زيردريايي 500 تني ايران تا دو سال آينده عملياتي مي‌شود.

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 458
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۸۸, ۷:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 350 بار
سپاس‌های دریافتی: 1547 بار

زيردريايي 500 تني ايران تا دو سال آينده عملياتي مي‌شود.

پست توسط iran12345 »

[COLOR=#NaNNaNNaN]زيردريايي 500 تني ايران تا دو سال آينده عملياتي مي‌شود 
[COLOR=#NaNNaNNaN] 
[COLOR=#NaNNaNNaN]معاون جهاد خودكفايي نيروي دريايي ارتش با بيان اينكه انواع زيردريايي‌هاي سبك در صنايع دفاعي كشورمان به توليد انبوه رسيده است، اظهار داشت: تا دو سال آينده زيردريايي با تناژ 500 تن را به آب مي‌اندازيم.
امير دريادار فرهاد اميري معاون جهاد خودكفايي نيروي دريايي ارتش با اشاره به عملياتي شدن جديدترين ناوچه موشك‌انداز اين نيرو كه به نام درفش در منطقه چهارم دريايي ارتش در درياي مازندران به آب انداخته شد، اظهار داشت: اين ناوچه از كلاس ناوچه‌هاي موشك‌اندازهاي ارتش است كه در منطقه جنوب از آنها استفاده مي‌شود.
اميري با بيان اينكه در خلال جنگ تحميلي دو فروند از ناوچه‌هاي كلاس پيكان با نام پيكان و جوشن را قهرمانانه از دست داديم، خاطر نشان كرد: با تلاش نيروي دريايي ارتش و سازمان صنايع دريايي، توانستيم براي اولين بار سه فروند از ناوچه‌هاي كلاس پيكان را جايگزين كنيم كه اولين آنها به ياد ناوچه قهرمان پيكان، پيكان نام گرفت، ناوچه دوم جوشن و سومين ناوچه موشك‌انداز نيز به نام درفش در روزهاي اخير عملياتي شد.
وي در خصوص ويژگي‌هاي ناوچه موشك‌انداز درفش با بيان اينكه اين ناوچه به پيشرفته‌ترين تجهيزات و تسليحات دريايي مجهز است، به توپ 76 ميلي متري بر روي سينه اين ناوچه اشاره كرد و افزود: اين توپ يكي از به‌روزترين تسليحات دريايي جهان است كه در ناوچه موشك‌انداز درفش به كار گرفته است.
اميري با بيان اينكه در زمينه خودكفايي در نيروي دريايي ارتش به مراحل قابل قبولي رسيده‌ايم، تصريح كرد: مي‌توانيم مدعي باشيم كه امروز تمامي نيازهاي اين نيرو را در داخل كشور و به همت متخصصين داخلي توليد مي‌كنيم.
وي با بيان اينكه امروز انواع زيردريايي‌هاي سبك در صنايع دفاعي كشور به توليد انبوه رسيده و تاكنون تعداد قابل توجهي نيز به توان زيرسطحي كشورمان افزوده شده است، افزود: به اميد خدا تا دو سال آينده، زيردريايي كلاس متوسط با تناژ 500 تن را به آب انداخته و در اين زمينه نيز به خودكفايي خواهيم رسيد.
 
[COLOR=#NaNNaNNaN]
[External Link Removed for Guests] 
[HIGHLIGHT=#9bbb59][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرچو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مبادتصویر   
 
[HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرهمه روی یکسر، به جنگ آوریم جهان بر بداندیش تنگ آوریمتصویر
تصویرهمه سر به سر تن به کشتن دهیم به از آنکه کشور به دشمن دهیمتصویر
تصویراگر کُشت خواهد تو را روزگار، چه نیکو تر از مرگ در کارزارتصویر
 
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”