آمریکا:ایران از کره شمالی زیردریایی وفناوری آن رادریافت کرده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

آمریکا:ایران از کره شمالی زیردریایی وفناوری آن رادریافت کرده

پست توسط @lirez@ »

پایگاه اینترنتی دریایی-نظامی روسیه نوشت که به گزارش G2 Bulletin ، نیروی دریایی آمریکا برای اولین بار رسما اعلام کرد که ایران زیردریایی های کوچک و فناوری ساخت آنها را از کره شمالی دریافت کرده است.
در این گزارش تاکید شده است که اداره جاسوسی نیروی دریایی آمریکا (ONI ) اخیرا اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران برای ایجاد ناوگان زیردریایی های رادارگریز خود بدنبال فناوری های ساخت آنهاست و از جنگ های پارتیزانی به استراتژی مدرن نظامی-دریایی روی می آورد.
بر اساس اطلاعات اداره جاسوسی نیروی دریایی آمریکا، ایران از کره شمالی تعدادی زیردریایی های کلاس Kajami -Taedong-B و Gahjae Taedong-C) خریداری کرده است. این زیردریایی ها به اژدرهای سبک با برد 7-11 کیلومتری مجهز هستند. آنها در کمین اهداف خود به حالت نیمه فرورفته درآب قرار می گیرند و سپس با بر روی آب آمدن به سرعت به دشمن خود حمله می کنند.
در این گزارش تاکید شده است: زیردریایی های مذکور به احتمال زیاد، بخش کلیدی ترکیب ناوگان زیردریایی های ایران را تشکیل خواهند داد. ایران تنها کشوری در منطقه خلیج فارس است که مجهز به زیردریایی است و فرماندهی ناوگان ایران صراحتا اعلام کرده که زیردریایی ها را به دیگر سیستم های تسلیحاتی ترجیح می دهد.
در این مقاله همچنین آمده است که کره شمالی بیش از 20 سال است که به کار طراحی زیردریایی های کوچک برای عملیات ویژه مشغول است. در اواخر سال های 1980 میلادی وزارت دفاع آمریکا با دخالت های سیاسی مانع از صادرات این زیردریایی های کوچک از آلمان به کره شمالی شده بود زمانی که در رودخانه راین این زیردریایی ها تحت آزمایش قرار داشتند.
البته در این گزارش احتمال داده شده که کره شمالی فناوری های خود را برای ایجاد و تولید زیردریایی ها بر اساس تکنولوژی آلمان بنا کرده باشد. امروز کره شمالی نه تنها برای ناوگان دریایی خود زیر دریایی می سازد بلکه فناوری های آن از جمله تولید موشک برای آنها را به خارج از کشور صادر می کند.
در نهایت در این گزارش اشاره شده که ایران مدتهاست که با مشکل ایجاد ناوگانی از زیردریایی های کوچک دست و پنجه نرم می کندو در سال های 1980 دولت ایران از کمپانی های ایتالیایی تقاضای انتقال فناوری هایی را داشتند که به رژیم صدام حسین کمک کرده بود تا تولیدات دفاعی این کشور را توسعه دهد و در دورنما نیز برای تولید زیردریایی های داخلی بکار گرفته شوند.

خبرگزاری «ریا نووستی
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 21
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۸, ۱۰:۴۳ ب.ظ
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 5 بار
تماس:

Re: آمریکا:ایران از کره شمالی زیردریایی وفناوری آن رادریافت

پست توسط سهیل H »

خوب به توچه که ما از کی فناوریشو گرفتیم
کیست که نداند مردان بزرگ از درون کاخهای فرو ریخته به قصد کین خواهی بیرون می آیند کین از خراب کننده و ندای از درونم می گفت برخیز ایران تو را فراخوانده است و برخواستم[FONT=Times New Roman].
-   شاه افشار[FONT=Times New Roman] -  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”