در سال جدید تجهیزات ارتش روسیه تجدید می شوند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

در سال جدید تجهیزات ارتش روسیه تجدید می شوند

پست توسط Shahryar »

 در سال جدید تجهیزات ارتش روسیه تجدید می شوند 

 تصویر نیروهای مسلح فدراسیون روسیه در سال 2010 میلادی تجهیزات و دستگاه های نوینی دریافت می کنند و انتظار می رود تا سال 2015 حدود نیمی از تجهیزات هوایی نوین و یا مدرنیزه شوند.
در این رابطه "ولادیمیر دریک" دبیر مطبوعاتی وزارت دفاع فدراسیون روسیه به «ریا نووستی» اطلاع داد که نظامیان روسیه در سال جدید میلادی نوین ترین بالگردهای کا-52 را تحویل می گیرند، علاوه بر این، بالگردهای "می-28اِن" و مدل های مختلف بالگردهای می-8 و می-26 نیز به ارتش عرضه می شود.
وی اطلاع داد: "عرضه بالگرد جدید "می-28ان" به یگان های نیروی هوایی ارتش آغاز شده است، انتظار می رود در سال 2010 بالگرد شبانه روزی کا-52 که ویژه پرواز در هر آب و هوایی می باشد، عرضه شود".
به گفته وی، بالگردهای جدید برای استفاده در اهداف متفاوت ساخته شده اند و برخی نیز در دست ساخت هستند، از جمله بالگردهای تولیدکننده پارازیت، مقرهای هوایی هدایت، بالگردهای سوخت رسان و امداد.
دریک خاطر نشان نمود: در نتیجه عرضه بالگردهای جدید و مدرنیزه سازی بالگردهای موجود، سهم بالگردهای مدرن (در نیروهای مسلح روسیه) تا سال 2015 میلادی به حدود 40% می رسد".
در عین حال وی افزود که در حال حاضر توجه بسیاری به ساخت بالگردهای کلاس سبک با قابلیت حمل 1 تن بار مبذول می شود و دستاوردهای جدید در این راستا بالگردهای تمرینی - آموزشی آنسات-او و کا-60او می باشند.

دریک اطلاع داد که اواخر دسامبر 2009 آزمون های دولتی هواپیمای آموزشی - نظامی یاک-130 پایان یافت و 9 فروند هواپیمای جدید از این نوع در سال 2010 به ارتش روسیه تحویل می شود.
به گفته وی، برای اولین بار در روسیه در این هواپیما تمامی دستگاه های رادیو الکترونی، دیجیتالی شده اند و همه سیستم های هواپیما، نوین ترین دستاوردهای صنایع روسیه هستند.
دریک افرود که در سال 2009 میلادی نیروی هوایی روسیه 6 بالگرد آنسات-او و دو هواپیمای یاک-130 دریافت کرد و در ادامه گفت: "در سال 2010 میلادی ما روی عرضه تجهیزات هوایی جدید آموزشی - تمرینی، شامل چهار بالگرد آنسات-او و 9 فروند یاک-130 حساب می کنیم". به گفته وی، بلطف سیستم دیجیتالی هدایت یاک-130، می توان در آن پرواز با انواع مختلف هواپیماها، حتی جنگنده های نسل پنجم را برای آماده سازی خلبانان تمرین کرد.

دریک اظهار داشت که تا سال 2015 سهم هواپیماهای نوین و مدرنیزه شده جبهه ای به بیش از 50% می رسد.
در هواپیمای یاک-130 دو خلبان جای می گیرد، طول آن 11.5 متر و طول بالهای آن 9.7 متر می باشد. حداکثر وزن پروازی 9 تن و سرعت نهایی هزار کیلومتر در ساعت است. روی این هواپیما می توان تسلیحات مختلفی تا 3 تن جای داد.
همچنین "الگ یوشکوف" دبیر مطبوعاتی فرماندهی کل نیروی زمینی روسیه به «ریا نووستی» اطلاع داد که نظامیان، سیمولاتورهای رایانه ای جدیدی برای آماده سازی سربازان و افسران دریافت می کنند که از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون بصرفه هستند. به گفته وی، در آینده سیمولاتورهای سیار جایگزین انواع بزرگ آنها می شوند. یوشکوف اطلاع داد که میدان های تیر قرار است به مجموعه های سیار، با هدایت از راه دور و سیستم های خودکار، هدف های جدید و سیستم های کنترل شلیک و هدفگیری مجهز شوند.

خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه، 14 دی ماه
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”