ماهواره‌هاي ديگري غير از "طلوع " نيز در حال ساخت است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

ماهواره‌هاي ديگري غير از "طلوع " نيز در حال ساخت است

پست توسط KRITER »

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مصلح در حاشيه نوزدهمين همايش بين‌المللي خليج‌فارس در جمع خبرنگاران در خصوص رونمايي از ماهواره ملي طلوع در دهه فجر گفت: در حال حاضر چند تيم در حال ساخت اين ماهواره هستند و اين موضوع در سطح كشور فراگير شده و اين كار در دانشگاه‌هاي ما انجام مي‌شود و تيم ماهواره اميد هم محصول جديد خود را ارائه مي‌دهند.
وي اضافه كرد: ماهواره ملي طلوع مصارف سنجشي دارد.
وحيدي در پاسخ به سئوال ديگري مبني بر احتمال حمله آمريكا به پايگاه‌هاي هسته‌اي ايران گفت: اظهارات متنقاضي در اين خصوص مطرح شده و ايران هم اعلام كرده است به دليل همين تهديدهايي كه صورت گرفته بود سايت فردو را كه به لحاظ استحكامات ايمني در وضعيت بهتري است را تاسيس كرده و ما فكر نمي‌كنيم كه اين بي‌عقلي را انجام دهند و بخواهند به ايران حمله كنند.
وزير دفاع در پاسخ به سئوال ديگري مبني بر همكاري‌هاي ايران و عربستان در منطقه اظهار داشت: ما همواره آماده بوده‌ايم و به عربستان هم اعلام كرديم به عنوان دو كشور بزرگ منطقه، حوزه‌هاي بيشتري را براي همكاري‌هاي اقتصادي، فرهنگي و دفاعي و نظامي دنبال كنيم و از سوي ايران آمادگي‌هايي اعلام شد و آنها هم آمادگي‌هاي اعلام كردند. كه بايد تلاش كنيم اين همكاري‌ها بيشتر شود.
وحيدي در خصوص دخالت ايران در حل بحران يمن تصريح كرد: وزارت خارجه اعلام كرده است كه مي‌تواند در بحث يمن ميانجيگري كند و هر موقع پاسخ مثبتي از طرفين دريافت كرديم ايران مي‌تواند وارد موضوع شود.
وي در ادامه در خصوص روابط ايران و تركيه گفت: همكاري‌هاي بسيار خوبي بين ايران و تركيه وجود دارد و اقدامات تركيه به ويژه در منع رزمايشي كه اسرائيل در اين كشور داشت يك گام مهم دفاعي در اين حوزه قلمداد مي‌شود كه مورد استقبال ايران قرار گرفت.
وي افزود: بسترها روز به روز براي تحكيم روابط و توسعه در همه جوانب از جمله دفاعي ميان ايران و تركيه فراهم مي‌شود و بحث سپر دفاعي كه آمريكا به دنبال راه‌اندازي آن در تركيه است موضوع مبهمي است كه سياستمداران آمريكايي گرفتار آن شده‌اند و نمي‌توانند دورنمايي مشخصي براي آن تعيين كنند و از طرفي هم مسئوليت‌هايي دارد و ما گمان نمي‌كنيم دوستانمان در تركيه كاري كه عليه ايران باشد را انجام دهند.
وحيدي در پايان در خصوص همكاري ايران با كشورهاي مختلف براي مقابله با تروريسم گفت: با كشورهاي مختلف در زمينه امنيتي همكاري‌هايي براي مقابله با جريانات تروريستي داريم و در جاهايي كه لازم باشد دستگاه‌هاي امنيتي ما با دستگاه‌هاي ديگر كشورها همكاري مي‌كنند. تروريسم يك موضوع مشترك است كه بايد از صحنه حذف شود.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”