3 نظامي آمريكايي و 5 شبه‌نظامي طالبان در حمله هلمند كشته شدن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

3 نظامي آمريكايي و 5 شبه‌نظامي طالبان در حمله هلمند كشته شدن

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: حمله سنگين نيروهاي غربي و افغان به شبه‌نظاميان طالبان در ولايت هلمند افغانستان همچنان ادامه دارد كه احتمالا بيش از 8 نفر از نيروهاي دو طرف در اين حمله بزرگ كشته شده‌اند.

تصویر
به گزارش فارس، خبرگزاري شينهوا در گزارشي نوشت كه نظاميان دولتي افغانستان به همراه هزاران تن از نظاميان ارتش آمريكا، انگليس كه در قالب نيروهاي ناتو از چند روز پيش در منطقه مارجه در نزديكي لشكرگاه مركز ولايت جنوبي هلمند در انتظار شنيدن دستور حمله به نيروهاي شبه‌نظامي منطقه بودند، بالاخره اوايل صبح امروز حمله سنگين خود را عليه طالبان آغاز كردند.
بر اساس اين گزارش، تاكنون 3 نظامي آمريكايي ناتو و همچنين 5 شبه‌نظامي طالبان در اين حمله مشترك كشته و تعدادي از نيروهاي هر دو طرف نيز مجروح شده‌اند اما تاكنون آمار دقيقي در اين باره منتشر نشده است.
سخنگوي والي "قندهار " نيز در گفت‌وگو با فارس از كشته شدن شش نظامي ناتو و زخمي شدن پنج غيرنظامي در اثر وقوع حمله انتحاري در اين ولايت خبر داد.
با توجه به اظهارات برخي از فرماندهان و مقامات ارشد نظامي غربي و افغاني، عمليات نظامي بامداد امروز نيروهاي سازمان پيمان آتلانتيك شمالي و افغانستان در واقع بزرگترين عمليات نظامي آنان عليه طالبان بعد از تجاوز كشورهاي غربي به كشور جنگ زده افغانستان در سال 2001 است كه نهمين سال خود را آغاز كرده است.
طبق اظهارات نظاميان افغانستان و همچنين نيروهاي ناتو، "عمليات مشترك " در واقع سنگين‌ترين حمله به نيروهاي طالبان است كه هدف آن پاكسازي كامل مناطق جنوبي افغانستان بويژه ولايت هلمند از نيروهاي شبه‌نظامي طالبان است كه كنترل شديدي بر مناطق جنوبي افغانستان دارند.
ولايت هلمند در مجاورت ولايت ناآرام قندهار قرار دارد كه از مهمترين پايگاههاي طالبان و مخفيگاه امن آنان به شمار مي‌رود كه بعد از تجاوز سال 2001 نيروهاي آمريكا و ديگر كشورهاي هم پيمان غربي به افغانستان، تحت كنترل و نفوذ شديد نيروهاي طالبان در آمد.
در اخبار و اطلاعات اوليه منتشر شده از درگيري نيروهاي خارجي و نظاميان ارتش افغانستان با نيروهاي طالبان، حداقل 5 نفر از نيروهاي شبه‌نظامي و بيش از 3 نفر از نظاميان ناتو تاكنون كشته شده‌اند اما اين اطلاعات از سوي مقامات رسمي تائيد نشده است.
اطلاعات دقيق از حمله هزاران نفري نظاميان غربي و افغاني به نيروهاي طالبان در ولايت هلمند كه بين 400 الي 1 هزار نفر برآورد شده، متعاقبا منتشر خواهد شد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”