ایرانی‌ها چهره‌ روسیه را بد می‌دانند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

ایرانی‌ها چهره‌ روسیه را بد می‌دانند

پست توسط @lirez@ »

اخیرا بخش فارسی خبرگزاری آلمان "دویچه وله" با "سمیر شهباز" رییس بخش خارجی خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه گفتگویی انجام داد. در نظرسنجی اینترنتی که توسط «ریا‌نووستی» خبرگزاری روسیه انجام گرفته، بیش از 94 درصد از شرکت‌کنندگان ایرانی گفته‌اند که چهره‌ روسیه در ایران بد است. در نظرسنجی قبلی این خبرگزاری نیز میزان این افراد حدود 89 درصد بوده است.
در این گزارش همچنین تاکید شده که خبرگزاری ریا‌نووستی» یکی از مهمترین خبرگزاری روسیه به حساب می‌آید وعلاوه بر جمهوری‌های سابق شوروی در بیش از 40 کشور دنیا شبکه خبرنگاری دارد. «ریا‌نووستی» با خبرگزاری‌های رسمی ایران از جمله "ایرنا" همکاری می‌کند و در نمایشگاه و جشنواره بین‌المللی رسانه‌ها در تهران نیز شرکت فعالی دارد. سمیرشهباز، اخیرا در ایران بود و با مقام‌های رسمی و همچنین با "مردم عادی" دیدار کرد. وی در این گفتگویی به نگرش ایرانی‌ها در قبال روسیه و نظر سنجی این خبرگزاری پرداخت.
اهمیت موضوع ایران در رسانه‌های روسیه
خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه علاوه بر زبان‌های جمهوری‌های سابق شوروی به 7 زبان دیگر دنیا از جمله فارسی وبسایت دارد. «ریانووستی» در ماه مه سال 2005 سایت فارسی خود را راه اندازی کرد و حدود 2 سال تحت پوشش بخش عربی فعالیت کرد. ولی با توجه به اهمیت مسائل ایران و افزایش شمار کاربران ایرانی در اواخر سال 2007 بخش زبان فارسی مستقلا بکار خود ادامه داد.
سمیر شهباز رییس بخش خارجی «ریانووستی» معتقد است که موضوع ایران به‌ویژه مسئله هسته‌ای آن در سطح رسانه‌های دنیا یکی از موضوع‌های مهم جامعه جهانی است. شهباز در ادامه توضیحاتش ضمن اشاره به جایگاه ایران در سیاست خارجی روسیه اظهارمی‌کند که ایران نقش کلیدی در ثبات منطقه دارد و روسیه و ایران شریک استراتژیک هم هستند.
انعکاس رویدادهای ایران
پرسش: نظرسنجی «ریانووستی»، خبرگزاری روسیه نشان می‌دهد که کاربران ایرانی آن با سیاست کنونی روسیه مخالف هستند. ولی آیا "چهره‌" روسیه در منظرایرانی‌ها واقعا آنگونه است که در ریانوستی توصیف شده و آیا نظر ایرانی‌ها نسبت به این کشور تغییرکرده است؟
پاسخ: سمیرشهباز، در پاسخ به این پرسش می‌گوید: "ما در سایت خبرگزاری «ریانووستی» حتی نظراتی که علیه روسیه مطرح می‌شوند و سیاست‌های روسیه را در ایران انتقاد می‌کنند نیز انعکاس می‌دهیم. خبرگزاری اخبار و گزارش‌های خود را بر اساس واقعیات ایران منتشر می‌کند و اگر غیر از این بود نتیجه‌ نظرسنجی سایت ما نیز به گونه‌ای دیگر بود".
گزارش «ریانووستی» درباره اعتراض‌های ایرانی‌ها
«ریانووستی» به‌نظر سمیر شهباز گزارش‌های مختلفی از تظاهرات اعتراضی ایرانی‌ها منتشر کرده است. به گفته‌ی وی نه تنها سایت فارسی بلکه دیگر سایت‌های این خبرگزاری تظاهرات تهران و دیگر شهرهای ایران را پوشش خبری داده‌اند.
وی می‌افزاید: "اخبار مربوط به اعتراض‌ها در ایران یکی از موضوع‌های اصلی بخش فارسی و دیگر زبان‌های خبرگزاری نووستی بود. رویدادهای ایران در راس گزارش‌های ما قرار می‌گرفت. ما هیچ چیزی را پنهان نکردیم. همراه با نظر مقام‌های رسمی مانند آیت الله خامنه‌ای، احمدی نژاد یا متکی، نظر رهبران اپوزسیون، میر‌حسین موسوی و مهدی کروبی را نیز انعکاس دادیم".
ایرانی‌های نظر مثبتی نسبت به روسیه دارند
پرسش: بسیاری از رسانه‌های روسی زبان تظاهرات ایرانی‌ها را به اعتراض‌های مردم برخی از جمهوری‌های سابق شوروی تشبیه می‌کنند و نتیجه می‌گیرند که اعتراض‌ها در ایران نوع دیگری از "انقلاب رنگی" است.
رییس بخش خارجی خبرگزاری «ریانووستی» دراین باره چنین می‌گوید: "من اخیرا در ایران بودم وامکان یافتم که علاوه بر مقام‌های رسمی کشور با مردم عادی نیز صحبت کنم. ایرانی‌ها انسان‌های باسوادی هستند و درک عمیقی از سیاست دارند. نیازی نیست به آنها یاد داد چکار باید بکنند. آنها خودشان می‌دانند، چه باید کرد".
سمیرشهباز در ادامه صحبت‌هایش تاکید می‌کند علیرغم نتایج نظرسنجی «ریانووستی» بطور کلی ایرانی‌ها در قبال روسیه نظر مثبتی دارند.
گرایش‌های ضد روسی ایرانی‌ها
در این گزارش تاکید شده که ولی بر خلاف گفته‌ سمیر شهباز در نظرسنجی «ریانووستی» حدود 5 درصد از کاربران ایرانی این خبرگزاری چهره روسیه را مثبت ارزیابی کردند. روند رویدادهای ایران در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که گرایش‌های ضد روسی در ایران تشدید می‌یابد و این مسئله در نگرش ایرانی‌ها نسبت به سیاست روسیه نیز تاثیرمنفی گذاشته است.
سمیر شهباز در بررسی این نظر سنجی و اینکه چه تاثیری در بیان مسائل ایران در رسانه‌های روسی زبان خواهد داشت، تصریح می‌کند: "به‌نظر من اگر واقعا چنین چیزی باشد، ما بایستی دراین باره بیاندیشیم و درک واقعی از اتفاقاتی که به وقوع می‌پیوندد، و از همه مهمتر اینکه چرا این اتفاقات رخ می‌دهد، داشته باشیم. اگر ما به این سئوالات پاسخ بدهیم در آنصورت همه چیز به گونه دیگری خواهد بود".
در پایان این گزارش نیز آمده است که علیرغم نتایج نظرسنجی «ریانووستی»، او (شهباز) معتقد است که در مجموع ایرانی‌ها نسبت به روسیه نظر مثبتی دارند و اگر آنها نظر منفی نسبت به روسیه پیدا کنند، به دلیل کمبود اطلاعات است و خبرگزاری «ریانووستی» درصدد است "خلاء اطلاعات" را پر کند.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۷, ۱۰:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3546 بار

Re: ایرانی‌ها چهره‌ روسیه را بد می‌دانند

پست توسط sand_fighter »

Within darkness of a devil

تصویر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4376
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6702 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

Re: ایرانی‌ها چهره‌ روسیه را بد می‌دانند

پست توسط Mohammad 1985 »

موافقم باهات !
هر ایرانی که کمی تاریخ رو مطالعه کنه ! و وقایع همین چند سال رو هم خودش دنبال کرده باشه ( فقط همین 30 سال انقلاب ) نه تنها از روسیه خوشش نمیاد بلکه از روسیه متنفر میشه .
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

Re: ایرانی‌ها چهره‌ روسیه را بد می‌دانند

پست توسط Parsa84 »

درود تصویر
از نظر من هم هیچ ایرانی وطن پرست و اگاه از تاریخ وجود نداره که از روس ها(منظور من ملت روسیه و فرهنگ و تمدن این ملت بزرگ نیست بلکه تنها دولت های استعماری چپاول گر حاکم بر کشور شمالی از تزار ها تا کمونیست های استالینی و اکنون عمو پوتین و دوستان مافیایی اش)

 تصویر 
تنفری به عمق تاریخی 300 ساله نداشته باشد. تنفری مملو از ستم,خیانت,چپاول , دورویی , رذالت و................ که خاله خرسه در حق ایران ما و مردمان ما همواره روا داشته , دارد و خواهد داشت!! تصویر
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
Junior Poster
Junior Poster
پست: 188
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳ مرداد ۱۳۸۷, ۱۲:۰۸ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 40 بار

Re: ایرانی‌ها چهره‌ روسیه را بد می‌دانند

پست توسط پارس3000 »

تو ایران چپ و راست از روسیه بدشون میاد
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

Re: ایرانی‌ها چهره‌ روسیه را بد می‌دانند

پست توسط Parsa84 »

درود تصویر

تنها گوشه ای کوچک و فهرست وار از خیانت ها و جنایات همسایه شمالی(خاله خرسه) در طول 200 سال اخیر را فهرست وار بررسی می کنیم:

معاهده گلستان

سال‎) ‎‏۱۸۱۳‏‎ (‎میلادی‎ ‎بین‎ ‎ایران‎ ‎و‎ ‎روسیه‎ ‎امضا شد‎

از جمله مناطقی که از ایران جدا شد عبارت‌اند از: ‏
قره باغ
گنجه
خانات موشکی
شیروان
قوبا
دربند
باکو
هرجا از ولایات تالش را که بالفعل در ‏تصرف [COLOR=#632423]روسیه بود. 
داغستان
گرجستان

عهدنامه ترکمنچای

در ۲۱ فوریه ۱۸۲۸ پس از پایان جنگ‌ ایران و روسیه در قفقاز جنوبی و آذربایجان بین روسیه و ایران امضا شد.

مفاد این عهدنامه

-واگذاری خانات ایروان و نخجوان به دولت روسیه و تخلیه تالش و مغان از سپاه ایران.
-پرداخت ده کرور تومان (پنج میلیون تومان) به طور اقساط از طرف ایران به روسیه به عنوان غرامت جنگی .
-اجازه عبور و مرور آزاد به کشتی‌های تجاری روسی در دریای مازندران
-رضایت به انعقاد یک عهدنامه تجاری بین ایران و روسیه و حق اعزام کنسول و نمایندگان تجاری به هر منطقه از مناطق ایران که روس‌ها لازم بدانند.
-حمایت روسیه از ولیعهدی عباس میرزا و کوشش در به سلطنت رساندن وی پس از مرگ شاه .
-استرداد اسرای طرفین .
-اعطای حق قضاوت کنسولی به اتباع روسیه .

-علاوه بر امضای معاهده ترکمانچای زیر فشار روس‌ها یک عهد نامه تجاری نیز با آنان به امضا رسید که تمام بازار ایران را بدون هیچ مانعی در اختیار روس‌ها قرار می‌داد.

-نمایندگان ایران و روسیه عهدنامه ترکمانچای را منعقد کردند. این عهدنامه درزمان فتحعلی شاه قاجار با میانجیگری دولت انگلستان منعقد شد و به موجب آن ولایات ایروان و نخجوان به روسیه واگذارشد و حق کشتیرانی در دریای خزر مجدداً به کشتی‌های روسی واگذارشد. دولت روسیه نیز ولیعهدی عباس میرزا را به رسمیت شناخت و ازآن حمایت کرد. همچنین کلیه اتباع روسی براساس عهدنامه ترکمانچای از حق کاپیتولاسیون در ایران برخوردار شدند.

۳ شهریور 1320 و اشغال دگربار ایران

در روز ۳ شهریور ۱۳۲۰ نیروهای شوروی از شمال و شرق و نیروهای بریتانیایی از جنوب و غرب، از زمین و هوا به ایران حمله کردند و شهرهای سر راه را اشغال کردند و به سمت تهران آمدند. ارتش ایران به سرعت متلاشی شد. رضاشاه ناچار به استعفا شد. متفقین با انتقال سلطنت به پسر و ولیعهد او -محمدرضا- موافقت کردند.
پس از اتمام جنگ، ارتش بریتانیا ایران را ترک کرد ولی نیروهای نظامی کشور شوروی، همچنان در شمال غرب ایران باقی ماندند، که به تشکیل دو حکومت خودمختار و کوتاه‌مدت جمهوری مهاباد در کردستان و فرقه دموکرات در آذربایجان انجامید.

روز چهارم شهریور بمباران شهرهای بی‌دفاع و سربازخانه‌ها ادامه پیدا کرد؛ شهرهای قزوین، رشت و تبریز مورد حمله هوایی قرار گرفت. بر اثر حمله و بمباران شدید، لشکرهای تبریز، رضاییه، رشت، مشهد، اردبیل و گرگان، به طور کامل از هم پاشیدند. مردم تهران و بیشتر شهرهای مورد حمله هوایی، شهرها را تخلیه کردند و به اطراف پناه بردند.

حمایت از سید جعفر پیشه وری کمونیست جدایی طلب

پیشه‌وری از استالین درخواست می‌کند مخفیانه برای‌شان اسلحه بفرستد و به‌او قول می‌دهند که نخواهند گذاشت کارگزاران دولت ایران از این موضوع اطلاع بیابد. آن‌ها به‌استالین هشدار می‌دهند که اگر دیر بجنبد منافع اتحاد شوروی در ایران به‌خطر خواهد افتاد. به‌او اطّلاع می‌دهند که مردم آذربایجان خواهان جدایی از ایران هستند ولی اگر استالین ترجیح بدهد که فعلاً از ایران جدا نشوند، هم‌همچنان برای برقرار کردن دولت سوسیالیستی در ایران تلاش خواهند کرد تا کل ایران به شوروی وابسته شود.
سید جعفر پیشه‌وری در سال ۱۳۲۴ به تبریز رفت و فرقه دموکرات آذربایجان را تأسیس کرد و به دنبال آن حکومت خودمختار آذربایجان را برپا داشت. این اقدام او همراه با تصرّف پادگان‌ها و واحدهای نظامی در تبریز و ارومیه و اردبیل بود.
پیشه وری بعد از اینکه شوروی کردستان و آذربایجان ایران را تخلیه کرد و قبل از رسیدن نیروهای ایرانی در آذر 1325 به آذربایجان شوروی فرار کرد. یک سال بعد در تصادف اتومبیل زخمى ساده برداشت، روز بعد در بيمارستان درگذشت. مرگ وی را به توطئه سرویس‌های مخفی شوروی نسبت می‌دهند.

حمایت تسلیحاتی صدام حسین در 8 سال جنگ تحمیلی

شوروي از نخستين روزهاي آغاز جنگ براي آنکه از افتادن صدام به دام بلوک غرب جلوگيري کند، سيل کمک‌هاي نظامي خود و کشورهاي عضو «پيمان ورشو» را به سوي عراق روانه ساخت. از تجهيز ديوارهاي موشکي شهرهاي بزرگ عراق تا تحويل جديد‌ترين هواپيماهاي ميگ، سوخو، آنتونوف، ايلوشين و انواع هلي‌کوپترهاي ميل و همچنين پيشرفته‌ترين مدل تانک‌هاي T تا جديدترين رادارها را در اختيار صدام قرار مي‌داد. اين کمک‌ها علاوه بر تأمين کليه مايحتاج و جزئي‌ترين نيازهاي تسليحات انفرادي، زرهي، هوايي و مهندسي عراق توسط کشورهاي بلوک شرق عضو «پيمان ورشو» بود؛ حتي فشنگ‌هاي کلاشينکف در انواع مختلف و نارنجک‌هاي دستي و تفنگي توسط کشورهايي همچون، چک و اسلواکي، يوگسلاوي، لهستان، روماني و ديگر کشورهاي حوزه بالکان تأمين مي‌شد.

بازی با کارت   در قضیه هسته  

روس ها تا به حال 3 بار در تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه ایران شرکت داشته اند و همواره سعی داشته اند در طی 4 سال اخیر با نوعی بازی موش و گربه از دو طرف معامله(ایران و جامعه جهانی) باج خواهی کنند.

تعویق در تحویل سفارشات نظامی

در زمان وزارت علی شمخانی گزارشاتی مبنی امضای قرار داد نظامی بین ایران و روسها برای تحویل هواپیماهای سوخو 27 و میگ 31 هم چنین سامانه کوتاه برد تور ام 1 و دوربرد اس 300 منتشر شد.(در صورت کامل نبودن این لیست دوستان مطلع لطفا جزئیات کامل قرار داد را منتشر نمایند)
تنها در سال 2007 تحویل سامانه کوتاه برد tor m 1 نهایی شد. داستان هواپیما ها پس از تحریم های جدید سازمان ملل کلا کنسل شده و تحویل سامانه اس 300 هم بهانه ای شد برای روس های همیشه وفادار به پیمان !! برای چانه زنی با امریکا در زمینه لغو سامانه موشکی در لهستان و چک!!

و.................................................(در صورتی که حافظه تاریخی دوستان یاری می دهد خواهشمندم شما نیز در طولانی کردن این لیست تمام نشدنی کمک نمایید.........)

حال سوال من این است:

پس از این همه خیانت و رذالت در   ایران زمین از سوی روس های.............. چگونه می توان این کشور را دوست نامید?و چگونه روس ها از ما انتظار دارند که درباره انها مثبت بیندیشیم!!!?  تصویر
هم چنین این سوال من است از[COLOR=#c00000] برخی اقایون...........(که روس ها را دوست و متحد استراتژیک خطاب می کنند).........!!!  تصویر
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: ایرانی‌ها چهره‌ روسیه را بد می‌دانند

پست توسط Present »

ولی یادمون باشه که اگر بخواهیم روسیه رو با ایران دشمن نشون بدیم نباید امریکا و اسرائیل رو هم دوست خودمون بدونیم اونطوری که بعضی از سبزها در تهران نشون دادند و بیشتر طرفداری امریکا و کلا امریکا زده نشون دادن(البته نه همشون)
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 175
تاریخ عضویت: دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۸۷, ۷:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: نا کجا آباد
سپاس‌های ارسالی: 408 بار
سپاس‌های دریافتی: 367 بار

Re: ایرانی‌ها چهره‌ روسیه را بد می‌دانند

پست توسط kondol »

دوستان به نظر من روسها ذاتا آدم های نامردی هستند از همه لحاظ می گم مثلا صادر کردن تجهیزات نظامی شونو ببینید امکان نداره که نسخه اصلی یک کالا رو به خریدار بدهند حتما باید دستکاریش کنند و نسخه ضعیف شده اش رو به کشورهای دیگه قالب کنند
ولی انصافا به نظر من آمریکا از روسیه بهتر است و این رو در عمل هم نشون داده که مثل روسیه پشت متحدانش رو خالی نمی کندو تا آخرین لحظه کنار اونها می ایستدو تجهیزات نظامیش رو هم به اندازه روسیه دستکاری نمی کند حتی در بعضی موارد نمونه هایی که میفروشند از مال خودشون هم بهتر است در کل آمریکا و کشورهای اروپایی تا حدودی دوست و دشمن سرشون میشه و متحدانشون می تونن بهشون اعتماد کنن ولی روسیه هرگز قابل نیست برای هیچ کشوری
آخرین ويرايش توسط 1 on kondol, ويرايش شده در 0.
شکوه و سرافرازی یک انسان در گرو سه چیز است ...

گفتار نیک*پندار نیک*کردار نیک*تصویر


[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4376
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6702 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

Re: ایرانی‌ها چهره‌ روسیه را بد می‌دانند

پست توسط Mohammad 1985 »

خوب اگه باز به همون تاریخ مراجعه کنیم ! برادران آمریکایی به مراتب دوستان بهتری برای ما بودن تا برادران روس ! نامردا برای یه کتاب که برای ارتقا و رفع اشکالات میگ 29 بود پول یه هواپیمای کامل رو از ایران گرفتن !!!
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

Re: ایرانی‌ها چهره‌ روسیه را بد می‌دانند

پست توسط Parsa84 »

morteza_1234m نوشته شده:ولی یادمون باشه که اگر بخواهیم روسیه رو با ایران دشمن نشون بدیم نباید امریکا و اسرائیل رو هم دوست خودمون بدونیم اونطوری که بعضی از سبزها در تهران نشون دادند و بیشتر طرفداری امریکا و کلا امریکا زده نشون دادن(البته نه همشون)


درود تصویر
دوست گرامی اقا مرتضی
الان بحث ما سبز و قرمر و ابی نیست!! تصویر

مسئله بسیار روشن است:

ایا مردم ایران نسبت به روس ها(با توجه به سابقه تاریخی سیاه این کشور در طول 200 سال گذشته در قبال ایران و ایرانیان ) دید منفی(ان چیزی که این روز ها بیشتر و بیشتر ندای ان را حتی به صورت اشکارا در کوچه و خیابان و دانشگاه و......می شنویم) دارند یا از نظر برخی مسئولان (قصد نام بردن از انها را ندارم زیرا قصد ملتهب کردن فضای انجمن را ندارم) این گرگ همیشه گرسنه و هار نسبت به منافع ایران زمین(به خصوص دریای کاسپین) را دوست و متحد استراتزیک خطاب می کنند و به ان با دیدی مثبت می نگرند?
از نظر من در دنیای سیاست هیچ دوست و دشمن مطلقی وجود ندارد ولی همین امریکا و اسرائیلی که شما احتمالا پس از نام بردنشان از روی کراهت متوسل به غسل می شوید در طول تاریخ ضررشان به منافع ایران و ایرانی به مراتب کمتر از همسایه شمالی(خاله خرسه امروزی) بوده است!

2 مثال مشخص

اگر ترومن رئیس جمهور وقت امریکا استالین و شوروی را تهدید به حمله هسته ای نمی کرد روس ها به این راحتی اذربادگان و غرب کشور را رها نمی کردند و دست از حمایت از نوکر کمونیست خود پیشه وری بر نمی داشتند. تصویر

ماجرای مک فارلین هم که بارها از طرف دوستان(به خصوص استاد رضا در سایت های مختلف بیان شده است)

در ضمن حمله برق اسای اسرائیل به راکتور اوسیراک در ژوئن 1981 یعنی اوج جنگ ایران و عراق را از یاد نبریم که اگرچه ان عملیات متحورانه برای رضایت مردم ایران از سوی نیروی هوایی اسرائیل انجام نشد اما ما حداقل از مواجهه احتمالی با یک عراق اتمی و رهبر دیوانه ان مصون ماندیم. تصویر

در مجموع از نظر من ما ایرانی ها در طول تاریخ (طی 200 سال اخیر) در درجه نخست از روس ها و در درجه دوم از پیر استعمار انگلیس ضربه خوردیم.

در ضمن به لیست طومار وار خیانت روس ها به این ملک این قضایا را نیز بیفرایید.

کودتا علیه ازادی خواهان مشروطه

اسبداد صغیر و به توپ بسته شدن مجلس بوسیله کلنل لیاخوف روسی و کمک روس ها به محمد علی شاه مستبد در سرکوب و کشتار مشروطه طلبان . هر چند که این کودتا و توطئه بوسیله غیوران مشروطه طلب و سرداران رشید ان(ستار خان و باقر خان و سردار اسعد و...) شکست خورد و منجر به بزرگترین حرکت دموکراسی خواهنه تاریخ    ایران زمین (تا به امروز) شد.

دریای کاسپین و قصد پایمالی حقوق حقه ملت ایران

در ضمن قضیه دریای مازندران را نیز فراموش نمی کنیم که چگونه این روس های............... ابتدا سهم 50% مسلم ما را به 20% تقلیل داده و اکنون حرف از تنها 11% می زنند!!! تصویر

سنگ اندازی در   گاز ایران به  

روس ها تا بحال بسیار تلاش کرده اند که تنها عرضه کننده گاز به اروپا باشند و تا بحال تلاش دیگر کشور ها(از طریق خط لوله ناباکو) را همواره با نوعی اخلال توام نموده اند.

و.......................................................!!
حال اقا مرتضی شما خود بگویید و قضاوت کنید ایا ملت ایران نباید این شعار های ................... را ضد استبداد سرخ سر دهد? تصویر

تا درود سبزی دگر.................. بدرود! تصویر
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 756
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۷, ۱۰:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 559 بار
سپاس‌های دریافتی: 3796 بار

Re: ایرانی‌ها چهره‌ روسیه را بد می‌دانند

پست توسط Morteza313 »

طبق معمول چیزهای مهمی مثل کودتای 28 مرداد رو با زیرکی سانسور کردی پارسا!

چند تا از جوونهای این مملکت تو آزان کشی به یمن یا عملیات ژن سیاه به خاطر منافع آمریکا کشته شدند؟

16 آذر

که به خاطر حضور نیکشون در ایران دانشگاه تهران رو به خاک و خون کشیدند،

کمک 74 میلیون دلاری امریکا به صدام،
کمک اطلاعاتی به صدام به اعتراف رامسفلددر سال 1986!
امریکا ذره ای به ملت ما احترام میذاشت تمام 10 میلیارد دلار سرمایمون رو بالا نمی کشید
اینکه الان از مک فارلین به عنوان لطف امریکا در حق ما یاد می کنی توهین به تمام ایرانی ها از جمله بچه های سنتراله
اون چیزی که به ایران رسید یکصدم چیزی نبود که پول خون ملت رو بالاش داده بودن!


یاد گفته امام به خیر:
..... مساله اینجا بود که شعار مرگ بر امریکا منسی شود!
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

Re: ایرانی‌ها چهره‌ روسیه را بد می‌دانند

پست توسط @lirez@ »

سلام.باز این دو تا شروع کردن :grin:
منظورم اقا مرتضی و اقا پارسا است :razz: :) .دوستان اگه می خوان نظری بدن خواهشا قوانین سایت و رعایت کنن البته با عرض پوزش نمی خوام کاره اقا مهدی زیاد بشه.هر چند از بحث های این دو عزیز لذت می برم. :razz:
قفل شده

بازگشت به “اخبار نظامي”