توليد هواپيماهاي جديد بدون سرنشين اسرائيلي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 854
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۸۶, ۶:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 834 بار

توليد هواپيماهاي جديد بدون سرنشين اسرائيلي

پست توسط renger »

 تصویر 
  برای انجام عملیات جاسوسی از ایران به توسعه توانمندی های خود در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین روی آورده است.
به گزارش عصر ایران ، نیروی هوایی اسراییل بدین منظور در حال توسعه قابلیت هواپیماهای بدون سرنشینی است که قابلیت پرواز و انجام ماموریت تا 1000 مایل را داشته باشند .
بدین منظور هواپیمای بدون سرنشین " Hermes 900 " که نوع پیشرفته هواپیمای بدون سرنشین (بهپاد) " هر مس 450 " است ، طراحی و ساخته شده است . این هواپیمای بدون سرنشین قابلیت پرواز در تمامي شرايط آب و هوايي را دارد .
بنا به گزارش خبرگزاری " یونایتد پرس " ، بهپاد " هرمس 900 " از سيستم جديد ناوبري و داده پردازي استفاده مي كندو از طريق ديتا لينك ماهواره اي قابل كنترل و ارتباط بوده و توانايي ارسال تصاوير آ نلاين را دارد. این پهباد به يك دوربين بسيار قدرتمند الكترو اپتيك مجهز بوده و توانايي تشخيص مسير و اصلاح ماموريت خود را بر اساس تهاجمات احتمالي را دارا مي باشد.
موتور اين پرنده ساخت شركت روتاكس بوده و با قدرت 115 اسب بخار توان پرواز مداوم تا 40 ساعت را دارد؛در واقع مداومت بالاي پرواز از اهداف اصلي طراحي و ساخت اين پهباد بوده و آن را كاملا متمايز مي كند.
ديگر سيستمهاي قابل حمل توسط اين پرنده مي توان از سيستم عكس برداري و نقشه برداري از عوارض زمين - مسافت ياب و تعيين اهداف ليزري - دستگاههاي جنگ الكترونيك ELINT و رادار SAR/GMTS نام برد. پوزه يا دماغه اين پهباد طوري طراحي شده كه قابليت استفاده از چندين سنسور مختلف را داشته باشد و بطور هماهنك با بدنه اصلي عمل كند.
این هواپیمای بدون سرنشین که به بهپادی آمریکایی به نام " ام کیو وان " بسیار شبیه است ، قادر است دو موشک هوا به زمین به نام " ای جی ام 114 " را حمل کرده و اهدافی را مورد حمله موشکی قرار دهد .
نکته بارز این هواپیمای بدون سرنشین مداومت پرواز و ارتفاع پروازی آن است . این هواپیما ی بدون سرنشین ، قادر است در ارتفاع 30 هزار پایی و بدون صدا حرکت کند .
این عامل باعث می شود که این هواپیمای بدون سرنشین حتی بتواند از ارتفاع در محل های مسکونی پرواز کرده و به جمع آوری و ارسال اطلاعات تصویری بپردازد .
مقامات نظامی اسراییل مشخصه اصلی این هواپیمای بدون سرنشین را پایین بودن ریسک انجام عملیات های خطرناک به ویژه انجام عملیات در عمق خاک ایران می دانند .
با توجه به مخالفت کشورهای همسایه ایران با استفاده از حریم هوایی آنها برای انجام عملیات بر ضد ایران و نیز احتمال وجود ریسک برای خلبان های هواپیماهای جنگنده در آسمان ایران ، این بهپاد با توجه به ارتفاع پروازی مناسب ، قابلیت های راداری و الکترونیک ، بدون صدا بودن و نیز مداومت بالای پروازی از مزیت های بهینه ای برای نیروی هوایی اسراییل برخوردار است .
اسراییل بهپاد " هرمس 450 " را که مداومت پرواز آن حدود 20 ساعت از هرمس 900 کمتر است ، در جنگ 33 روزه با لبنان مورد استفاده قرار می داد .
در آن جنگ ، روزانه 20 هواپیمای بدون سرنشین هرمس 450 تمامی خاک لبنان را تحت پوشش قرار می دادند و اطلاعات مورد نیاز ارتش اسراییل را تهیه کرده و تحرکات نیروهای مقاومت حزب الله لبنان را مورد رصد قرار می دادند .
قطعاً نیروهای مسلح کشورمان که تا کنون در حراست از مرزها ، موفق عمل کرده اند ، برای مقابله با طرح های جدید اسرائیلی ها نیز برنامه هایی را در دفاع از حریم کشور دارند.
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”