قادريم درکوتاهترين زمان درهر گوشه اي از کشور حاضر شويم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

قادريم درکوتاهترين زمان درهر گوشه اي از کشور حاضر شويم

پست توسط KRITER »

[External Link Removed for Guests]


اميرسرتيپ کيومرث حيدري روز شنبه در همايش تقدير از پيشکسوتان سال هاي دفاع مقدس و فرماندهان و کارکنان يگان هاي ترابري نيروي زميني ارتش گفت: امروزه يکي از مولفه هاي آمادگي رزمي، تحرک و جابجايي سريع نيروها و ادوات وتجهيزات است و نقش وجايگاه ترابري درتحرک تاکتيکي بعنوان يکي از مولفه هاي بارز و اثرگذار از اهميت بالايي برخوردار است .
به گزارش ايرنا به نقل ازروابط عمومي نيروي زميني ارتش، امير حيدري اظهارداشت : اگر امروز شاهديم که آمريکاي متجاوز داعيه سردمداري دنيا را دارد به واسطه نيروهاي مسلح و ارتش قوي است که آن را براي تجاوز به ديگر کشورها آماده کرده است .
وي در ادامه تصريح کرد: يکي از مولفه ها و ويژگي هاي اين ارتش، سرعت در
تحرک و جابجايي سريع نيروها، تجهيزات و ادوات است. اين ويژگي و توانايي، اهميت ترابري را بيش از پيش مي سازد که امروز کشورهاي پيشرفته، بحث ترابري و حمل و نقل را در بسيار جدي گرفته و براي آن برنامه هاي پيشرفته اي در نظر مي گيرند .
جانشين فرمانده نيروي زميني ارتش افزود: بايد اذعان کرد 70 درصد توان و قدرت ارتش هاي پيشرفته در تحرک و جابجايي سريع است که براي آن حساب ويژه اي باز کرده اند و سرمايه گذاري کلان و بودجه هاي فراواني به اين امر اختصاص داده اند.
امير حيدري با اشاره به اينکه حمل و نقل و ترابري از جمله معيارها وملاک هايي است که در توانمندي و قدرت ارتش هاي دنيا سنجيده و در نظر گرفته مي شود، تاکيد کرد :به لطف خدا نيروي زميني ارتش با تکيه برتوان و همت نيروهاي متعهد انساني وکارکنان پرتلاش خود در بحث تحرک و حمل و نقل چه در دوران جنگ تحميلي و چه در شرايط فعلي در سطح بسيار مطلوب و قابل قبولي قرار دارد .
وي در بخش ديگري از سخنان خود به نقش پررنگ يگان هاي ترابري ارتش جمهوري اسلامي ايران در دوران 8 سال دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: اگر ترابري نمي توانست به موقع ادوات، تجهيزات و مهمات را به مناطق عملياتي و جبهه ها برساند ما نمي توانستيم شاهد پيروزي هاي چشم گير و موفقيت هايي که به دست آورديم، باشيم.
وي ادامه داد: امروز بخشي از بازدارندگي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران به قدرت و توان نيروهاي مسلح و آمادگي رزمي بر مي گردد که ترابري و حمل و نقل بخشي از اين توان را تشکيل مي دهد .
درپايان مراسم از فرماندهان و پيشکسوتان يگان هاي ترابري در دوران دفاع مقدس و فرماندهان و کارکنان نمونه يگان هاي ترابري نيروي زميني ارتش تقدير و تجليل شد .
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”