(خبر خوش) وزارت دفاع در آستانه آزمایش چند محصول جدید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

(خبر خوش) وزارت دفاع در آستانه آزمایش چند محصول جدید

پست توسط @lirez@ »

به گزارش شبكه خبر به نقل از ایرنا، سردار سرتیپ احمد وحیدی، در حاشیه بازدید از نمایشگاه پژوهش و فناوری در جمع خبرنگاران، با بیان این مطلب افزود: این محصولات موشکی و ناو جدید، مراحل نهایی تست خود را می گذرانند و در آینده نزدیک، جزئیات بیشتری از این محصولات به آگاهی عموم خواهد رسید.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: چرخه تحقیقات و فناوری به صورت به هم پیوسته در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شکل گرفته است و به بلوغ در این مسیر رسیده ایم.

سردار وحیدی تصریح کرد: این چرخه در بستر توان تحقیقات علمی دانشگاه ها و مراکز دانش محور و شرکت های دانش بنیان، شکل گرفته است.

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری پژوهشگران و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کشور، صبح امروز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به صورت رسمی گشایش یافت.

این نمایشگاه، تا 26 آذر برای بازدید عموم باز است.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

Re: (خبر خوش) وزارت دفاع در آستانه آزمایش چند محصول جدید

پست توسط @lirez@ »

ایران انواع جدید موشک را می آزماید
خبرگزاری «ریا نووستی»/ ایران بزودی چند نوع جدید سلاح موشکی را خواهد آزمود، این مطلب را رادیو "صدای روسیه" به نقل از "احمد وحیدی" وزیر دفاع ایران اطلاع داد.

به گفته وی، هم اکنون چند پروژه در مرحله پایانی قرار دارند و آخرین مراحل تست را می گذرانند. در عین حال وی درباره ویژگی های این موشک های جدید ایرانی اطلاعی نداد.

ایران در حال حاضر دارای موشک های کوتاهبرد "تندر"، "فتح 110" و "زلزال"، موشک های میانبرد "شهاب 1"، "شهاب 2" و نیز موشک های بالستیکی "شهاب 3" و "سجیل" می باشد که این دو موشک، هم اکنون قویترین موشکهای ایران هستند. برد عمل دو موشک یاد شده بیش از 2 هزار کیلومتر است و این بدین معناست که پایگاه های آمریکایی در منطقه و نیز تمامی خاک اسرائیل در شعاع عمل آنها قرار دارد. تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”