ساخت سامانه فرماندهي دفاع ساحلي و هوايي در وزارت دفاع

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 221
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۶, ۱۰:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 297 بار

ساخت سامانه فرماندهي دفاع ساحلي و هوايي در وزارت دفاع

پست توسط don_Hirbod »

سردار وحيدي در جمع خبرنگاران اعلام كرد:
ساخت سامانه فرماندهي دفاع ساحلي و هوايي در وزارت دفاع
خبرگزاري فارس: وزير دفاع با بيان اينكه امروز در اكثر حوزه‌هاي فن‌آوري پيچيده الكترونيكي، اپتيكي و مخابراتي به مرزهاي خودكفايي رسيده‌ايم، گفت: اين روند با شتاب هرچه تمامتر در فن‌آوري حساس‌تري نظير سامانه‌هاي فضايي توسعه يافته است.

تصویر
به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح صبح امروز دوشنبه در حاشيه افتتاح 36 پروژه الكترونيكي و مخابراتي وزارت دفاع كه همزمان با آغاز دهه مبارك فجر و در شركت صنايع مخابرات ايران برگزار شده بود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين پروژه‌ها مربوط به شبكه‌هاي ارتباطي مناطق عملياتي و ارتباطي دوربرد، پروژه‌هاي هوايي، دريايي و زميني است كه موجب مقاوم شدن سيستم ارتباطي در مقابل جمينگ دشمن شده و اين شبكه ارتباطي را در براي عمل در شرايط مختلف پايدار مي‌سازد.
وحيدي با بيان اينكه امروز توانمندي‌هاي خوبي در عرصه مخابرات و الكترونيك در نيروهاي مسلح بدست آورده‌ايم، گفت: اميدواريم با اين دستاوردها بتوانيم قدرت ارتباطي امن و پايداري در شرايط مختلف ايجاد كنيم.
وي همچنين با اشاره به افتتاح پروژه‌هاي ماهواره‌اي كه قرار است روز چهارشنبه توسط رئيس جمهور افتتاح شود، خاطرنشان كرد: ماهواره طلوع، مصباح 2، نويد علم و صنعت و نيز موتور ماهواره‌بر سيمرغ از جمله اين پروژه‌ها خواهد بود.
وزير دفاع همچنين با اشاره به اهميت و جايگاه ويژه‌اي كه شبكه‌هاي مخابراتي در امر فرماندهي و كنترل در نيروهاي مسلح دارند، گفت:‌پشتيباني موثر از نيروهاي مسلح از طريق تامين ابزارهاي ارتباطي مطمئن و امن از راهبردهاي اصلي وزارت دفاع به شمار مي‌رود.
وحيدي ادامه داد:‌ محققين و متخصصين صنايع الكترونيك و مخابرات وزارت دفاع به بركت پيروزي انقلاب اسلامي و با الهام از شعار راهبردي "ما مي‌توانيم " دستاوردهاي بزرگي را در اين حوزه براي نيروهاي مسلح و كشور به ارمغان آورده اند.
وي با بيان اينكه طيف وسيع و تنوع گسترده محصولات صنايع الكترونيك وزارت دفاع در سطح تاكتيكي و راهبردي نشان از پيشرفت در اين زمينه مي باشد، خاطرنشان كرد:‌ طراحي و ساخت شبكه‌هاي امن و پايدار، فرماندهي و كنترل جنگ الكترونيك، فرماندهي و كنترل نظارت مرزي، فرماندهي و كنترل دفاع ساحلي و هوايي نمونه‌هايي از اين توانايي است.
وحيدي با اشاره به رونمايي و افتتاح 36 پروژه الكترونيكي و مخابراتي گفت:‌ صنايع مخابراتي صا ايران علاوه بر پشتيباني از نيروهاي مسلح نقش قابل توجهي در توسعه شبكه‌هاي ارتباطي كشور داشته است. اجراي پروژه‌هاي متعدد در توسعه شبكه‌هاي سلولار در مراسم مختلف كشور در چارچوب اپراتور اول و دوم، طراحي و ساخت پيش‌ساخت‌هاي شبكه‌هاي ارتباطي فيبر نوري از فعاليت‌هاي چشمگير اين صنعت محسوب مي‌شود.
وزير دفاع خاطرنشان كرد: صنايع الكترونيك وزارت دفاع با بهره‌گيري از دانش نوري انواع تجهيزات پيشرفته رمزكننده متوسط با سامانه‌هاي ارتباطي را طراحي و به كاربران در سطوح مختلف نيروهاي مسلح ارائه كرده است.
وي اضافه كرد: در سي و يكمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي مفتخريم كه اعلام كنيم كه در اكثر پروژه‌هاي فن‌آوري پيچيده الكترونيكي و اپتيكي و مخابراتي به مرزهاي خودكفايي رسيده‌ايم و اين روند با شتاب هرچه تمامتر در فن‌آوري حساس‌تري نظير سامانه‌هاي فضايي كه از ابزار بسيار پيچيده الكترونيكي استفاده مي‌شود توسعه يافته است.
سردار وحيدي در پايان با اشاره به برخي تهديدها عليه جمهوري اسلامي ايران اين تهديدات رسانه‌اي را عمليات رواني دشمن به منظور پوشش نقاط ضعف خود دانست و تاكيد كرد: پاسخ جمهوري اسلامي ايران به هر تهديد بسيار شكننده و طوفاني خواهد بود.
انتهاي پيام/
[External Link Removed for Guests]
چو ايران نباشد تن من مباد
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: ساخت سامانه فرماندهي دفاع ساحلي و هوايي در وزارت دفاع

پست توسط shola »

فکر کنم عکس زیر متعلق به همین سامانه ارتباط مرکزی باشه:

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”