ورود دو ناو اسرائیلی به خلیج فارس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

ورود دو ناو اسرائیلی به خلیج فارس

پست توسط KRITER »

عصر ایران - دو فروند ناو اسرائیلی برای اجرای رزمایش نظامی دیروز دوشنبه وارد خلیج فارس شده اند.

به گزارش عصر ایران به نقل از "القدس العربی" و سایت مصری"پورتسعید انلاین" ، این ناوهای اسرائیلی از بندر حیفا اسرائیل به طرف خلیح فارس حرکت کرده و روز پنجشنبه گذشته نیز از کانال سوئز عبور کرده بودند.

این منابع به به نقل از منابع آگاه نوشتند: مدیریت کانال سوئز برنامه عبور سه کاروان از کشتی ها را تغییر داد تا دو ناو جنگی اسرائیل بتوانند به طور مستقیم و بدون انتظار از دریای مدیترانه وارد دریای سرخ شوند.

منابع آگاه اضافه کردند: ناو جنگی حرواه (HRVAH) با داشتن باری به وزن 700 تن و ناو موشک انداز حانیت (INS HANIT) با داشتن باری به وزن یک هزار و 75 تن وارد خلیج فارس شده اند.

ناو موشک انداز حانیت دارای طول 85 متر و 600 سانتی متر، عرض 11 متر و 80 سانتی متر ، 74 ملوان و خدمه، 16 موشک ضد ناو هاربون و جابرییل، 64 موشک ضد هواپیمای باراک، یک فروند بالگرد و یک فروند شناور نظامی همراه است.

ناو موشک انداز حانیت برای چهارمین بار است که از کانال سوئز عبور می کند.

مدیریت کانال سوئز در هنگام عبور شناورهای نظامی اسرائیل از این گذرگاه ، اقدامات امنیتی گسترده ای را به اجرا گذاشت که می توان به منع حرکت شناورهای مختلف و فعالیت های ماهیگیری اشاره کرد.

همچنین شناورهای نظامی مصر نیز شناورهای نظامی اسرائیل را در هنگام عبور از کانال سوئز همراهی می کردند.

پیش از این روزنامه صهیونیستی "یدیعوت احارونت" به نقل از منابع آگاه در نیروی دریایی مصر نوشته بود : مقصد دو فروند کشتی نظامی اسرائیلی، خلیج فارس است. قرار است این کشتی ها در مدت چهار روز به مقصد خود برسند.

این روزنامه اضافه می کند: آمریکا اخیرا رزمایش نظامی را در نزدیکی سواحل ایران اجرا کرده است. همچنین شناورهای نظامی اسرائیل با همکاری ناوگان پنجم دریایی آمریکا مستقر در بحرین، آزادانه در خلیج فارس حرکت می کنند.

همچنین قرار است آمریکا و اسرائیل رزمایش نظامی مشترکی را در خلیج فارس اجرا کنند. به همین منظور برنامه ریزی شده تا زیردریایی های اسرائیل از کانال سوئز عبور کرده و به طرف خلیج فارس حرکت کنند.
[External Link Removed for Guests]
Furious Poster
Furious Poster
پست: 364
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۸۷, ۵:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3003 بار
سپاس‌های دریافتی: 602 بار

Re: ورود دو ناو اسرائیلی به خلیج فارس

پست توسط chad »

باکی نیست .سربازان ایرانی بیدارند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”