دستیابی ایران به فن آوری غنی سازی اورانیوم 20 %از طریق لیزر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

دستیابی ایران به فن آوری غنی سازی اورانیوم 20 %از طریق لیزر

پست توسط shola »

رئیس جمهور گفت: هم اکنون به فناوری های مختلف استفاده از لیزر دست یافته ایم از جمله می توانیم با لیزر همان کار سانتریفیوژ را برای غنی سازی انجام دهیم اما فعلاً نمی خواهیم از آن استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ آقای احمدی نژاد پس از افتتاح نمایشگاه دستاوردهای لیزری ایران و بازدید از آن، با تشریح توانمندی های ایران در این عرصه افزود: با هر درصدی که بخواهیم و با دقت بالا می توانیم با لیزر به غنی سازی بپردازیم اما فعلاً نمی خواهیم از این توانمندی استفاده کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه جوانان ما در این عرصه مسیری را که دیگران نمی توانند حتی در بیست سال بپیمایند در دو، سه سال طی کرده اند گفت: این نشان از استقلال و اراده جوانان این سرزمین دارد و البته بدان معنی نیست که نمی خواهیم با کسی تبادل علمی داشته باشیم و از تجربیات دیگران استفاده کنیم، بلکه به این معناست که روی پای خود ایستاده ایم و با تکیه بر استعدادها و توانمندی های خود حرکت می کنیم.

وی افزود: هر کس در این مسیر با ما تبادل کند تبادل می کنیم و اگر نخواهد تبادل کند، خودمان به پیش می رویم.

احمدی نژاد به موضوع هسته ای کشورمان اشاره و تصریح کرد: به صراحت به آنها گفتیم که اگر می خواهید با مشارکت یکدیگر نیروگاه بسازیم قرارداد می بندیم اما قراردادی عادلانه، و اگر نمی خواهید این کار را بکنید خودمان نیروگاه می سازیم و همین جوان‌هایمان می سازند.

رئیس جمهور به واکنش مثبت جمهوری اسلامی ایران درخصوص تولید اورانیوم 20 درصد در تبادل با کشورهای غربی اشاره کرد و افزود: گفتیم برای این کار آماده ایم اما آنها در ادامه مسیر حسن نیت نشان ندادند.

وی ادامه داد: البته جدیداً پیغام داده اند بیاییم این مسئله را درست کنیم، ما به آنها گفته ایم که آماده ایم اما همین الان به‌آقای صالحی می گویم که شما و دانشمندان جوانتان تولید اورانیوم 20 درصد را آغاز کنید و بسازید و اگر برای مبادله بلاشرط به توافق رسیدیم، مبادله می کنیم، اما تا آن زمان به مسیر خود ادامه می دهیم

[External Link Removed for Guests]
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 221
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۶, ۱۰:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 297 بار

Re: دستیابی ایران به فن آوری غنی سازی اورانیوم 20 %از طریق لیزر

پست توسط don_Hirbod »

با اعلام خبر دستيابي ايران به دانش غني‌سازي اورانيوم با ليزر
احمدي‌نژاد دستور آغاز توليد سوخت هسته‌اي 20درصد را صادر كرد
خبرگزاري فارس: رئيس جمهور همزمان با اعلام خبر دستيابي ايران به دانش غني‌سازي اورانيوم با ليزر، از دستور آغاز توليد سوخت هسته اي 20 درصد به سازمان انرژي اتمي ايران خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد در مراسم افتتاح نمايشگاه دستاوردهاي فنون ليزري ايران اظهار داشت: به آقاي صالحي (رئيس سازمان انرژي اتمي) گفتيم راه براي تبادل همكاري باز است ولي توليد سوخت 20درصد را آغاز كنند؛ البته اگر اين كشورها بدون پيش شرط بيايند راه براي تبادل همكاري باز است.
احمدي‌نژاد همچنين از دستيابي ايران به دانش غني‌سازي اورانيوم به وسيله ليزر خبرداد و گفت: استفاده از ليزر باعث انقلاب در صنعت و فنون مي‌شود و از ليزر مي‌توان در غني‌سازي اورانيوم نيز استفاده كرد و ما به اين فناوري دست پيدا كرده‌ايم و مي‌توان به وسيله آن غني‌سازي با سرعت و دقت بالا انجام داد با هر درصدي كه بخواهيد؛ ولي ما الان بنا نداريم كه از آن استفاده كنيم.
انتهاي پيام/
[External Link Removed for Guests]
چو ايران نباشد تن من مباد
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: دستیابی ایران به فن آوری غنی سازی اورانیوم 20 %از طریق لیزر

پست توسط میهن پرست »

دم دانشمندامون گرم این طور که معلومه تا قیامتم صبر کنیم این غربی ها یه گرم اورانیومم دست ما نمیدن.به نظر من که هیچ معاوضه ای نباید صورت بگیره و تمام غنی سازی باید تو خاک خودمون انجام بشه
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: دستیابی ایران به فن آوری غنی سازی اورانیوم 20 %از طریق لیزر

پست توسط حسن2568 »

جداسازی و خالص سازی مواد با لیزر
علوم طبیعت > شیمی > شیمی تجزیه
علوم طبیعت > فیزیک > فیزیک نوین
علوم طبیعت > فیزیک > اپتیک > فیزیک لیزر


--------------------------------------------------------------------------------
دید کلی
ایزوتوپهای برگزیده نظیر ایزوتوپهای اورانیوم ، بسیار با ارزش هستند. این ایزوتوپها را می‌توان بطور اقتصادی با فرآیندهای لیزری ، با بهره کوانتومی کاملا کمتر از واحد ، از هم جدا کرد. جدا سازی مولکولی هم شبیه جدا سازی ایزوتوپهاست و مانند ایزوتوپها ، مولکولها نیز به علت اختلاف در طیف جذبی اجزا برانگیخته می‌توانند جداسازی شوند. با استفاده از لیزر می‌توان ترکیبات را خالص سازی کرد، یک طرح خالص سازی مواد با لیزر ، هنگامی که مقادیر ناخالصی کمتر از 100PPm هستند، حتی برای مواد شیمیایی با تولید انبوه ، به خوبی با فرآیندهای پر انرژی ، نظیر تقطیر در سرما می‌تواند رقابت کند.


لیزر در جداسازی ایزوتوپها
ایزوتوپهای مختلف اتمها ، دارای فرکانسهای جذب اندک متفاوتی هستند، لیزرهای با نوار طیفی باریک را می‌توان برای برانگیختن گزینشی یک ایزوتوپ بکار برد. برانگیختن چند فوتونی ، با استفاده از لیزرها در طول موجهای متعدد ، منتهی به یونیزاسیون گزینشی می‌گردد، به گونه‌ای که مواد غنی شده از نظر ایزوتوپ را می‌توان از هر یک از بخشهای واکنش داده یا واکنش نداده جمع آوری کرد. ابزار غنی سازی ایزوتوپی با لیزر بسیار پیچیده‌تر از سانتریفوژ یا سلول نفوذی است، ولی به علت غنی سازی بالا در هر مرحله ، کل فرآیند ساده‌تر است.جداسازی ایزوتوپهای اورانیوم: با تابش لیزر گزنون به نمونه گازی اورانیوم طبیعی ، 235U برانگیخته می‌شود و به دنبال آن فوتونهای تابانده شده از لیزر کریپتون باعث یونیزه شدن 235U می‌گردد. یونهای مثبت ایجاد شده را در یک الکترود منفی جمع می‌کنند تا در اثر کاهش به 235U تبدیل شود. امروزه این روش اندک اندک در حال جایگزینی با غنی سازی معمولی است.


با استفاده از لیزر می‌توان ایزوتوپهای بور ، کلر ، گوگرد ، کربن و هیدروژن را هم جداسازی کرد.
جداسازی مولکولی با لیزر
فرآیند جداسازی مولکولی توسط لیزر ، زمانی نتیجه بخش است که لیزری با عرض نوار طیفی باریک بتواند اجزا برگزیده یک مخلوط مولکولی را ، به علت اختلاف در طیف جذبی اجزا ، برانگیخته سازد. برای مثال جذب زیاد سولفید هیدروژن نسبت به گاز سنتزی ، امکان حذف انتخابی سولفید هیدروژن را توسط لیزر اگزایمر فلوئورید آرگون از جریان گاز ، میسر می‌سازد. به علت مسمومیت کاتالیزورها با مقادیر کمتر از PPm سولفید هیدروژن موجود در مواد اولیه ، حذف سولفید هیدروژن با فرایندهای شیمیایی متداول بسیار مشکل است.


خالص سازی شیمیایی با لیزر
خالص سازی با لیزر ، هنگامی از نظر اقتصادی امکانپذیر است که ، حذف مقادیر اندک خالصی ارزش فراورده را به مقدار زیاد بالا ببرد و فرآیند دارای بازده بالای کوانتومی باشد، بطوری که تعداد نسبتا اندکی از فوتونها برای تولید یک مول از ماده خالص بکار روند. حذف ناخالصی اغلب به دلیل اینکه ناخالصی کارآیی را فرآورده را کم می‌کند (همانند ساخت نیم رسانا) یا به دلیل اینکه فرآیند بعدی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، مورد نیاز است.

نقش لیزرهای IR در جداسازی
شیمی لیزری IR ، به دلیل گزینش گونه‌ای آن معمولا روش مورد نظر برای جداسازی است. ولی برای اینکه لیزرهای IR بتوانند بطور رضایت بخشی ، تحت شرایط فرآیندی همانند منشا بالا یا تولید انبوه عمل نمایند، توسعه بیشتری برای آنها مورد نیاز است. هزینه تابش لیزر ، در صورتی توجیه پذیر است، که منجر به تشکیل فرآوردهای با ارزش افزوده بالا ، نظیر یک کمپلکس زیست مولکولی گردد.
[External Link Removed for Guests]
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”