طرح مدرن سازی ارتش عراق تا سال 2020

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۷, ۱۰:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3546 بار

طرح مدرن سازی ارتش عراق تا سال 2020

پست توسط sand_fighter »

عصر ایران - عراق قرار است تا سال 2020 میلادی طرحی به ارزش 10 میلیارد دلار را برای مدرن سازی ارتش خود به اجرا درآورد.

به گزارش عصر ایران، هادی العامری رئیس کمیته پارلمانی امنیت و دفاع عراق در گفت وگو با روزنامه الصباح چاپ بغداد از بررسی طرح کامل تسلیح ارتش عراق تا سال 2020 به هزینه ای معادل بیش از 10 میلیارد دلار خبر داد.

وی گفت: دولت عراق برای تسلیح ارتش و افزایش آمادگی نیروهای مسلح تلاش های بسیاری را برای تهیه سلاح های پیشرفته از طریق آژانس فروش آمریکا (اف ام اس) به کار گرفت و قراردادی را به مبلغ سه میلیارد دلار منعقد کرد.

العامری اضافه کرد: آژانس آمریکایی تمامی سلاح های درج شده در قرارداد را به عراق تسلیم نکرد و دولت عراق مجبور شد تا راه های دیگری را برای تسلیح جستجو کند که می توان به اوکراین، صربستان و فرانسه اشاره کرد.

وی اضافه کرد: دو برنامه مجزا برای تسلیح ارتش تا سال های 2015 و دیگری تا سال 2020 وجود دارد تا ارتش بازسازی شود و به نیرویی تبدیل شود که بتوان برای دور کردن خطرات خارجی به آن تکیه کرد. همچنین با انجام روند بازسازی، آموزش، تسلیح با پیشرفته ترین سلاح ها و ایجاد انبارها و پادگان های لازم، اجرای طرح نخست آغاز شده است.

حسن دیکان از اعضای کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق نیز گفت که کشورش برای عقد قرارداد تسلیح نظامی با روسیه، فرانسه، صربستان، کره جنوبی، برزیل و ایتالیا علاوه بر کشورهای دیگری از اعضای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و آمریکا توافق کرده است تا بغداد بتواند همزمان با خروج نظامیان آمریکایی از این کشور در پایان سال جاری میلادی آمادگی خود را حفظ کند.

گفتنی است تسلیحات نظامی که عراق به دنبال کسب آنهاست شامل تانک های نوع آبرامز ام یک ، جنگنده های اف 16 ، ناو های دریایی، زره پوش و خودروهای زرهی، اسلحه های سبک و نیمه سبک و دستگاه های کشف مواد منفجره ، بالگرد، قایق و شناورهای دریایی و دیگر سلاح هاست.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”