راه اندازی آزمایشگاه تست شناورها در کشور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

راه اندازی آزمایشگاه تست شناورها در کشور

پست توسط KRITER »

مدیر گروه پژوهشی سازه و مواد پژوهشکده علوم و تکنولوژی زیردریایی دانشگاه صنعتی اصفهان از راه اندازی آزمایشگاه هیدرودینامیک در این دانشگاه خبر داد و گفت: این آزمایشگاه به منظور بررسی رفتارهای هیدوردینامیکی شناورها راه اندازی شد.

سعید شعبانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: در پژوهشکده علوم و تکنولوژی زیردریایی دانشگاه صنعتی اصفهان اقدام به راه اندازی آزمایشگاه هیدرو دینامیک شد.

وی افزود: این آزمایشگاه قابلیت تست هیدرودینامیکی مدلهای شناورهای سطحی و زیرسطحی را دارد.

شعبانی همچنین ادامه داد: این آزمایشگاه مجهز به دستگاه موج ساز، جاذب امواج و ترولی است که مدل شناور به آن متصل می شود و بر روی حوضچه به حرکت در می آید تا رفتارهای هیدرودینامیکی آنها بررسی و ارزیابی شود.

وی به اهمیت این آزمایشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: با استفاده از تجهیزات این آزمایشگاه می توان رفتار هیدرودینامیکی شناورها را در مقابل موجهای تعیین شده بررسی کرد. علاوه بر این تست های این آزمایشگاه بر روی اسکیل (مقیاس) یک هفتادم شناور واقعی نیز قابل اجرا است.

مدیر گروه پژوهشی سازه و مواد پژوهشکده علوم و تکنولوژی زیردریایی با بیان اینکه این آزمایشگاه می تواند سرویسهای لازم را به بخشهای دریانوردی و کشتیرانی کشور ارائه کند، خاطرنشان کرد: با تجهیزاتی که در این آزمایشگاه فراهم شده است آمادگی لازم برای ارائه خدمات به ارگانهای مربوط به دریا در زمینه ساخت و تست مدل شناور فراهم می شود.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”