عبدالمالك ريگي دستگير شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

عبدالمالك ريگي دستگير شد

پست توسط Shahbaz »

 تصویر

 


عبدالمالك ريگي سركرده گروهك تروريستي با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگير شد.

عبدالمالك ريگي شرور شرق كشور و سركرده گروهك تروريستي استان سيستان و بلوچستان كه تاكنون در چندين عمليات تروريستي
به سركردگي وي تعدادي از هموطنان مان به شهادت رسيدند در يك عمليات در شرق كشور توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگير شد.


سركرده گروهك تروريستي جند الله به همراه نفر دوم اين گروهك دستگير شده است.

ريگي در بسياري از حركت هاي تروريستي و شهادت عناصر خدوم منطقه سيستان و بلوچستان نقش داشته است.
روابط عمومي وزارت اطلاعات در اطلاعيه‌اي اعلام كرد:‌ رهبر گروه تروريستي جند الله دستگير شد. ريگي در اقدامات تروريستي كه در شرق كشور انجام داد ده‌ها نفر از نيروهاي انتظامي و مردم بي‌گناه را قتل عام كرده است


جام جم آنلاين/فارس
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 221
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۶, ۱۰:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 297 بار

Re: عبدالمالك ريگي دستگير شد

پست توسط don_Hirbod »

فوري/
عبد المالك ريگي دستگير شد
خبرگزاري فارس: وزارت اطلاعات اعلام كرد: عبد المالك ريگي رهبر گروه تروريستي جند الله دستگير شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، روابط عمومي وزارت اطلاعات در اطلاعيه‌اي اعلام كرد:‌ رهبر گروه تروريستي جند الله دستگير شد.
ريگي در اقدامات تروريستي كه در شرق كشور انجام داد ده‌ها نفر از نيروهاي انتظامي و مردم بي‌گناه را قتل عام كرده است.
انتهاي پيام/

[External Link Removed for Guests]
چو ايران نباشد تن من مباد
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 221
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۶, ۱۰:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 297 بار

Re: عبدالمالك ريگي دستگير شد

پست توسط don_Hirbod »

ريگي به همراه نفر دوم گروهك جندالله دستگير شده است
خبرگزاري فارس: سركرده گروهك تروريستي جند الله به همراه نفر دوم اين گروهك دستگير شده است.

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، ريگي در بسياري از حركت هاي تروريستي و شهادت عناصر خدوم منطقه سيستان و بلوچستان نقش داشته است.
روابط عمومي وزارت اطلاعات در اطلاعيه‌اي اعلام كرد:‌ رهبر گروه تروريستي جند الله دستگير شد. ريگي در اقدامات تروريستي كه در شرق كشور انجام داد ده‌ها نفر از نيروهاي انتظامي و مردم بي‌گناه را قتل عام كرده است.
مصطفي محمدنجار وزير کشور اخيرا در حاشيه مراسم توديع و معارفه استاندار قزوين گفته بود: شرور ريگي در حال حاضر با تلاش‌هايي كه انجام شده لحظه‌اي آرامش ندارد و دائم در حال تعقيب است.
از جمله اقدامات تروريستي ريگي، شهادت تعدادي از شهروندان بمي در سال 85 در محور ترانزيتي کرمان به زاهدان در منطقه دارزين است. ريگي همچنين در اقدامات تروريستي كه در شرق كشور انجام داد، ده‌ها نفر از نيروهاي انتظامي و مردم بي‌گناه را قتل عام كرده و به شهادت رسانده است.
عبدالمالك ريگي سركرده گروهك تروريستي موسوم به جند‌الله در راستاي اهداف گروهكي خود اقدام به تاسيس مدرسه‌اي در پاكستان كرده بود. ريگي با هدف آموزش عمليات انتحاري اقدام به راه‌اندازي چنين مدرسه‌اي كرده بود. در اين مدرسه افراد معتاد و فقير از شهرهاي ايالت بلوچستان پاكستان جمع‌آوري شده و به آنها آموزش عمليات انتحاري داده مي‌شد.
تعدادي از اين افراد آموزش ديده به كمربند انتحاري مجهز شده‌ و با پشتيباني گروهك تروريستي جند‌الله و به منظور انجام عمليات خرابكاري (انتحاري) وارد خاك ايران شدند.

انتهاي پيام/

[External Link Removed for Guests]
چو ايران نباشد تن من مباد
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 44
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۸, ۹:۰۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 97 بار

Re: عبدالمالك ريگي دستگير شد

پست توسط chahzool »

من به كليه مردم شريف ايران اين موفقيت بزرگ را تبريك مي گويم واقعا سربازان گمنام امام زمان خسته نباشند.دمشون گرم
حالا حتما قيافه نوري زاده و سازگارا و تمام كسامي كه از اين ملعون حمايت مي كردند ديدني هست.شايد م وقتي اين جنايتكار انشاءالله اعدام شد بگن كه ايران داره حقوق بشر رو نقض مي كنه.واقعا اونا چه جوري مي خوان جواب خون اين عزيزاني كه ب دست اين جنايتكار به شهادت رسيده اند رو بدن؟هموطنان عزيز فراموش نكنيم همين بي بي سي فارسي و راديو فردا و صداي آمريكا كه دارن به شدت از سبز ها حمايت مي كنند از حمايت كننده گان اصلي ريگي هم هستند.پس نتيجه ميگيريم كه اينا از هر كسي كه قصد اغتشاش و نا امني در ايران را داشته باشه حمايت مي كنن.چه ريگي باشه و چه طرفداران سبزها اينا فقط نمي خوان كه ايران به پيشرفت برسه.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 124
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۸, ۲:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 305 بار
سپاس‌های دریافتی: 323 بار

Re: عبدالمالك ريگي دستگير شد

پست توسط simab1348 »

عبدالمالك ريگي كيست؟

خبرگزاري فارس: ريگي و گروه تحت فرمانش با عنوان جندالله تاكنون اقدامات تروريستي بسياري را در ايران سازماندهي كرده‌اند.

به گزارش سرويس "فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، جامعه جهاني اكنون تروريسم را در هر شكل و هدفي از بنياد، ضد انساني، ضد حقوق بشر و ضد اصول اخلاقي و پاكدامني مي‌پندارند و شايسته جلوگيري، پيگرد، دادرسي و مجازات مي دانند. در حقيقت آن را با آدم كشي غير سياسي يكي فرض مي‌كنند و تفاوتي ميان آنها قائل نيست، بلكه ترور را بدتر از آدم كشي و مستحق مجازاتي سخت تر مي شمارند.
تروريسم را مي توان به سه دسته تقسيم كرد:

1- تروريسمي كه در آن منظور كشتن و به قتل رساندن است نابودي كوركورانه دشمن، حتي زنان و بچه‌ها، هدف اين ترور است. كشته در برابر كشته بدون دنبال كردن هدفي خاص.

2- تروريسمي كه از نيمه دوم قرن بيستم به شيوه هاي شبه نظامي ـ چريكي و در شكل مسلط جنبش‌هاي آزاديخواهانه اعمال شده و همچنان ادامه دارد؛ مثلا: مبارزات استقلال طلبانه چچن‌ها كه در آن گروه‌هاي سياسي به دنبال احقاق حقوق خود يا دريافت مطالبات هستند.

3 - تروريسم جهاني كه با واقعه يازده سپتامبر به اوج خود رسيد، داراي مشخصات آنارشيستي قيامي ناتوان است؛ زيرا عليه دشمني است كه با اعمال هدفمندي كه منطق واقع بينانه اي را دنبال كند به هيچوجه مغلوب شدني نيست. تنها عمل ممكن، وارد كردن ضربه رواني و ايجاد نگراني در مردم و دولت‌ها است. از نقطه نظر تكنيكي، ضعف و حساسيت شديدي كه جوامع پيچيده ما نسبت به تخريب دارند، موقعيت مطلوبي براي فلج كردن موقت فعاليت‌هاي روزمره به وجود مي آورد كه مي تواند با كمترين هزينه اي خسارات عظيمي به بار آورد. تروريسم جهاني را دو امر افراط مي كشاند: يكي نداشتن هدفي واقع گرايانه است و ديگري: توانايي در استفاده از شكنندگي نظام هاي پيچيده.
در دهه‌هاي 60 و 70 قرن بيستم اعمال تروريستي در اروپا و قاره هاي ديگر گسترش فوق العاده اي يافت و گروه هايي مانند "بريگاد سرخ " در ايتاليا و "بادر ماينهوف " در آلمان پديد آمدند كه تروريسم را به مثابه استراتژي مبارزه سياسي _ اجتماعي پذيرفته بودند.
اين گروه‌ها از يكسو اشكال و روشهاي جديد تروريسم را مانند آدم ربائي، گروگان گيري، بمب گذاري در مجامع عمومي، هواپيما ربائي، كشتي ربايي و حتي اتوبوس ربايي را بكار مي برند و از سويي ديگر به تروريسم جنبه بين المللي دادند، يعني براي اعمال تروريسم عليه مثلاً دولت اسپانيا مهندسان و استادان هلندي را كه در استخدام آن بودند گروگان مي گرفتند يا مي كشتند! بدين سان طبق آمار سي. آي. اي در بين سالهاي 1976_ 1968 جمعاً 1152 عمل تروريستي بين المللي انجام گرفته كه تروريست ها عليه شخصيتها و مؤسسات كشورهايي غير از كشور خود انجام داده اند. اين وضع موجب شد كه دولتهاي اروپايي و حتي بعضي كشورهاي ديگر پيكار جدي تري را عليه تروريسم آغاز كنند يا آن را شدت بخشند. اتحاديه اروپا در 10 ژانويه 1976 در طرح كنوانسيون اروپايي اعلام كرد كه اين گونه خشونتها مانند آدم ربايي، زنداني كردن خودكامه اشخاص و بمب گذاري در اماكن عمومي را جرم سياسي نمي شمارد.
عبد المالك ريگي و گروه تحت فرمانش ابتدا با عنوان جند الله و اكنون به نام جنبش مقاومت ملي تا كنون اقدامات تروريستي بسياري را در ايران سازماندهي كرده اند. از قاچاق مواد مخدر و گروگان گرفتن مرزبانان ايراني و قتل تعداد زيادي از مردم بي گناه سيستان و بلوچستان تا به نمايش گذاشتن فيلم قتل سرباز ايراني در مقابل دوربين شبكه العربيه. گرچه او اهداف خود را احقاق حقوق مردم بلوچستان معرفي كرده اما بي شك ريگي و گروهش يكي از نمود هاي تروريسم شبه نظامي - چريكي قلمداد مي شوند.

*ريگي کيست؟
عبدالمالک ريگي احتمالاً متولد سال 1358 است. "ريگي " يکي از قبايل سيستان و بلوچستان است، مانند قبايلي چون براهوئي، مري، ناروئي، شهنوازي، کهرازهي، گمشادزهي، بارکزهي. او يکي از اعضاي طايفه ريگي است.
عبدالمالک تحصيلات کلاسيک ندارد و تنها چند سال در يکي از حوزه‌هاي علميه اهل سنت مشغول به تحصيل بوده که البته از آنجا نيز اخراج شده است. ريگي خودش را "خادم جندالله " مي‌خواند. او داراي سابقه شرارت و يک مورد چاقو‌کشي به‌خاطر مسائل قبيله‌اي در داخل شهر زاهدان است و به همين خاطر مدتي هم زنداني شد اما بعد از آزادي خود را زنداني سياسي معرفي نمود.
بنا به گفته خودش از سن نوزده سالگي اسلحه به دست گرفته و به عمليات تروريستي پرداخته است. گفته مي شود ريگي پيش از آغاز فعاليت هاي تروريستي براي جلب حمايت علماي اهل سنت منطقه -که به مولوي ها مشهور هستند - نزد آن ها رفت اما آن‌ها براي حرفهايش اهميتي قائل نشدند.
گزينه بعدي ريگي قاچاقچيان عمده مواد مخدر بودند. آن‌ها به دليل اينکه علاقه داشتند جبهه تازه‌اي در برابر نيروهاي انتظامي و امنيتي استان به وجود آيد از ريگي استقبال کردند و با در اختيار گذاشتن اسلحه و پول به حمايت از او برخواستند.
به اين ترتيب ريگي گروه خود را پايه‌گذاري کرد. گروهي که پس از نخستين حمله تروريستي نام "جندالله " را بر خود گذاشت. اين گروه هدف اصلي خود را "دفاع ازحقوق ملي و مذهبي قوم بلوچ و اهل سنت در استان سيستان و بلوچستان اعلام کرده " اما بسياري از مردم غير نظامي منطقه نيز قرباني عمليات تروريستي او و گروهش شده‌اند.
جندالله پس از مدتي نام "جنبش مقاومت ملي ايران! " را بر خود گذاشت. اين تغيير نام نمايانگر تغيير حاميان و خط دهندگان اصلي به گروه ريگي بود. پس از اين تغيير نام بود که صدا و عکس ريگي به بسامد برخي شبکه‌هاي تلويزيوني سلطنت‌طلب تبديل شد. جالب اينکه يکي از مجريان اين شبکه ها در مصاحبه هاي مکرر خود با ريگي او را "دکتر ريگي " ناميد!
يکي از مجاري تبليغاتي ريگي راديو صداي بلوچ است که از استکهلم سوئد پخش مي شود. گروه ريگي علاوه بر آن بارها از شبکه العربيه که مالک اصلي آن حاکمان عربستان سعودي هستند به عنوان بلندگوي تبليغاتي خود استفاده کرده است. اين شبکه در اقدامي بحث بر انگيز تصاوير کشته شدن مرزبانان به گروگان گرفته شده ايراني را پخش کرد. العربيه پيش از آن اقدام مشابهي را نيز در مورد گروگان هاي غربي اسير القاعده انجام داده بود.
گروه "جندالله " در سال 1384 شمسي 9 مرزبان ايراني رابه گروگان گرفت و در قبال آزادي آنها خواهان آزادي برخي از اعضاي گروه خود شد که در دادگاه هاي انقلاب به عنوان مفسد في‌الارض به اعدام محکوم شده بودند.
جندالله همچنين در حمله‌اي که بعدها به کشتار تاسوکي معروف شد 21 تن از مردم غير نظامي را به شهادت رساند.
در بهمن ماه سال 1385 شمسي شهر زاهدان شاهد انفجار بمب‌هايي بود که هدف آنها اعضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در استان سيستان و بلوچستان بودند. در اين بمب‌گذاري‌ها يازده تن از پاسداران انقلاب اسلامي به شهادت رسيدند.
ريگي همچنين باصداي آمريکا مصاحبه داشته‌است. اين مصاحبه از سوي مقامات جمهوري اسلامي ايران به دليل حمايت علني از تروريسم و نقض قرارداد الجزيره به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.
ارديبهشت 1385 شانزده سرباز و پرسنل نيروي انتظامي جمهوري اسلامي در حمله اعضاي جندالله به يک پاسگاه درسراوان به گروگان گرفته شدند. اين گروه خواستار آزادي برادر عبدالمالک ريگي شد و دو تن از گروگان‌ها را به شهادت رساند.

*زيستگاه و محل فعاليت گروه جندالله
گروه ريگي و جندالله در مناطق بدون کنترل افغانستان، پاکستان و بلوچستان ايران رفت و آمد مي کردند. وي مي گويد: "من انکار نمي کنم. بسياري از افراد ما در خاک پاکستان هستند. خانواده ها و کساني که مجبور به فرار شده اند. با زن و بچه ها. ولي افرادي که کار عملياتي مي کنند در خاک ايران هستند.
"ريگي گفته است که حتي يک بار هم در نزديکي تهران اشتباهاً بازداشت شده، اما چون شناسايي نشده، رهايش کرده‌اند. بنا به گفته يکي از گروگانهايي که اسير جندالله بود، نيروهاي جندالله افرادي متعصب هستند و شعائر ديني را بسيار دقيق بجا مي آورند.
گفته مي‌شود ريگي هرگز يک شب بيشتر در مکاني اقامت نمي کند و حتي با دستکش با ديگران دست مي‌دهد.
"جندالله " همواره مدعي شده که اقداماتش با دستور رهبران بنيادگراي مذهبي صورت مي گيرد. نوع فعاليت اين گروه نشان از امکانات پشتيباني گسترده اي مي دهد که تاکنون در ميان خوانين بلوچ ديده نشده است. آنان از شبکه اينترنت و همچنين از رسانه‌هاي گروهي تلويزيوني و راديويي عمدتأ وابسته به سلطنت طلبان، در انعکاس خبر عمليات و طرح ديدگاه‌هايشان استفاده مي کنند. در بسياري از عمليات مسلحانه اين گروه، شيوه هاي کار طرفداران القاعده و الزرقاوي در عراق، به شکل گسترده اي تقليد مي شود.

*ويژگي‌هاي ريگي
1) ريگي و گروهش هرگز اين موضوع را که قاچاق يکي از مشاغل آنهاست انکار نکرده اند. "انکار نمي کنم در بين قوم ما قاچاقچي هم هست، اما بايد ببينند چرا اين مردم قاچاق مي کنند. " وي در مورد طبيعي بودن قاچاق در منطقه مي گويد: "الان وضعيت اقتصادي بسته است، مردم نمي‌توانند کاروبار کنند. 50 هزار 60 هزار نفر از مردم بلوچستان طريق ارتزاق شان فقط مرزهاي پاکستان و افغانستان بوده که آنها را مسدود کرده اند. "

2) ريگي ميل دارد به عنوان رهبر داناي گروهش شناخته شود، اما گروه وي که توسط افرادي مزدور اداره مي شود، در عمليات نظامي به توحش دست مي زند. به همين دليل جندالله معمولا عملياتي را با افتخار اعلام مي کند و سپس شرکت خود را در آن نفي مي کند. مثلاً در ترور جاده کرمان ـ بم اول اعلام شد که اين عمليات تروريستي کار اين گروه بوده است و بعد از چند روز اين گروه آن عمليات را محکوم کرد.

3) شيوه عمل گروه ريگي براساس گروگانگيري و معامله است، ريگي مي‌گويد: "بعضي گروگان‌ها را شناسايي کرده بوديم. البته هدف فرماندار و استاندار بودند که فرار کردند.
"وي در مورد شيوه گروگانگيري مي‌گويد: "اگر حل نشد دست به اقدام ديگري مي‌زنيم و افراد بزرگ تري را مي گيريم. از آدم هاي اصلي شان مي گيريم. آن وقت معامله مي کنند. " آنها معمولا براي گرفتن گروگان تور مي گذارند، تعداد زيادي را در مسير حرکت جمعي (اتوبوس و ميني بوس) دستگير مي کنند و بعد گروگانها را تا زمان تعيين تکليف به کوههاي پاکستان يا بلوچستان مي برند.

4) گروه ريگي قصد دارد با جنگ نظامي در منطقه اي پر از بحران فضاي بازي براي خودش ايجاد کند تا هم از طريق فروش گروگان، هم قاچاق در منطقه، هم باج گيري از قاچاقچيان و هم از طريق کمک هاي مالي دولتهاي خارجي قدرت و ثروت کسب کند و در نهايت خود را به منطقه تحميل کند. برخي ناظران معتقدند در گذشته معمولا اين سيستم باج دادن جواب مي داد، اما با ورود خارجي ها به معادله ديگر جواب نخواهد داد.

5) بر اساس آنچه تاکنون به دست آمده است، محل آموزش نيروهاي تروريست "جندالله " در پاکستان است. آموزش‌ها به زبان فارسي و انگليسي صورت مي‌گيرد و اکثر افراد مانند نيروهاي الزرقاوي و بسياري از جريان‌هاي وابسته به القاعده براي عمليات پول مي‌گيرند و بايد مدارک انجام عمليات، مانند فيلم و عکس را تحويل بدهند تا پول شان را دريافت کنند، تقريبا اين شيوه در کل سيستم جرم و جنايت منطقه وجود دارد. عمليات اين گروه جز در حالت گروگانگيري کور، به صورت عمليات انفجاري انجام مي‌گيرد، اين گروه در شب 23 آذر 85 عملياتي عليه استاندار طراحي کرد که ماشين بمب گذاري شده به دليل نقص فني قبل از وقت معين و رسيدن استاندار منفجر شد و تعدادي از افرادي که مقابل در استانداري تجمع کرده بودند به شهادت رسيدند.

*عمليات مهم جندالله
عمليات مهم گروه شامل اين موارد بوده است: وقايع 24 اسفند 1384 در جاده زابل به زاهدان در منطقه تاسوکي. واقعه 23 ارديبهشت 1385 درمحور بم به کرمان در منطقه دارزين که با بستن راه خودروهاي عبوري 34 نفر را کشته و تعدادي را زخمي کرده يا به اسارت بردند.
در روز 13بهمن 85 مقارن ساعت 19 و 45 دقيقه چند فرد مسلح چهار مأمور گشت نيروي انتظامي را که در خيابان بزرگمهر مشغول گشت زني بودند به رگبار بستند و به شهادت رساندند. در اين حمله دو افسر انتظامي به نام و يک سرباز وظيفه به شهادت رسيدند. و انفجار اتوبوس حامل پاسداران در بامداد 25 بهمن ماه 85 در زاهدان که باعث به شهادت رسيدن 11 نفر و زخمي شدن 18 پاسدار نيروي زميني سپاه پاسدارن انقلاب اسلامي شد. و جديدترين اين عمليات تروريستي انفجار بمب صوتي در جلوي مدرسه دختران معرفت در زاهدان در شامگاه جمعه 27بهمن ماه است.

*حاميان ريگي چه کسي هستند؟
طالبان و بخشي از دولت پاکستان و سازمان اطلاعات ارتش پاکستان از وي حمايت مي کنند. در يک اقدام اطلاعاتي به ماموران امنيتي جمهوري اسلامي خبر مي رسد که برادر عبدالمالک توسط دولت پاکستان دستگير شده است بلافاصله اکيپي براي صحت مطلب فوق به زندان نگهداري برادر عبدالمالک مي روند و حتي بعد از اهراز هويت وي اقدام به نمونه گيري خون و اثر انگشت از وي مي نمايند و بعد از آمدن به ايران مقامات جمهوري اسلامي رسما از دولت پاکستان در خواست استرداد برادر مالک را مي نمايند که اما مقامات محلي پاکستان تلاش مي کنند از تحويل برادر عبدالمالک جلوگيري کنند. آن ها با عوض کردن برادر عبدالمالک با شخص ديگري قصد داشتند تا گروه ايراني را دور بزنند ولي از آنجايي که گروه قبلي از برادر عبدالمالک اثر انگشت و آزمايش خون گرفته بودن و عدم طبيق آنها با مشخصات شخص قلابي باعث شد تا مقامات پاکستاني برادر عبدالمالک را تحويل گروه ايراني کنند و آنها با يک هواپيماي اختصاصي برادر عبدالمالک و تعدادي ديگر اين گروه را به ايران بياورند.اسرار گروهك تروريستي عبدالمالك‌ ريگي‌ از زبان برادرش

خبرگزاري فارس: برادر عبدالمالك ريگي و رهبر بسياري از عمليات‌هاي گروهك تروريستي مالك‌ ريگي در اعترافات خود، از اسرار و پشت پرده اين گروهك تروريستي پرده برداشت.

به گزارش سرويس "فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، شرور عبدالحميد ريگي برادر شرور عبدالمالك ريگي چندي پيش در اعترافات خود اسرار گروهك تروريستي مالك‌ريگي را فاش و آمريكا را به عنوان پشت صحنه تمام جنايات و عمليات‌هاي گروهك تروريستي عبدالمالك ريگي معرفي كرد.

* گوشه‌اي از اعترافات عبدالحميد ريگي‌
برادر سركرده گروهك تروريستي عبدالمالك ريگي در جمع علما، روحانيون و سران قبايل و طوايف سيستان و بلوچستان به تشريح چگونگي انجام عمليات‌هايي كه خود در آن حضور داشته يا رهبري آن را بر‌عهده داشته است پرداخت و گفت: بيشتر اين عمليات‌ها به خاطر نشان دادن قدرت گروهك در استان سيستان و بلوچستان و خارج از آن به آمريكا بود تا امكانات مالي، اطلاعاتي لازم را براي ادامه كار گروهك فراهم كند.
بر اساس اعترافات صريح شرور عبدالحميدريگي، اين گروهك تروريستي با تحريك احساسات مذهبي جوانان بلوچ و سوءاستفاده از واژه جهاد، اقدام به جذب نيرو و آماده كردن آنها براي انجام عمليات‌هاي سياسي مي‌كند.
دستگيري 14 نفر از اعضاي گروهك عبدالمالك‌ ريگي و اعترافات آنها سبب شد تا اهداف اين گروهك و دست پنهان شيطان بزرگ نه تنها براي مردم سيستان و بلوچستان و ايران بلكه براي دنيا مشخص شود.
عضويت در گروهك تروريستي موسوم به جندالله، گروگانگيري پرسنل نيروي انتظامي، شركت در عمليات‌هاي راهبندي و ترور افراد بي‌گناه، شركت در جنايات تاسوكي و دارزين گوشه‌اي از اعترافات اين اعضاي گروهك تروريستي بود كه الحمدالله همه اين اعضا به غير از برادر شرور عبدالمالك ريگي طي هفته‌هاي اخير به مجازات عمل ددمنشانه خود رسيده و به دار مجازات آويخته شدند.
عبدالحميدريگي به عنوان شخص دوم گروهك، برادر شرور عبدالمالك‌ ريگي و كسي كه خود به عنوان فرمانده حضور داشته، يك منبع اطلاعات و اخبار براي پي بردن همه اقشار مردم به اهدف شوم اين گروهك به شمار مي‌رود و هنوز حرف‌هاي زيادي از پشت پرده اين گروهك براي گفتن دارد كه اعترافات صريح وي هنوز در تكميل تحقيقات يكي از مراجع امنيتي اطلاعاتي استان كه در زمينه اين گروهك تروريستي موسوم به جندالله فعاليت مي‌كند لازم است.

* قتل همسر شرور عبدالحميد به دست خودش هم از بي‌سوادي بود؟
شرور عبدالحميد ريگي عامل اصلي عضويت خود در گروهك تروريستي برادرش را بي‌سوادي خود عنوان كرد و گفت: برادرم عبدالمالك از بي‌سوادي من سوءاستفاده كرده و با تحريف‌ و ارائه آيات دروغ از قرآن كريم، شيعه‌كشي را نه تنها براي من بلكه براي همه اعضاي گروهش، جهاد تفسير كرده و از طريق تحريك احساسات مذهبي ما، دشمنان را به مقاصد شومشان مي‌رساند.
آنچه در ادعاي عبدالحميد ريگي سئوال ايجاد مي‌كند، قتل همسر وي آن هم به دست خود او است.
معقول به نظر نمي‌رسد كه يك انسان آنقدر تحت تاثير اراجيف و حرف‌هاي بيهوده شخصي قرار بگيرد كه حتي به همسر خود رحم نكرده و او را بي‌رحمانه و در هنگام خواب به ضرب گلوله در سر به قتل برساند.
هيچگاه بي‌سوادي باعث نمي‌شود كه كسي شريك زندگي خود را به حرف‌هاي بيهوده ديگران با دست خود به قتل برساند آن هم همسري را كه چند سال با او زندگي كرده و همسر اولش را به خاطر عشق به او طلاق داده و هم‌اكنون از او سه فرزند دارد.
يقينا القائات شيطاني عبدالمالك ريگي آ‌نقدر حرفه‌اي بوده كه سبب زوال عقل زيردستانش شده به گونه‌اي كه آنها حتي به همسر و خانواده خود نيز رحم نمي‌كنند چه برسد به ساير افرد.

* مادر فائزه منصوري:
فرزندانم قرباني تفكرات تروريستي شدند
مادر فائزه منصوري همسر عبدالحميد ريگي نيز در اين زمينه به خبرنگار فارس در زاهدان گفت: دامادم عبدالحميد كه توسط برادرش عبدالمالك ريگي و سركرده گروه تروريستي موسوم به ‌جندالله شستشوي مغزي شده بود، همسرش را كه روزگاري تمام هستي‌اش بود، بيرحمانه به قتل رساند.
وي افزود: در ديداري كه در زاهدان با دامادم داشتم، وي از كشتن همسرش ابراز ندامت و پشيماني كرد ‌ولي ديگر فايده‌اي نداشت و اين ندامت حكم نوشدارو پس از مرگ سهراب است.
وي ادامه داد: به قتل رسيدن فرزندان من، تنها يكي از چند‌ جنايت هولناك عبدالحميد و گروهك تروريستي مالك ريگي است و دست اين گروهگ به خون چند‌ فائزه و شهاب ديگر آلوده شده و نفرين خانواده‌هاي زيادي دنبال راه آنها است.
مادر فائزه منصوري تصريح كرد: برادر جنايتكار عبدالحميد دامادم، پسر بزرگ من، شهاب منصوري را كه او هم مانند خواهرش بي‌گناه بود، با بي‌رحمي‌ تمام سر از تنش جدا كرد.
وي با بيان اينكه حكم عبدالحميد ريگي "دامادم " اعدام صادر شده است، افزود: طناب ‌دار براي كسي كه حتي به همسر و برادر همسر خود رحم نكند، كافي نيست.

* پدر همسر عبدالحميد ريگي:
اشد مجازات را براي دامادم درخواست كرده‌ام
سيد محمد موسوي افزود: دامادم عبدالحميد و برادرش عبدالمالك هر دو دست‌نشانده شيطان بزرگ آمريكا هستند و از دولت اشد مجازات را براي هر دوي آنها خواستارم.

* آگاه كردن جوانان بلوچ‌
عبدالحميدريگي در جلسه گردهمايي ديگري از علما، روحانيون و سران طوايف در صحنه حاضر شد و گفت: شايد اگر معتمدان و ريش‌سفيدان قبل از اين جنايات هم به طور مستمر اين گردهمايي‌ها را برگزار مي‌كردند، ما راه درست رسيدن به بهشت الهي را ياد مي‌گرفتيم و امروز شاهد بروز اين جنايات بي‌رحمانه نبوديم.
وي افزود: برادرم عبدالمالك با تفسيرهاي دروغ از قرآن، شيعه‌كشي را جهاد در راه خدا معرفي كرد و به ما مي‌گفت اگر عليه شيعه جهاد كنيد به بهشت الهي مي‌رسيد.
برادر مالك ريگي بيان كرد: همه جنايات و عمليات‌هايي كه انجام داده‌ايم، به نيت كشتن شيعه و رسيدن به جنت بوده است.
وي ادامه داد: اعترافات ما به نيت طمع و از روي ترس نيست چون حكم ما اعدام است و خود حكم صادره را قبول داريم.
وي با اشاره به كوتاهي علما، روحانيون و سران طوايف و قبايل در آگاه كردن جوانان نسبت به مسايل تحريفي قرآن، خاطرنشان كرد: اگر علما تفسير درست و كامل قرآن را در مساجد گرد‌همايي‌ها براي ما شرح مي‌دادند، امروز به يك جنايتكار تبديل نمي‌شديم.
وي افزود: از علما و سران قبايل مي‌خواهم جوانان را نسبت به نقشه‌‌هاي شوم دشمنان آگاه كنند تا آنها مثل ما گرفتار خرافات عده‌اي نادان نشده و شيعه‌كشي و برادركشي را جهاد ندانند.
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: عبدالمالك ريگي دستگير شد

پست توسط كيارش »

خبری بهتر از این نمی شد بهم بدن
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

Re: عبدالمالك ريگي دستگير شد

پست توسط Shahbaz »

 
بارتاب بازداشت ریگی
  

ایران ریگی را در پرواز دبی-قرقیزستان به دام انداخت  


همزمان با مخابره خبر بازداشت سرکرده گروهک تروریستی جندالله، اغلب رسانه های خارجی بدون اشاره به حمایتهای غرب از اقدامات تروریستی این گروه فقط به مخابره بازداشت ریگی در یک پرواز خارجی پرداختند

خبرگزاری‌های خارجی روز سه شنبه به نقل از رسانه ‌های ایران از بازداشت عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی در جنوب شرق ایران خبر دادند.
خبرگزاری رویترز به نقل از شبکه العالم ایران گزارش داد: ریگی در شرق ایران بازداشت شد.
خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از شبکه العالم، از بازداشت ریگی در شرق کشور خبر داد. فرانس پرس نیز به نقل از ایران از بازداشت ریگی در شرق کشور خبر داد.
شبکه پرس.تی وی از بازداشت "عبدالمالک ریگی" در پرواز دبی به قرقیزستان خبر داد.
آسوشیتدپرس نیز به نقل از رادیو سراسری ایران اعلام کرد: نیروهای امنیتی ایران، ریگی، رهبر گروه تروریستی موسوم به جندالله را بازداشت کردند.
این گروهک تروریستی علاوه بر جنایات بی شمار از جمله جنایات تاسوکی، عامل شهادت سردار نورعلی شوشتری فرمانده قرارگاه شرق و معاون فرمانده نیروی زمینی سپاه و سردار محمد زاده فرمانده سپاه سیستان و بلوچستان و شماری از سران قبایل بلوج است
خبرگزاری مهر
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

Re: عبدالمالك ريگي دستگير شد

پست توسط yasermym »

دست بروبچه های اطلاعات درد نکنه، بالاخره نشون دادن که اگه بخوان می تونن این مزدورای کثیف رو از دمشون بگیرن و انشاالله آویزونشون کنن. با وجود حمایت های نیروهای اطلاعاتی آمریکا از این مزدور، این عملیات کار بزرگ و قابل تحسینی است. مبارک باشه و دستشون درد نکنه :razz:
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: عبدالمالك ريگي دستگير شد

پست توسط حسن2568 »

امروز عيد است . واقعا خوشحال شدم .دست همه مامورين درد نكند.به همهگي تبريك ميگم.
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 119
تاریخ عضویت: دوشنبه ۴ آبان ۱۳۸۸, ۱۰:۱۱ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 13 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار

Re: عبدالمالك ريگي دستگير شد

پست توسط مغمون »

الدمشون گرم :smile:
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۷, ۱۰:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3546 بار

Re: عبدالمالك ريگي دستگير شد

پست توسط sand_fighter »

عالی بود دم همشون گرم آفرین به هم شون خبر از این بهتر نمی شد !
New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: شنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۷, ۱۲:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

Re: عبدالمالك ريگي دستگير شد

پست توسط farzamrana »

ally bod khabar behtar az en namishod daste hame dard nakone.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”