القدس العربي: آزمايش هاي موشکي ايران براساس عرف بين المللي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

القدس العربي: آزمايش هاي موشکي ايران براساس عرف بين المللي

پست توسط KRITER »

 [External Link Removed for Guests]   القدس العربي چاپ لندن در نسخه اينترنتي امروز خود در مقاله اي تحت عنوان "تصميم جدي ايران و لج بازي هاي غرب" به نوشته محمد صادق حسيني آورده است که آزمايش موشکي اخير ايران نمادي از توان دفاعي ايران در برابر هرگونه تهاجمي بود.
نويسنده مقاله در ادامه بااشاره به اين موضوع که مراکز هسته اي ايران مستحکم بوده و به صورت کامل محافظت مي شوند، مي افزايد: برخي ايران را به لج بازي متهم مي کنند درحالي که حتي يک دليل که ثابت کند ايران از حق خود چيز بيشتري مي خواهد، وجود ندارد. ايران براساس پيمان منع گسترش سلاح هسته اي و براي توليد سوخت هسته اي براي راه اندازي تاسيسات هسته اي صلح آميزخود مي تواند به غني سازي اورانيوم بپردازد.
اين مقاله در ادامه با اشاره به پيشنهادات مختلف کشورهاي 5+1و آژانس و موضوع غني سازي اورانيوم و آزمايش موشکي، افزود: همه قراردادها وعرف هاي بين المللي به ايران حق مي دهد که از تاسيسات حياتي خود که پيوسته مورد تهديد قرار مي گيرند، دفاع کند.
نويسنده مقاله درادامه خطاب به آمريکايي ها مي گويد: آيا فراموش کرده ايد که قصد داشتيد جهان را دوباره به جنگ سرد بازگردانيد. درست است که شما ازايران به خاطرحمايت از جنبش هاي آزاديبخش ومقاومت آنها دربرابر اشغالگران ايراد مي گيريد اما شما با حمايت هاي بي مورد و توجيه ناپذير ازجنگ ها و نژادپرستي در جهان درواقع قوانين بين المللي را نقض مي کنيد و به همين سبب بايد اين رفتار خود را تغييردهيد. شما حاضريد با ايران به طور محرمانه گفتگو کنيد و همه چيز را در مقابل اقدام ايران مبني بر شناسايي اسرائيل و دست برداشتن از حمايت مظلومان، در چارچوب آنچه که شما آنرا مبارزه با تروريسم مي خوانيد، بدهيد. شما چرا واقعيت ها را بي پرده به جهانيان نمي گويد؟
نويسنده مقاله در پايان مي افزايد: ايران مصم به دستيابي به هرگونه تکنولوژي قرن حاضر از جمله تکنولوژي هسته اي است. ايران همانطور که غرب به خوبي مي داند عراق يا ليبي يا کره شمالي نيست و نخواهد بود. ايران کشوري مصمم به دفاع از استقلال خود و نيل به حقوق کامل از راههاي قانوني است و هرکس اين مسئله برايش خوشايند نيست لجباز است زيرا خارج از قوانين بين المللي عمل مي کند و نمي خواهد قوانين معتبر بين المللي را بپذيرد.  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”