه كرده و شامل برج‌هاى ديدبانى مجهز به دوربين و سنسورهاى حساس است كه با اشعه ماورای قرمز فعاليت مى‌كند و همه اين تجهيزات زير نظر اتاق كنترل واحدى است.
اعلام شده كه نيروهاى عراقى در سال 2010 با استفاده از اين تجهيزات مى‌توانند 402 كيلومتر از مرزهاى عراق با ايران را پوشش دهند. همچنين مى‌توانند 286 كيلومتر از مرزهاى حساس با سوريه را نيز پوشش دهند كه اين مناطق بخشى از 1458 كيلومتر مرز بين ايران و عراق و 605 كيلومتر مرز بين سوريه و عراق است. مدتى پيش نيز توافق شد كه نیروهای عراقی با استفاده از هواپيماهاى بدون سرنشين بتوانند مرزهاى را به شيوه‌هاى كنترل از راه دور كنترل نمايند.
«مايكل باربيرو» فرمانده يگان آموزش نيروهاى آمريكايى مستقر در عراق تاكيد كرد كه اين اقدام، يك گام مهمى براى حمايت كشور از تهديدات خارجى است.
پرس تی وی
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”