اولين پاسخ به تهدید رژیم اسرائیل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

اولين پاسخ به تهدید رژیم اسرائیل

پست توسط @lirez@ »

 : اولين پاسخ به تهدید رژیم اسرائیل مراکز نظامی خواهد    دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: درصورت تهديد رژيم صهيونيستي اولين پاسخ هاي ايران در مراکز ساخت سلاح‌هاي شيميايي ، ميکروبي و سلاح‌هاي کثيف و ممنوعه هسته اي در اين رژيم خواهد بود.

به گزارش ایرنا سردار سرتيپ "احمد وحيدي" در بدو ورود به دمشق درجمع خبرنگاران به تشريح اهداف و برنامه هاي سفر خود و هيات بلندپايه دفاعي کشورمان پرداخت و گفت: اين سفر در چارچوب مراودات جاري دو کشور و تحکيم روابط و تبادل نظر درخصوص تحولات امنيتي منطقه اي صورت مي گيرد.

**هدف از سفر به سوريه تقويت همکاري ها است

وحيدي در پاسخ به سوالي درخصوص هدف سفر خود به سوريه گفت: دو کشور ايران و سوريه از اشتراکات تاريخي ، فرهنگي ، ديني و اجتماعي برخوردارند و ايران و سوريه در طول سه دهه گذشته براساس تدابير و رهبران فقيد دو کشور حضرت امام ( ره ) و آقاي حافظ اسد به يک همگرايي سياسي و راهبردي درخصوص همکاري هاي دوجانبه و موضوعات منطقه اي و بين المللي دست يافتند .

وي ادامه داد: سفر مقامات ارشد دو کشور نيز در چارچوب توسعه و تقويت همکاري ها صورت مي گيرد و اين سفر نيز در چارچوب مراودات جاري دو کشور و تحکيم روابط و تبادل نظر درخصوص تحولات امنيتي منطقه اي صورت مي پذيرد.

وحيدي تصريح کرد: در اين سفر همچنين مذاکره پيرامون موضوعات کاري دو جانبه و فعال سازي و سرعت بخشيدن به توافقات گذشته و شناسايي ظرفيت هاي جديد همکاري در مسير توسعه و تحکيم همکاريهاي دفاعي و فني مورد بحث و بررسي طرفين قرار خواهد گرفت. معتقديم ارتقاء و گسترش همکاريهاي دفاعي و نظامي بين ايران و جمهوري سوريه ، عامل مهمي در ثبات و امنيت منطقه اي بشمار مي آيد .

**جمهوري اسلامي همواره پشتيبان ملت و دولت لبنان بوده است

وزير دفاع کشورمان، لبنان را داراي موقعيت سوق الجيشي مهمي دانست و افزود: اين کشور همواره در طي 60 سال گذشته مطمع نظر صهيونيست‌ها بوده و با تجاوز آشکار و روزمره از سوي رژيم صهيونيستي روبرو است .

وي تاکيد کرد: آثار باقي مانده از تجاوز وحشيانه صهيونيست‌ها در سال 2006 هنوز در بخش هاي وسيعي از لبنان باقي است و بمب‌هاي خوشه اي دشمن صهيونيستي از مردم عادي و کشاورزان جنوب لبنان قرباني مي گيرد .

وحيدي اظهار داشت: جمهوري اسلامي همواره پشتيبان ملت و دولت لبنان بوده و براي گسترش همکاري‌هاي دفاعي با اين کشور تلاش کرده است و براي ارتقاء همکاري‌هاي دفاعي با لبنان آماده است .

** نقش ايران در ايجاد امنيت و آرامش در عراق دغدغه امنيت ملي جمهوري اسلامي است

سردار وحيدي تصريح کرد: ثبات و آرامش در عراق در 6 سال گذشته، بخشي از دغدغه امنيت ملي جمهوري اسلامي ايران بوده و براي استحکام و ثبات امنيتي در عراق ، تلاشهاي مستمري را بعمل آورده ايم.

وي ادامه داد: بي ثباتي و تشنج درعراق ، ريشه داخلي نداشته و به حضور اشغالگران، مداخله و تحريک برخي کشورهاي خارجي مرتبط است.

وزير دفاع خاطر نشان کرد: آرامش و ثبات در عراق به دو مؤلفه اقتدار داخلي و کاهش مداخله اشغالگران و عوامل خارجي متکي است و لذا با افزايش توان امنيتي حکومت مرکزي و تقليل يافتن تأثير عوامل خارجي بهبود مي يابد.

وي اظهار داشت: جمهوري اسلامي با تاکيد بر اين دو عامل ، از حکومت مرکزي عراق، استقلال و حاکميت آن حمايت کرده و براي توسعه همکاري‌هاي دو جانبه ايران و عراق نيز آمادگي کامل دارد.

وحيدي تاکيد کرد: سال 2010 که روند خروج نيروهاي اشغالگر از عراق پيش بيني شده ، مي تواند آغاز يک پروسه امنيت سازي پايدار درعراق تلقي شود و همکاري‌هاي چهارجانبه ايران، عراق، ترکيه و سوريه، پايه اي براي الگوي امنيت منطقه اي خواهد بود.

**تاثير تعامل ميان ايران، سوريه و عراق مي تواند مبنايي براي تامين امنيت بيشتر منطقه باشد

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: مناسبات دوستانه و راهبردي ايران و سوريه مي تواند به الگو و مدل موفقي از تعاملات سازنده و ثبات بخش ميان کشورهاي اسلامي و کشورهاي منطقه ارزيابي شود و ايران آمادگي دارد اين نوع تعاملات را با کليه تعاملات دفاعي ايران و سوريه عامل ايجاد ثبات در منطقه حساس خاورميانه است و البته موازنه هاي مثبت را در بطن خود ايجاد مي کند .

وي ادامه داد: در مورد طرح منطقه اي همکاري نزديک ايران ، سوريه و عراق مي تواند مبنايي براي تأمين امنيت بيشتر در منطقه باشد و ايجاد توسعه اقتصادي ، بازرگاني و تجاري ميان اين کشورها عاملي در اين مسير خواهد بود.

**آمريکا و انگلستان به دنبال تضعيف حکومت مرکزي يمن هستند

وحيدي در اين گفت و گو در مورد حوادث يمن،تاکيد کرد: حوادث يمن و صعده ، بايد از طريق تعامل آرام و گفتمان داخلي و ملي به نتيجه برسد . مداخله در مسائل داخلي يمن و درگيريهاي صعده و منطقه اي کردن اين بحران ، موجب فراهم شدن حوادث غير انساني و ضد اسلامي و کشتار مردم بي گناه و بي ثباتي در يمن خواهد شد که بازتابهاي منطقه اي نيز پيدا مي کند.

وزير دفاع تصريح کرد: آمريکا و رژيم صهيونيستي با دامن زدن به درگيري هاي يمن و وارد کردن برخي کشورهاي عربي به اين جنگ ، مقدمات مداخله بيشتر در منطقه و ايجاد پايگاه دريايي گسترده در دهانه باب المندب را فراهم مي کنند و از طريق تضعيف حکومت مرکزي يمن ، زمينه کسب امتيازات بيشتر را فراهم مي نمايند.

وحيدي خاطر نشان کرد: " مساعي جميله " بايد از سوي سازمان کنفرانس اسلامي به اجرا در آيد و عربستان نبايد بعنوان يک طرف درگيري عمل کرده و در ماه حرام به قتل عام مردم صعده و استان‌هاي شمالي آن بپردازد.

وي تاکيد کرد: ادامه جنگ و مداخله عربستان و ديگر کشورها در اين درگيري داخلي ، بي ثباتي بيشتر در داخل يمن را موجب مي شود و سازمان‌هاي بين المللي و منطقه اي بايد به وظايف انساني و بشر دوستانه خود نسبت به آوارگان و جنگ زدگان صعده که در آستانه فصل سرما هستند، اقدام کنند .

**اختلاف ديدگاه هاي سياسي در هر کشوري طبيعي است

وحيدي در پاسخ به سوالي درخصوص مسائل داخلي کشور،اختلاف ديدگاه‌هاي سياسي در هر کشوري را امري طبيعي دانست و ادامه داد: اين اختلاف نظر ها با برنامه ريزي و مداخله خارجي از هنجارهاي طبيعي و عادي خارج شد و عناصر فرصت طلب خارجي و بعضا داخلي تلاش کردند اين تمايز فکري را به تضاد بر عليه نظام اسلامي تبديل کنند.

وحيدي تاکيد کرد: همانگونه که در طي 30 سال گذشته ولايت فقيه و رهبري ضامن سلامت و وحدت کشور و نجات آن بوده ، اين‌ بار نيز آثار خود را بر روند تخريب نظام بجاي گذاشت و آنرا مهار کرد.

وي خاطرنشان کرد:‌ رقابت سياسي در چارچوب نظام و رهبري و قانون اساسي موجب استحکام نظام و تأمين منافع ملي خواهد شد و بهانه و مستمسک به استکبار جهاني براي " موج سواري سياسي " در ايران را نخواهد داد .

سردار وحيدي افزود: نخبگان و رهبران سياسي با تغيير ادبيات و لحن خود و پيروي از منويات رهبري مي توانند در مسيري سازنده عمل کنند .

**مهار روسيه از طريق همکاري به اجرا در مي آيد

وزير دفاع در ادامه اين گفت و گو درخصوص روابط با روسيه، گفت: نگاه به روسيه زماني مي تواند روندي با ثبات را طي کند که تعاملات روسيه از اعتمادسازي با ايران فاصله نگيرد و اين اعتمادسازي از طريق همکاري شفاف و اجراي تعهدات شکل خواهد گرفت.

وحيدي ادمه داد: تجربه دوران جنگ سرد و دو دهه اخير بايد براي روس‌ها روشن باشد که صهيونيسم خط مقدم سياست‌هاي فرمايشي غرب و آمريکا براي فروپاشي فدراسيون روسيه است و "مهار روسيه از طريق همکاري " به اجرا در مي آيد .

**رويکرد تأمين سوخت و ساخت مراکز غني سازي امري اجباري و حياتي است

وزير دفاع دولت دهم ،افزود: آنچه جاي تأسف دارد اينکه سازمان‌هاي بين المللي در سقف اهداف سياسي غرب و قدرت‌هاي جهاني عمل مي کنند و از استقلال حرفه اي برخوردار نيستند.

وي تاکيد کرد: قطعنامه اخير شوراي حکام آژانس که فاقد اجماع بود، مصداق اقدام سياسي و غيرحرفه اي است و فراتر از قوانين آژانس و اختيارات آن است.

وحيدي تصريح کرد: اين قطعنامه بجاي پاسخگويي به تکاليف آژانس نسبت به تأمين سوخت هسته اي تحقيقاتي تهران با فشار آمريکا و غرب، بدنبال پيچيده تر کردن روندهاي مذاکراتي و همکاري‌هاي في مابين است.

وي ادامه داد: جمهوري اسلامي بر اساس NPT منافع و حقوق خود را دنبال خواهد کرد و اگر آژانس نسبت به تکليف خود در تأمين سوخت مرکز تحقيقاتي تهران عمل نکند ، ايران از فن خود براي غني سازي استفاده خواهد کرد.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح موضوع " مرکز فوردو " را کاملا قانوني دانست و گفت: اين مرکز در چارچوب تعهدات ايران، با گزارش پيش هنگام در اطلاع رساني همراه بوده و گامي جديد در اعتماد سازي ايران نسبت به آژانس مي باشد و از آنجا که آژانس به وظايف حرفه اي خود عمل نکرده و غرب در گفتمان خود صادق نيست و اهداف ديگري را دنبال مي کند ، رويکرد تأمين سوخت و ساخت مراکز غني سازي امري اجباري و حياتي است .

**ايجاد ترديد و تشکيک از طرف غرب در مورد پرونده هسته اي ايران ماهيتي سياسي دارد

سردار وحيدي خاطر نشان کرد: دکترين امنيتي ايران با ماهيتي دفاعي و براي حفظ استقلال و حاکميت و تأمين منافع ملي جمهوري اسلامي تأمين شده و همانگونه که مقامات عاليه کشور بارها اعلام کرده اند، سلاح هسته اي در دکترين امنيتي ايران جايگاهي ندارد و آنرا ابزاري غيرانساني و ضد بشري مي دانيم.

وي تصريح کرد: ايجاد ترديد و تشکيک از طرف غرب در مورد پرونده هسته اي ايران ماهيتي سياسي دارد تا با " ايران هراسي " اهداف ديگري را محقق نمايند البته اين در حالي است که رژيم صهيونيستي با صدها کلاهک هسته اي عامل بي ثباتي در منطقه است و کشورهاي اروپايي و آمريکا در حال ساخت نسل هاي جديد بمب هاي هسته اي هستند.

**صهيونيست‌ها به خوبي از ناتواني خود براي اجراي هرگونه تهديد نسبت به ايران آگاهي دارند

وي با اشاره به اينکه تهديدات اخير مقامات صهيونيستي با هدف روحيه بخشيدن به جامعه صهيونيستي و ارتش اين رژيم است ادامه داد: تصويب بودجه نظامي فزاينده براي سال 2010 صورت مي گيرد و از سوي ديگر صهيونيست‌ها به خوبي از ناتواني خود براي اجراي هرگونه تهديد نسبت به ايران و پاسخ محکم ايران آگاهي دارند .

وزير دفاع تصريح کرد: صهيونيست‌ها در هيچ يک از سناريوهاي احتمالي براي تهديد ايران در امان نخواهند بود و هم براي ضربه اول و پيشدستانه و تجاوزکارانه با وحشت روبرو هستند و هم اينکه در تحمل ضربه دوم تلافي جويانه ، در کابوس نابودي کامل بسر مي برند.

وي تاکيد کرد:‌ نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي در اقتدار کامل براي دفاع بسر مي برند و اولين پاسخ هاي ايران در مراکز ساخت سلاح‌هاي شيميايي ، ميکروبي و سلاحهاي کثيف و سلاحهاي ممنوعه هسته اي در اين رژيم خواهد بود .

وزير دفاع همچنين درخصوص رابطه دفاعي ميان ايران و کشورهاي عربي حوزه خليج فارس گفت: مناسبات با کشورهاي عربي حاشيه خليج فارس به ميزاني که از شاخص استقلال رفتاري، سياسي و تمايل براي همزيستي و تکامل پذيري تبعيت مي کند ، داراي عرصه گسترش خواهد بود.

وي تاکيد کرد: همکاري‌هاي جمهوري اسلامي با کشورهاي عربي حاشيه خليج فارس مي تواند از ظرفيت هاي جديد و در تمامي عرصه ها برخوردار گردد و مناسبات دفاعي بخشي از آن خواهد بود تا از منافع في مابين دفاع کرده و آنرا گسترش دهد .

وحيدي اظهار داشت: رويکرد جمهوري اسلامي و دکترين امنيتي ايران در تعاملات و مناسبات گسترش يافته با کشورهاي همسايه و ديگر کشورهاي دوست مي باشد و آمادگي کاملي براي همکاري هاي دفاعي نيز با اين کشورها داريم .

**اعتراف به دريافت رشوه دروغين بودن اتهامات را اثبات کرد

وحيدي همچنين مديريت پرونده آميا را از ابتدا در دست صهيونيست‌ها دانست و ادامه داد: اين دادگاه فاقد مشروعيت و ادلة قانوني است و به همين دليل روند پيگيري‌هاي اين پرونده ، اعتراف به دريافت رشوه از صهيونيست‌ها توسط شهودي ساختگي و مقامات قضايي ، دروغين بودن اتهامات را اثبات کرد .

**مذاکره با آمريکا ، نتيجه اي جز مخدوش شدن تشخص ملي و منافع ملي در بر نخواهد داشت

وحيدي همچنين درخصوص مذاکره با آمريکا، تاکيد کرد: تاريخ بي اعتمادي به آمريکا صرفا مربوط به رفتار غير انساني حکومت‌هاي آمريکا در نظام شاهنشاهي نيست و در 30 سال گذشته نيز رفتار خصمانه و فريبکارانه تا امروز ادامه داشته است .

وي تصريح کرد: آمريکا بدنبال ناديده گرفتن منافع و حقوق ايران و پايمال نمودن آنست و همزمان با ژست هاي گفتماني ، اقدامات خصمانه و ضد امنيتي و متضاد با منافع ملي ايران را به اجرا گذاشته و تشديد مي کند و در چنين فضايي ، اميد به گفتمان و مذاکره با آمريکا ، نتيجه اي جز مخدوش شدن تشخص ملي و منافع ملي ايران در بر نخواهد داشت.

سردار وحيدي اظهار داشت: با قدرت يابي جناح‌هاي افراطي در آمريکا، چشم انداز هرگونه مذاکره، نا اميد کننده تر خواهد شد، چرا که سياست هاي افراطي و استکباري حکومت‌هاي آمريکا ، کمکي به منافع دو کشور نخواهد کرد. 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”