رتش لبنان جنگنده‌هاي اسرائیل را فراری داد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

رتش لبنان جنگنده‌هاي اسرائیل را فراری داد

پست توسط KRITER »

رتش لبنان در پي نقض حريم هوايي اين كشور توسط چند فروند جنگنده رژيمصهيونيستي، با تيراندازي بسوي اين جنگنده‌ها آنان را مجبور به ترك لبنانكرد.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري "المنار "، ارتش لبنان در پي نقضحريم هوايي اين كشور توسط 4 فروند جنگنده "فانتوم " اسرائيلي در محور"حاصبيا " در جنوب لبنان، در ساعت 9:10 صبح امروز جنگنده‌هاي مزبور رامورد هدف قرار داد و اين جنگنده‌ها را مجبور به ترك خاك لبنان كرد.

بر اساس اين گزارش، 4 فروند جنگنده‌ رژيم صهيونيستي از ساعت 8:40 صبحامروز بر فراز مناطق "العرقوب "، "حاصبيا " و "البقاع " پرواز كردند و ايناقدام در سايه افزايش فعاليت نيروهاي صهيونيستي در مزارع اشغالي "شبعا "بوده است.

از سوي ديگر مركز فرماندهي ارتش لبنان با صدور بيانيه‌اي اعلام كردحوالي ساعت 9 صبح امروز، 4 فروند جنگنده اسرائيلي با نقض حريم هوايي اينكشور به پرواز بر فراز منطقه جنوبي "حاصبيا " پرداختند.

بنا بر اين گزارش، سامانه پدافند هوايي ارتش لبنان در برخي پايگاههاينظامي اين جنگنده‌ها را هدف قرار داد لذا جنگنده هاي مزبور ناگزير شدندارتفاع خود را بيشتر كنند.

اين چهارمين بار در سه ماهه اخير است كه سامانه پدافند هوايي ارتشلبنان به تجاوز هواپيماهاي رژيم صهيونيستي به حريم هوايي لبنان پاسخمي‌دهد و آنها را مجبور به فرار مي‌كند.

اين در حالي است كه سازمان ملل پرواز جنگنده‌هاي اسرائيلي بر فراز خاك لبنان را نقض قطعنامه 1701 مي داند.

سامانه پدافند هوايي لبنان آخرين‌بار 11 آذر چهار فروند هواپيمايبمب‌افكن رژيم صهيونيستي را كه حريم هوايي لبنان را نقض كردند و بر فرازروستاهاي منطقه "العرقوب "، "حاصيبا " و بقاع غربي اين كشور به پروازدرآمده بودند هدف قرار داد و آنها را مجبور به فرار به سمت فلسطين اشغاليكرد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”