مسئله مدرنیزه سازی رزمناو روسی برای هند حل شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

مسئله مدرنیزه سازی رزمناو روسی برای هند حل شد

پست توسط @lirez@ »

خبرگزاری «ریا نووستی»/ در مسائل مربوط به قرارداد مدرنیزه سازی رزمناو هواپیمابر "ادمیرال گروشکوف" بین روسیه و هند، نقطه پایانی گذاشته شد، این مطلب را یک منبع آگاه در کرملین نزدیک به روند مذاکرات به «ریا نووستی» اطلاع داد.
وی گفت: "در مسائل مربوط به قرارداد، نقطه پایانی گذاشته شد، مشخصات تعیین شدند و تصمیم نهایی اتخاذ شد".
بزرگترین قرارداد در زمینه همکاری فنی - نظامی برای مدرنیزه سازی رزمناو هواپیمابر "ادمیرال گروشکوف" که به نیروی دریایی هند فروخته شده بود، سال 2004 در روسیه منعقد شد. تا 4 اکتبر سال 1990 این رزمناو "باکو" نام داشت، پس از آن به "ادمیرال ناوگان اتحاد شوروی گوروشکوف" تغییر نام داد. در ابتدا واگذاری کشتی برای سال 2008 برنامه ریزی شده بود، اما بعلت افزایش حجم کارها، مهلت تحویل ناو هواپیمابر تغییر یافت.
در ماه فوریه "ویکتور کوماردین" رئیس موسسه دولتی صادرات دفاعی روسیه، "روس ابارون اکسپورت"، به «ریا نووستی» اطلاع داد که کار روی این رزمناو از نظر دشواری و پیچیدگی بینظیر است.
هند می خواهد این رزمناو را هرچه زودتر دریافت کند، چرا که پیرامون این کشتی استراتژی دریایی کشور شکل می گیرد و ناو هواپیمابر "ویرات" که در نیروی دریایی هند قرار دارد و ساخت سال 1959 می باشد، بسیار فرسوده شده است.
پیشتر "الکساندر فومین" معاون اول مدیر سازمان فدرال همکاری های فنی و نظامی روسیه به «ریا نووستی» گفته بود که این رزمناو سال 2012 به نیروی دریایی هند واگذار می شود. علاوه بر این وی ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک تامین مالی این پروژه تکمیل شود و اعلام کرد که برای تکمیل آن نیاز به 1.2 میلیارد دلار است.
تصویر
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: مسئله مدرنیزه سازی رزمناو روسی برای هند حل شد

پست توسط حسن2568 »

سلام
روسهاهميشه در قراردادهاي مهم برايه همه مشتريان خود بازي درميارن.سال 77 يا 78 بود كه از بين سه مشتري (ايران -چين-هند)كه البته ايران بالاترين قيمت را پيشنهاد داده بود روسها در اعلام غير منتظره ناو هواپيمابر كوچك فوق را به هند هديه دادند وتنها به ازاي دريافت 675 مليون دلار براي ارتقا وتجهيز ناو جهت تحويل در 3 تا 4 سال بعد قرارداد بستند.اما دو سه سال پيش هنديها معترض شدند كه تاكنون 4/1 مليارد دلار به روسيه پرداخت كرده اند اما روسها هنوز ناو را تحويل نداده اند.وحالا با اين گزارش مشخص ميشه كه روسها هنوز هيچ كار مهمي روي اين ناو انجام نداده وتنها به سركيسه كردن هنديها فكر ميكنند
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”