ارتش های عربی خلیج فارس «نیروی واکنش سریع» تشکیل می دهند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 854
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۸۶, ۶:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 834 بار

ارتش های عربی خلیج فارس «نیروی واکنش سریع» تشکیل می دهند

پست توسط renger »

    عصر ایران - اعضای شورای همکاری خلیج فارس درباره ایجاد "نیروی مشترک واکنش سریع " به توافق رسیدند.   گزارش عصر ایران ، عبدالرحمن العطیه دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در این باره گفت: کشورهای عضو این شورا توافق کردند برای مقابله با خطرات امنیتی در منطقه "نیروی مشترک واکنش سریع " ایجاد کنند.
العطیه اضافه کرد: این نیرو در وضعیت هایی مثل تجاوزگری های حوثی ها در یمن علیه مرزهای عربستان سعودی دخالت خواهد کرد.   شورای همکاری خلیج فارس متشکل از عربستان سعودی، کویت، بحرین، قطر، امارات و عمان ناین تصمیم را در نشستی را در شهر کویت اتخاذ کردند.
دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس همچنین بدون توضیح درباره جزئیات این نیروی نظامی تاکید کرد: این نیروی واکنش سریع پشتیبان ثبات و امنیت در منطقه خلیج فارس خواهد بود.
این در حالی است که پیش از این سران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در نشست سال 2000 خود توافقنامه دفاع مشترک را به امضا رساندنده بودند.
کشورهای عضو شورای همکاری پس از اشغال کویت توسط عراق در سال 1990 میلیاردها دلار برای تقویت بینه نظامی خود هزینه کردند.
شورای همکاری خلیج فارس در سال 1981 تاسیس شد و دبیرخانه آن هم اکنون در ریاض واقع است.
هم اکنون ماههاست که درگیری های مسلحانه شدیدی میان هواداران الحوثی در شمال یمن با دولت مرکزی این کشور در جریان است. همچنین بیش از یک ماه است که ارتش عربستان سعودی نیز به مقابله سنگین با هواداران الحوثی می پردازد.   است شمار نیروهای مسلح کشورهای قطر و بحرین براساس اطلاعات غیررسمی به ترتیب به 11هزار و 800 نفر و 9 هزار نفر می رسد.   تعداد نظامیان اماراتی 50 هزار و 500 نفر است و شمار نظامیان عمان هم به 41 هزار و 700 نفر به علاوه 2000 نفر نیروی نظامی خارجی می رسد.   نیروهای رزمی عربستان سعودی نیز 400 هزار نفر است.   شمار نیروهای دریایی و زمینی کویت نیز به چهارهزار و 500 نفر می رسد. 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”