ایران رمز کننده بومی شده‌ STMI را آماده بهره برداری می سازد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

ایران رمز کننده بومی شده‌ STMI را آماده بهره برداری می سازد

پست توسط @lirez@ »

خبرگزاری «ریا نووستی»/ "محسن اعظمی" رئیس مرکز پدافند غیر عامل "فاوا" جمهوری اسلامی ایران، روز شنبه اطلاع داد که رمز کننده بومی شده STMI توسط مرکز پدافند غیر عامل مرحله آزمایشی خود را با موفقیت به پایان رسانده و در حال عملیاتی سازی است، این مطلب را فارس اطلاع داد.
اعظمی درباره این رمز کننده گفت: "STMI سخت افزاری است که تمام داده‌های ارسال شده از فرستنده را با سرعت خط به رمز تبدیل و بر روی خط منتقل می‌کند و در طرف گیرنده نیز پس از رمز گشایی داده‌های دریافت شده، آن ها را در اختیار گیرنده قرار می‌دهد".
وی افزود: "تا پیش از این از محصولات شرکت سیسکو متعلق به کشور آمریکا برای رمزگذاری استفاده می‌شد که به لحاظ امنیتی قابل اطمینان نبود".
بر اساس این گزارش، پروژه رمز کننده با هدف ایجاد امنیت کافی جهت انتقال اطلاعات بین فرستنده و گیرنده داده بر روی فیبر نوری تعریف شده و مراحل انجام این کار یکسال به طول انجامیده است. الگوریتم‌های بکار رفته در این سخت افزار به شکلی است که کشف رمز آن را دشوار می‌کند. همچنین هنگامی که این محصول به بازار عرضه شود هر کاربر می‌تواند الگوریتم رمز خاص خود را داشته باشد. سخت افزار رمز کننده خطوط STMI را می‌توان برای رمز گذاری داده‌های مبادله شده میان خروجی فرستنده و ورودی گیرنده به کار گرفت. این سخت افزار اطلاعات را با سرعت 155 مگابیت بر ثانیه بین خطوط ارتباطی فیبر نوری انتقال می‌دهد.
در این گزارش گفته می شود که مرکز پدافند غیر عامل در سال 1386 به عنوان عامل اجرایی سازمان پدافند غیر عامل کشور در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با هدف مقابله با حمله‌های سایبری راه اندازی شد و در طول این دو سال 40 پروژه مطالعاتی و تحقیقاتی و 15 پروژه امنیتی منجر به محصول را هدایت کرده است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”