ناوگروه ايراني در بندر دوحه قطر پهلو گرفت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 533
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۸, ۱:۳۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 809 بار
سپاس‌های دریافتی: 2689 بار

ناوگروه ايراني در بندر دوحه قطر پهلو گرفت

پست توسط shadow.of.death »

در راستاي توسعه همكاري‌ها و تعاملات دفاعي جمهوري اسلامي ايران و دولت قطر و بنا به دعوت نيروي دريايي قطر، ناو پشتيباني بندرعباس به همراه يك ناوشكن در بندر دوحه پهلو گرفت.


به گزارش خبرگزاري فارس، عبدالله سهرابي سفير جمهوري اسلامي ايران و سرتيپ پاسدار ماشاءالله پورشه وابسته نظامي سفارت جمهوري اسلامي ايران، صبح ديروز (يكشنبه) با حضور بر روي ناو بندرعباس و ناوشكن شهيد دريابان نقدي، با فرماندهان اين ناوگروه و دانشجويان دانشگاه افسري نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران ديدار و گفتگو كردند.
سهرابي در اين ديدار، ضمن خوشامدگويي به گروه اعزامي، ورود اين ناوگروه به بندر دوحه قطر را تنها دو روز بعد از سي ‌و ‌يكمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و استقرار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران به فال نيك گرفت.
سفير ايران با اشاره به فداكاري و جانشفاني ايثارگران نيروي دريايي جمهوري اسلامي كشورمان در دوران دفاع مقدس و پس از آن در جهت پاسداري و حفاظت از مرزهاي آبي كشورمان، ياد و خاطره همه شهداي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس به ويژه شهداي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران بخصوص شهيد دريابان نقدي را گرامي و راز پيروزي و سرافرازي ملت ايران را جانفشاني، ايثارگري و تبعيت از خط ولايت فقيه دانست.
وي همچنين با اشاره به روند خوب و رو به گسترش روابط بين دو كشور همسايه و مسلمان كه در سفرهاي چهار باره محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور و شيخ حمد بن خليفه امير قطر به دوحه و تهران در خلال چهار سال گذشته نمود يافته، همچنين سفر اخير شيخ تميم بن حمد آل ثاني وليعهد قطر به تهران، تاكيد كرد: همه زمينه‌ها براي توسعه همه جانبه روابط بين ايران و قطر آماده است.
سهرابي ادامه داد: به دليل همسايگي و وجود مرزهاي آبي بين دو كشور، همكاري در زمينه دفاعي و حفاظت از امنيت و ثبات در منطقه و تامين سلامت دريانوردي و كشتيراني در اين حوزه جغرافيايي مهم و راهبردي از جهان، از اهميت خاصي برخوردار است.
سفير كشورمان پهلوگيري ناوگروه ارتش جمهوري اسلامي ايران در بندر دوحه براي نخستين بار و در حركتي نمادين با حضور سفيران صلح و دوستي نيروي دريايي جمهوري اسلامي ايران در پهنه آب‌هاي نيلگون خليج فارس را اتفاقي مبارك در روند توسعه روابط و همكاري دفاعي در بخش‌هاي مختلف اعم از آموزش بين نيروهاي مسلح ايراني و قطري دانست و افزود: دو كشور نگاه راهبردي به روابط با يكديگر دارند كه بر اساس مصالح و منافع و مشتركات فراوان تاريخي و فرهنگي شكل گرفته است.
سهرابي با اشاره به اهميت راهبردي، سياسي و اقتصادي منطقه خليج فارس و تنگه هرمز به عنوان گلوگاه انرژي جهان، حفظ امنيت اين منطقه را مسئوليت جمعي كشورهاي منطقه خواند و ابراز اميدواري كرد كه دريادلان نيروي دريايي جمهوري اسلامي ايران با پايبندي بر راه پرافتخار امام خميني (ره) در حفظ استقلال، آزادي جمهوري اسلامي ايران و تبعيت از فرامين مقام معظم رهبري و فرماندهي معظم كل قوا در راه خدمت به ميهن عزيز ايران اسلامي موفق و سربلند باشند.
وي در بخشي ديگر از سخنان خود با اشاره به نقش آفريني خوب و موثر قطر در عرصه‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي، تاكيد كرد: ظرفيت‌هاي بسيار خوبي براي توسعه روابط بين دو كشور وجود دارد.
سفير ايران ابراز اميدواري كرد كه با سفر آتي وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران به قطر و پيگيري توافقات صورت گرفته، شاهد توسعه و گسترش بيش از پيش روابط بين نيروهاي مسلح ايران و قطر در كليه زمينه‌هاي دفاعي و نظامي باشيم.
به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستی ، یک شمع روشن کن.
[External Link Removed for Guests]
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: ناوگروه ايراني در بندر دوحه قطر پهلو گرفت

پست توسط میهن پرست »

خبر قابل تاملی هست.ناو ایرانی در قطر سفر وزیر دفاع به قطر.واقعا جالبه :?
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 30
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۷, ۲:۰۸ ب.ظ
محل اقامت: خرم آباد
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 92 بار

Re: ناوگروه ايراني در بندر دوحه قطر پهلو گرفت

پست توسط sea man »

قابلا تامل ؟ چرا؟
هرساله دانشجویان دانشگاه دریایی در این فصل سال یرای گذراندن دوره کارورزی دریایی به جنوب اعزام میشن و با ناو آموزشی (تاکید میکنم آموزشی )بندر عباس به همراه معمولا یک شناور دیگر طی گذراندن آموزشهای عملی یک سفر برونمرزی رو هم دارن
هر سال هم یک کشور
هند
پاکستان
عمان
قطر
بحرین
و سالهای پیشتر
ویتنام
سریلانکا
معمولا هم گروهی از فرماندهان رده بالا در این سفرها دانشجو ها را همراهی میکنند
بنا به امر فرمانده کل قوا چند سال این سفرها به عربستان صورت میگرفت تا دانشجویان ضمن کسب علم و آشنایی با نیروی دریایی دیگر کشورها دبه زیارت خانه خدا هم نایل شوند ،سه سال این برنامه اجرا شد تا متاسفانه بخاطر یمک سری مسایل این سفرها لغو شد و دوباره مبنا به سفر به سایر کشورها قرار گرفت
چیز خاصی نیست
یه برنامه هرساله است
  باد ایران و  
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 30
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۷, ۲:۰۸ ب.ظ
محل اقامت: خرم آباد
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 92 بار

Re: ناوگروه ايراني در بندر دوحه قطر پهلو گرفت

پست توسط sea man »

در باره ناو آموزشی بندر عباس
این ناو یک ناو لجستیکی تانکر ساخت آلمان بود که متاسفانه در طی یک مرحله تعمیرات دچار اتش سوزی شد و پس از اون با تعمییر و تغییر کاربری از لجستیکی به آموزشی تغییر ماموریت داد
تا پیش از این تغییر ناو لجستیکی خارگ وظیفه آموزشی را نیز به دوش میکشید اما پس از این تغییر کاربری بخاطر هزینه دریانوردی بسیار بسیار پایین تر این ناو و همچنین سازگاری بیشترش با مقوله آموزش(بخاطر تغییر کاربری) نیروی دریایی از این ناو برای آموزش کارورزی دریایی استفاده میکند
تا اونموقع که من خبر داشتم دانشجوهای نیروی دریایی سپاه هم با این ناو به کارورزی اعزام میشدند
این یکی دوسال رو نمیدونم
  باد ایران و  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”