ساخت شناورهاي كاتاماران مجدداً احيا مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

ساخت شناورهاي كاتاماران مجدداً احيا مي‌شود

پست توسط KRITER »

[COLOR=#NaNNaNNaN]خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت كشتي‌سازياروندان از احياي مجددا قرارداد ساخت شناورهاي كاتاماران توسط اين شركتخبر داد و گفت: مذاكراتي را با سپاه براي خريد اين شناورها انجام داده‌ايمو طرح اوليه را به تأييد رسانده‌ايم. 


به گزارش خبرگزاري فارس از آبادان و به نقل از انجمن مهندسي دريايي ايران،مسعود بريماني با اشاره به اقدامات انجام شده در اين زمينه اظهار داشت: درچند ماهي كه مسئوليت شركت را برعهده گرفته‌ام، در وهله اول خواسته‌امآخرين وضعيت پروژه مشخص شود ثانيا مشخص شود كه براي استارت دوباره پروژهچه ابزارها و تجهيزاتي لازم داريم.
وي با بيان اينكه در حال حاضر بخش مهندسي پروژه كامل نيست، افزود: ازكارشناسان شركت خواسته‌ايم كه در نخستين مرحله، طرح مهندسي پروژه را تهيهكنند و موازي اين كار به دنبال مشتري رفته‌ايم كه خوشبختانه سپاه آمادگيخود را اعلام كرده است.
مديرعامل شركت كشتي‌سازي اروندان خاطرنشان كرد: با رايزني‌هاي انجامشده، طرحي ارائه كرده‌ايم و اصلاحاتي خواسته‌اند كه انجام داده‌ايم ومديران سپاه هم، تأييد كرده‌اند كه مرحله بعدي، تأمين بودجه است كه پروسهخاص خود را دارد و فعلاً، كار در اين مرحله در جريان است.
بريماني در پاسخ به اين پرسش كه آيا شما اميدواريد كه اين پروژه پساز سال‌ها زنده شود، تصريح كرد: اگر مشتري بيايد يا نيايد، ما بخش مهندسيكار را استارت زده‌ايم.
وي ادامه داد: ما به وزير صنايع هم نامه نوشته‌ايم و خواسته‌ايم اينپروژه فعال شود، سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران «ايدرو» هم در اينزمينه حمايت مي‌كند و بيشترين اميد ما به سازمان است و تلاش داريم كهپروژه كاتاماران‌ها را زنده كنيم.
مديرعامل شركت كشتي‌سازي اروندان در ادامه با انتقاد از بلاتكليفماندن اين پروژه گفت: ماجراي كاتاماران‌ها يكي از نشانه‌هاي بارز مسائل ومشكلات صنايع دريايي و كشتي‌سازي در كشور است و چرا بايد اين پروژه بامشكل روبه‌رو شود و چرا بايد قراردادي كه بسته شده، لغو شود، چرا از اينصنعت حمايت نشود و اگر قرار است از جاي ديگري بخرند، انجام دهند، اما چرااين پروژه را متوقف كرده‌اند.
وي اضافه كرد: همه از نظر بحث و تجزيه و تحليل مسائل اقتصادي وارد ومدعي هستند، آيا در اين مدتي كه اين سرمايه بدون استفاده است، كسي پرسيدهكه چه اتفاقي افتاد، به هر كجا كه مي‌رويم و مسائل را مطرح مي‌كنيم و ازجمله با نخستين كسي كه اين قرارداد را بسته، صحبت مي‌كنيم و مي‌پرسيم كهچرا اين قرارداد فسخ شده، پاسخي نمي‌دهند.
بريماني ادامه داد: شركت كشتيراني والفجر كه سفارش ساخت كشتي‌هايمسافري كاتاماران را به كشتي‌سازي اروندان داده بود، به دنبال تأخير درروند ساخت و هزينه‌هاي به وجود آمده نسبت به فسخ قرارداد اقدام كرد كههمين امر سبب بلاتكليف ماندن ساخت اين شناورها شده است.
مديرعامل كشتي‌سازي اروندان در ادامه با اشاره به وضعيت سايرپروژه‌هاي اين شركت نيز گفت: در اين مدتي كه به عنوان مديرعامل مشغول بهكار شده‌ام، تلاش كرده‌ايم يك اولويت‌بندي درباره پروژه‌ها انجام دهيم ووضعيت فعلي آنها و درصد پيشرفتي كه داشته‌اند، بررسي و به ترتيب ميزانپيشرفت، آنها را اجرايي كنيم كه در اين چارچوب موفق هم بوده‌ايم.
وي خاطرنشان كرد: در اين مدت، توانسته‌ايم يك فروند شناور پرستو ـ110 را تحويل دهيم و شناور VIP استانداري خوزستان را هم آماده تحويل كنيمو تيمي از استانداري هم براي گذراندن دوره آموزشي در اروندان حضور يافت وشناور دوم كروبوت هم تمام شده و آن را به كارفرما اعلام كرده‌ايم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”