برگزاری رزمايش بزرگ نيروي زميني ارتش در بهمن ماه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

برگزاری رزمايش بزرگ نيروي زميني ارتش در بهمن ماه

پست توسط shola »

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران،امير احمدرضا پوردستان فرمانده نيروي زميني ارتش كه صبح امروز شنبه در جمع كاركنان سازمان عقيدتي سياسي ارتش سخنراني مي‌كرد، با اعلام اين خبرافزود:   اين رزمايش بزرگ يگان‌هاي پياده، زرهي، مخابراتي، اطلاعاتي ونيرو مخصوص نيروي زميني ارتش با همكاري يگان‌هايي از سپاه پاسداران انقلاباسلامي شركت خواهند كرد و همزمان تمرين پاسگاه فرماندهي با شركت تعدادي ازلشگرها و تيپ هاي مستقل برگزار خواهد شد

فرمانده نيروي زميني ارتش در ادامه سخنانش يكي از ويژگي‌هاي رزمايش مذكور را شركت نيروهاي احتياط كه خدمت سربازي خود را در سال‌هاي گذشته انجام داده و ترخيص شده‌اند، در قالب يك گردان احتياط ذكر كرد و اظهارداشت: اين رزمايش هم در ارتقاء قابليت‌ها و توانمندي‌هاي رزمي نيروي زمينيو هم در تأمين امنيت منطقه مؤثر خواهد بود و پيام صلح و دوستي جمهوري اسلامي ايران را به كشورهاي منطقه اعلام خواهد كرد.

وي همچنين با اعلام اينكه برخي تجهيزات بومي نيروي زميني ارتش ازجمله تانك ذوالفقار و نفربر صياد توسط صنايع دفاع به توليد انبوه خواهد رسيد، افزود: كليه تجهيزات و تسليحات مورد نياز اين نيرو متناسب باتاكتيك‌ها و منطبق با تهديدات جنگ‌هاي ناهمطراز توسط صنايع دفاعي كشورمان توليد و تأمين شده است.

پوردستان در ادامه با اشاره به تمركز دشمن در استفاده از تهديدات نرم، نقش سازمان عقيدتي سياسي ارتش را در ارائه فعاليت‌هاي اثرگذار فرهنگيبسيار مهم و كليدي ارزيابي نمود و افزود: در جنگ هاي آينده عامل اصلي درتعيين سرنوشت جنگ نيروي انساني مؤمن و فرهيخته است نه تجهيزات و ادوات پيشرفته؛ لذا ما امروز از فعاليتهاي فرهنگي و كاركنان با ايمان و انقلابي در سطح ارتش جمهوري اسلامي ايران پشتيباني و حمايت مي كنيم.

قبل از سخنراني فرمانده نيروي زميني ارتش، حجت الاسلام سيد محمدعلي آل هاشم، رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش به ارائه گزارشي از فعاليتها واولويتهاي كاري اين سازمان با توجه به تدابير فرماندهي معظم كل قوا پرداخت و همچنين از حضور امت حزب الله در اعتراض به حرمت شكني روز عاشورا تقدير وتشكر كرد.

در پايان اين مراسم، امير پوردستان از بخشهاي مختلف حوزه مركزيسازمان عقيدتي سياسي ارتش بازديد كرد و از نزديك در جريان فعاليتها وتوليدات فرهنگي اين سازمان قرار گرفت

[External Link Removed for Guests]
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 458
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۸۸, ۷:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 350 بار
سپاس‌های دریافتی: 1547 بار

Re: برگزاری رزمايش بزرگ نيروي زميني ارتش در بهمن ماه

پست توسط iran12345 »

این رزمایش ها تاثیر به سزایی در بازدارندگی و تضعیف روحیهء دشمن دارند راستی تا حالا اسم نفربر صیاد به گوشم نخورده بود، لطفا اگه کسی عکسی از این نفربر رو داره قرار بده.
[HIGHLIGHT=#9bbb59][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرچو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مبادتصویر   
 
[HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرهمه روی یکسر، به جنگ آوریم جهان بر بداندیش تنگ آوریمتصویر
تصویرهمه سر به سر تن به کشتن دهیم به از آنکه کشور به دشمن دهیمتصویر
تصویراگر کُشت خواهد تو را روزگار، چه نیکو تر از مرگ در کارزارتصویر
 
  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

Re: برگزاری رزمايش بزرگ نيروي زميني ارتش در بهمن ماه

پست توسط @lirez@ »

ایران آماده برگزاری رزمایشی بزرگ می شود
خبرگزاری «ریا نووستی»/ ایران در ماه فوریه رزمایش گسترده ای برگزار می کند که هدف از آن آماده سازی نیروهای مسلح کشور برای "پاسخگویی به حمله دشمنان کشور" می باشد، این مطلب را پایگاه اینترنتی هفته نامه روسی "آرگومنتی ندیلی" اطلاع داد.

در این مانور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و برخی یگان های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شرکت دارند.

خاطر نشان می کنیم که در ماه نوامبر سال 2009 میلادی نیز در ایران رزمایش پدافند هوایی برگزار شد که در آن یگان های ارتش و سپاه شرکت داشتند.

در این رابطه "احمدرضا پوردستان" فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز شنبه اطلاع داده بود که به منظور ارتقاء توانمندی های رزمی، آموزشی و عملیاتی نیروی زمینی ارتش، رزمایش گسترده این نیرو در نیمه دوم بهمن ماه اجرا خواهد شد. وی افزود: "در این رزمایش بزرگ یگان‌های پیاده، زرهی، مخابراتی، اطلاعاتی و نیرو مخصوص نیروی زمینی ارتش با همکاری یگان‌هایی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شرکت خواهند کرد و همزمان تمرین پاسگاه فرماندهی با شرکت تعدادی از لشگرها و تیپ های مستقل برگزار خواهد شد".

وی همچنین خبر داد که نیروهای احتیاط که خدمت سربازی خود را در سال‌های گذشته انجام داده و ترخیص شده‌اند، در قالب یک گردان احتیاط در رزمایش شرکت خواهند داشت و گفت: "این رزمایش هم در ارتقاء قابلیت‌ها و توانمندی‌های رزمی نیروی زمینی و هم در تأمین امنیت منطقه مؤثر خواهد بود و پیام صلح و دوستی جمهوری اسلامی ایران را به کشورهای منطقه اعلام خواهد کرد".

پوردستان با اعلام اینکه برخی تجهیزات بومی نیروی زمینی ارتش از جمله تانک ذوالفقار و نفربر صیاد توسط صنایع دفاع به تولید انبوه خواهد رسید، افزود: "کلیه تجهیزات و تسلیحات مورد نیاز این نیرو متناسب با تاکتیک‌ها و منطبق با تهدیدات جنگ‌های ناهمطراز توسط صنایع دفاعی کشورمان تولید و تأمین شده است."
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”