نيروي دريايي ارتش در توليد تجهيزات پيشرفته به خودكفايي رسيده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

نيروي دريايي ارتش در توليد تجهيزات پيشرفته به خودكفايي رسيده

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي دريايي ارتش گفت: امروز نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران افتخار مي‌كند كه توانسته است در توليد كليه تجهيزات پيشرفته دريايي به خودكفايي برسد.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، امير دريادار حبيب‌الله سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش، در بازديد از مركز اسناد ارتش با اشاره به قدمت طولاني تاريخچه تشكيل نيروي دريايي در ايران كه به دوران ساسانيان و هخامنشيان بازمي‌گردد، گفت: از همان زمان نيروي دريايي ما در يونان و درياي مديترانه حضور داشته اما به مرور زمان و با وجود حكومت‌هاي ضعيف و وابسته به بيگانه، اقتدار دريايي كشور از بين رفته بود به طوريكه در زمان الحاق ناوهايي كه از كشورهاي استعمارگر خريداري مي‌شد، اول پرچم كشور بيگانه و سپس در كنار آن پرچم ايران قرار مي‌گرفت.
وي ادامه داد: اما امروز نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران افتخار مي‌كند كه توانسته است در توليد كليه تجهيزات پيشرفته دريايي به خودكفايي برسد و با توليد ناوچه‌هاي موشك‌اندازي نظير پيكان، جوشن و درفش پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران را بر بلنداي عرشه اين ناوها به اهتزاز درآورد.
فرمانده نيروي دريايي ارتش در ادامه تصريح كرد: اقتدار دريايي كه امروز در كشور شاهد آن هستيم در پي حماسه آفريني‌ها و از جان گذشتگي‌هاي دريادلان نيروي دريايي و متخصصان توانمند صنايع داخلي بدست آمده و موجب اقتدار نظام اسلامي و افتخاري براي نسل‌هاي آينده است.
سياري در ادامه از تلاش مسئولان سازمان عقيدتي سياسي ارتش در ساماندهي و تجهيز مركز اسناد ارتش جمهوري اسلامي ايران تقدير و تشكر كرد و افزود: اين مركز گنجينه با ارزشي از اسناد و سوابق تاريخي مربوط به ارتش است و چنانچه فردي بخواهد در مورد ارتش مطلب بنويسد و تاريخ ارتش را منصفانه قضاوت كند بايد به اينجا مراجعه كند.
علي مطمئنيان رئيس مركز اسناد ارتش نيز در اين بازديد ضمن خير مقدم به فرمانده نيروي دريايي گفت: اين مركز در سال 1359 در حوزه مركزي سازمان عقيدتي سياسي ارتش تأسيس شد و بيش از يكصد هزار سند نظامي و عكس تاريخي در اينجا به ثبت رسيده نگهداري مي‌شود.
وي افزود: مركز اسناد ارتش هم اكنون در حال مكانيزه شدن است و براساس سيستم پيشرفته ثبت اسناد تاريخي تاكنون از مدارك و اسناد موجود در اين مركز بيش از 80 جلد كتاب چاپ و منتشر شده است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”