نزدیک مرز ما سایت هسته‌ای بسازند، واکنش نشان می‌دهیم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

نزدیک مرز ما سایت هسته‌ای بسازند، واکنش نشان می‌دهیم

پست توسط @lirez@ »

 
سرویس بین‌الملل «تابناک» ـ خانم «نرمین عثمان»، وزیر محیط زیست عراق گفته است: اگر خبر راه‌‌اندازی تأسیسات غنی‌سازی ایران در فاصله 70 کیلومتری مرز این کشور با عراق درست باشد، ما نیز واکنش مناسب به آن را خواهیم داشت.
به گزارش «الزمان»، چاپ همزمان بغداد و لندن، این مقام عراقی با بیان موضوع بالا افزود: از آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای خواسته‌ایم تا اطلاعات بیشتری پیرامون این خبر را در اختیار ما بگذارد تا تکلیف خود در این زمینه را بدانیم.
نرمین عثمان اضافه کرده است: در بغداد و بصره سیستم‌هایی را مستقر کرده‌ایم که میزان تشعشعات اتمی کشورهای همسایه را محاسبه و اعلام می‌کند و اگر از این ناحیه احساس خطر کردیم، هشدارهای لازم و اقدامات سریع را برای حفاظت از مردم و محیط زیست عراق اعلام خواهیم کرد.
از سوی دیگر، قائم مقام استاندار فاو گفت: متأسفانه، نیروهای ایرانی و کویتی به آب‌های عراق طمع داشته و مزاحمت‌ها کویت و ایران برای ماهیگران عراقی به مشکل امنیتی منطقه تبدیل شده است و در مواردی نیز مصادره تجهیزات ماهیگیران و ضرب و شتم آنها را نیز گزارش کرده‌ایم و البته متأسفانه پس از سقوط رژیم بعثی این مزاحمت‌ها از سوی کویت و ایران بیشتر شده و نیروهای کویتی خواهان در اختیار گرفتن آب‌های ساحلی عراق هستند.
«ولید الشریفی» از اینکه کشورش توانایی واکنش قوی نسبت به این تجاوزات! را ندارد، اظهار تأسف کرد.
الجزیره نیز اظهارات نرمین عثمان را قابل تامل دانست و آن را تهدید عراق علیه اقدامات ایران نامید.
نکته جالب این که در تیتر این خبر، از کشته شدن شش ماهیگیر عراقی به دست سپاه پاسداران خبر داده شده، اما در متن به این موضوع هیچ اشاره ای نشده است.
با نگاهی به مواضع اخیر عراقی‌ها و طرح مواردی چون قوانین حاکم بر خطوط مرزی این کشور با ایران، قرارداد 1975 الجزایر و برخورد با ماهیگیران عراقی توسط مرزبانان ایرانی، آشکارا می‌توان پررنگ شدن جریانی ضد ایرانی را در این کشور عربی دیدد.
با این اوصاف، انتظار می‌رود با توجه به روابط راهبردی ایران با همسایه غربی اش و ضرورت تحکیم این روابط با نگاه امنیتی ـ اقتصادی، ضروری است که ایران از هم اکنون رفتاری را در پیش گیرد تا آن دسته از مقامات عراقی که مواضع مغرضانه ضد ایرانی خود را بی‌محابا ابراز می‌کنند، متوجه باشند که چنین اظهار نظرهایی برای آنها هزینه‌زا خواهد بود.
 
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: نزدیک مرز ما سایت هسته‌ای بسازند، واکنش نشان می‌دهیم

پست توسط حسن2568 »

سلام
حرف مفت كه ماليات نداره .اين بازماندگان حزب بعث هم با اينطور موضع گيريها قصد دارند خودشان را مطرح كنند.غربيها با تحريك كشورهاي منطقه قصد دارند ايران را هرچه بيشتر با اعتراضات همسايگان مواجه واز آب گل آلود ماهي بگيرند.همين چند وقت پيش صحبت از ورود عربستان وتركيه ومصر به روند مذاكرات هسته اي توسط انگليسيها مطرح شد وحالا اين مزدوران بعثي...
متن خبر هم نشان از بي محتوا بودن اين اظهارات دارد .تو كشور به اين بزرگي چرا بايد سايت هسته اي در 70 كيلومتري مرز عراق باشد .اگر نزديك مرز آذربايجان بود مشكلي نبود اما در مرز عراق عاقلانه نيست ومسئولين هم حواسشون هست.
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
پست: 221
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۷, ۷:۰۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 329 بار
سپاس‌های دریافتی: 448 بار

Re: نزدیک مرز ما سایت هسته‌ای بسازند، واکنش نشان می‌دهیم

پست توسط moha684 »

اینا غذا ندارن بخورن و به آمریکا نفت میدن تا بهشون غذا برسونه اونوقت میگن ما سیستم هایی در بصره و بغداد داریم که میزان تشعشعات اتمی رو نشون میده.واقعا که خنده داره
[FONT=System][External Link Removed for Guests] 
[FONT=System] 
[FONT=System]618 
New Member
پست: 12
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۰ آبان ۱۳۸۸, ۲:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 77 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

Re: نزدیک مرز ما سایت هسته‌ای بسازند، واکنش نشان می‌دهیم

پست توسط amir_phantom2 »

مثل اینکه این عربهای وحشی دوباره هوس کردن بیان سمت ایران زمین و سیلی بخورن.... بر فرض هم که ما نیروگاه بسازیم و 6 تا ماهیگیر عرب ملخ خور کشته شن.......... یادشون رفته چه طوری به زنان ما تجاوز میکردن و جوونامون و قتل عام کردن؟!!!!!!!! غرامت جنگ 8 ساله بماند......
......خلیج همیشه فارس......
.................................
............................
..........
.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”