اسراییل جنگ علیه ایران را آغاز کرده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

اسراییل جنگ علیه ایران را آغاز کرده است

پست توسط @lirez@ »

اسراییل در حال حاضر هم در تلاش های خود برای مسدود سازی برنامه هسته ای تهران با ایران در حال جنگ است. به گزارش خبرنگار " ای بی سی" آمریکا، در این مرحله بحث جنگ رایانه ای در میان است که در چارچوب آن کارشناسان اسراییلی تلاش می کنند به شبکه رایانه ای نیروهای امنیتی ایران وارد شده تا بتوانند اطلاعاتی را درباره وضعیت توسعه برنامه هسته ای و همچنین امکان حمله به تاسیسات آنها به چنگ آوردند.
در این گزارش به نقل یکی از تحلیلگران مشهور اسراییلی گفته می شود: حمله به شبکه های رایانه ای ایران نقطع عطف تاکتیک مبارزه ای اسراییل علیه تهدید اتمی ایران است. "کورسور" نیز به نقل از وی اطلاع می دهد که چنین تاکتیکی عاملی مهم هم از نظر جمع آوری اطلاعات و هم در هنگام عملکردهای تهاجمی محسوب می شود.
کارشناسان بین المللی معتقدند که اداره جاسوسی اسراییل در حال حاضر به کار نفوذ به شبکه های رایانه ای سیستم های اتمی ایران را از جمله به این خاطر انجام می دهد تا با انتقال ویروس به آنها، این سیستم ها را مختل سازد. یکی از اعضای اسبق کابینه نظامی-سیاسی اسراییل که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد: ما به این نتیجه رسیدیم که ایرانی ها نسبت به اختلالات در سیستم های خود بسیار حساس هستند و ما هم در همین راستا عمل می کنیم.
همچنین خاطر نشان شده است که در عملیات انهدام راکتور کره شمالی در خاک سوریه که بر اساس اطلاعات منابع خارجی توسط اسراییل در ماه سپتامبر سال 2007 صورت گرفت، در خود بخش جنگ رایانه ای را گنجانده بود. به گفته منبع آگاه اسراییل، همین عامل تامین کننده موفقیت عملیات شد.
وی توضیح داد: سوریه دارای یکی از مدرن ترین سیستم های دفاع هوایی در منطقه است، اما در هر حال هیچ هواپیمایی برای مقابله پرواز نکرد و هیچ موشکی هم شلیک نشد.
به رغم امکاناتی که جنگ رایانه ای می تواند داشته باشد کارشناسان معتقدند که چنین تدابیری فقط برای مدتی می توانند توسعه برنامه اتمی ایران را متوقف کند. برای انهدام کامل نیاز به حملات پیمانی است که در آن از تسلیحات معمولی استفاده می شود.
خبرگزاری «ریا نووستی»
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”