وزیر دفاع در دانشگاه صنعتی شریف

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

وزیر دفاع در دانشگاه صنعتی شریف

پست توسط Shahbaz »

 تصویر

 

وزير دفاع : در وزارت دفاع برنامه‌هاي اساسي در زمينه طراحي‌ها و سيستم‌سازي‌ها وجود دارد.

سردار احمد وحيدي وزير دفاع در سمينار فناوري سيستم‌هاي راداري كه صبح امروز در دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد ضمن تشكر از مسئولين اين دانشگاه براي برگزاري اين سمينار تخصصي اظهار داشت: اميدوارم كه برگزاري اين سمينار نقطه عطفي در موضوع بسيار مهم رادار در كشور باشد كه كاربردهاي بسيار مختلفي در ابعاد گوناگون زندگي دارد.

وي افزود: با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري بايد تلاش كنيم كه در اين عرصه كه ابعاد بسيار مختلفي دارد، بيش از هميشه پيش برويم چون مقام معظم رهبري در اين مورد انتظار خلق جديد دارد كه اين نوآوري‌ها نيز از همين پديده‌هايي كه روزانه با آنها سروكار داريم خلق مي‌شود.

وزير دفاع با بيان اينكه موضوع رادار يكي از پديده‌هايي است كه تاثيرات بسياري در زندگي روزمره افراد دارد، گفت: ابعاد جديدي در خصوص موضوع رادار شاهديم كه يك دنياي عظيم در مقابل جهانيان گشوده شده است.

وحيدي در ادامه با اشاره به برخي تهديدات دشمنان جمهوري اسلامي، خاطرنشان كرد: برخي از تهديدات به موضوع پدافند مربوط مي‌شود يعني دشمن براي اينكه تسلط خود را در منطقه‌اي افزايش دهد، ابتدا بايد در آن منطقه براي خود محيطي امن ايجاد كند و به نوعي سيستم‌هاي پدافندي آنجا را از كار بياندازد.

وي با بيان اينكه در مقابل اين حوزه تحليلي بايد بخش‌هايي براي مقابله وجود داشته باشد، تصريح كرد: با توجه به دكترين بازدارندگي كشور موضوع پدافند هوايي اهميت فوق‌العاده‌اي دارد كه قلب اين پدافند هوايي و چشم بيناي آن همين رادارها هستند يعني رادار نقطه‌ اساسي در پدافند هوايي است كه خود نقطه اتكا در دفاع سرزميني محسوب مي‌شود.

وزير دفاع با بيان اينكه پدافند هوايي مي‌تواند هواپايه، فضاپايه،‌درياپايه و زمين‌پايه باشد، اضافه كرد: موضوع رادار در شرايط كنوني از اهميت خاصي برخوردار است و به همين دليل در اين مقوله موضوعات متنوعي مطرح مي‌شود.

وحيدي در ادامه سخنان خود اظهار داشت: ما اكنون راداري مي‌خواهيم كه بتواند در ارتفاعات مختلف از 10 متر تا 120 هزار پا اهداف خود را رهگيري و منهدم كند. چون اكنون در جهان هواپيماهاي جاسوسي تا 120 هزار پا حق پرواز دارند.

وي همچنين ادامه داد:
اين رادارها بايد بتوانند اهداف خود را در سرعت‌هاي مختلف ره‌گيري كنند كه همچنين قابليت خود را در جنگ الكترونيك حفظ كنند.ضمن اينكه تحرك مناسبي هم داشته باشند يعني سنگين و بزرگ نباشند. و در شرايط مختلف جوي كارآيي خود را اعمال كنند.
وزير دفاع با بيان اينكه رادارها بايد بتوانند در باندهاي مختلف VHF - UHF و باندهاي C-S-X-KU و غيره فعال باشند،
گفت: به عنوان مثال در مورد رادار سار گفته مي‌شود كه اين رادار مي‌تواند رد پاي انسان را در كوير تشخيص دهد كه البته از اين رادار فضاپايه اكنون روي هواپيماها نيز استفاده مي‌شود.

وحيدي با بيان اينكه رادارها بايد توانايي درگير شدن همزمان با چندين هدف را داشته باشند، خاطرنشان كرد: تمام سيستم‌هاي موشكي ناچار هستند كه به سيستم‌هاي راداري متكي باشند تا بتوانند به اهداف خود دست يابند. از سوي ديگر به محدوديت‌هاي سيستم‌هاي اپتيكي در سيستم‌هاي راداري وجود ندارد.

وي با اشاره به گستردگي موضوعات مربوط به حوزه رادار تصريح كرد:‌اكنون يك حوزه گسترده فرا روي ما قرار دارد كه البته در اين زمينه كارهاي خوبي هم انجام شده اما آن چيزي كه از گذشته داشته‌ايم در شرايط امروز براي ما كاربردهاي لازم را ندارد.

وزير دفاع با اشاره به فعاليت‌هايي كه دانشگاه‌هاي صنعتي شريف و صنعتي اصفهان و همچنين برخي از شركت‌هاي مختلف در حوزه رادار آغاز كرده‌اند، يادآور شد: تاكنون فعاليت‌هاي خوبي انجام شده اما بايد اذعان كنيم كه تا رسيدن به نقطه مطلوب بايد گام‌هاي زيادي برداريم.چون با شرايط ايده‌آل همچنان فاصله داريم.

وحيدي در ادامه سخنان خود به ساخت ناوشكن جماران نيز اشاره كرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبري ضمن تقدير فراوان از فعاليت‌هايي كه براي ساخت اين ناوشكن انجام شده، فرمودند كه من رنج مي‌برم از اينكه تا وقتي ناوشكن جماران را توليد كرديم، ذوق‌زده شديم، اين جمله رهبري افقي را پيش روي ما قرار داده كه بايد همين مسئله را سرلوحه فعاليت‌هاي خود قرار دهيم.

وي در ادامه با اشاره به دستور كار سمينار فناوري سيستم‌هاي راداري كه در دانشگاه شريف برگزار مي شود، گفت: برگزاري اين سمينار اقدامي قابل تقدير است و لازم است يادآوري كنم كه ما اكنون رادارهايي مي‌خواهيم كه قدرت تفكيك بالايي داشته باشد.

وزير دفاع همچنين خاطرنشان كرد: اين سمينار محفل خوبي براي تجديد عهدها، محكم كردن اراده‌ها و يكپارچه‌سازي توانمندي‌هاي كشور در حوزه رادار است كه تمام بخش‌هاي فعال در اين حوزه در اين سمينار گرد آمدند.

وحيدي در پايان سخنان خود با تاكيد بر اينكه بايد سرفصل‌هاي مورد نياز كشور در اين حوزه مشخص شوند، خاطرنشان كرد: در وزارت دفاع برنامه‌هاي اساسي در زمينه طراحي‌ها و سيستم‌سازي‌ها داريم و متمركز شدن روي زيرسيستم‌ها جزء برنامه‌هاي فصلي وزارت دفاع محسوب مي‌شود.فارس
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

Re: وزیر دفاع در دانشگاه صنعتی شریف

پست توسط Shahryar »

 رصد کامل خلیج فارس با رادار OTH محققان دانشگاه صنعتی شریف     
 
رئیس دانشگاه صنعتی شریف از طراحی و ساخت رادار OTH در این دانشگاه خبر داد و گفت: این رادار در خلیج فارس نصب و راه اندازی شده است که قادر به رصد کامل این حوزه است.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سعید سهراب پور صبح امروز سه شنبه در مراسم افتتاح سمینار فناوری سیستمهای راداری به بیان فعالیتهای این دانشگاه در حوزه رادار پرداخت و خاطرنشان کرد: رادار OTH یکی از دستاوردهای این دانشگاه است که در خلیج فارس نصب و راه اندازی شده است و قادر است از شمالی ترین نقطه تا جنوبی ترین آن را رصد کند.   
وی به همکاریهای علمی دانشگاهها با دولت اشاره کرد و اظهار داشت: ساخت ناوچه جماران با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و ساخت ناوچه سینا با همکاری همه دانشگاهها انجام شد.   
سهراب پور یکی از برنامه های این دانشگاه در حوزه سیستم های راداری را ایجاد پژوهشکده با همکاری دانشگاهیان و صنایع دفاع ذکر کرد و افزود: این اقدام باعث می شود که نخبگان جایگاه مناسبی برای تحقیقات در این حوزه داشته باشند.   
رئیس دانشگاه شریف، این دانشگاه و دانشگاه صنعتی اصفهان را از اولین دانشگاههایی نام برد که اقدام به راه اندازی رشته هایی در حوزه فناوری رادار کرده اند و ادامه داد: این دو دانشگاه جزء اولین دانشگاههایی در کشور هستند که اقدام به راه اندازی رشته رادار در مقطع کارشناسی ارشد کردند. علاوه بر این دانشگاه صنعتی شریف اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های جنگ الکترونیک و مخابرات رادار کرده است.   
وی کادر گروه مخابرات دانشگاه صنعتی شریف را ازقوی ترین گروهها در کشور معرفی کرد و یادآور شد: در حال حاضر هفت شرکت خصوصی برآمده از دانشگاه صنعتی شریف هستند و فعالیتهای آنها به گونه ای بوده است که تاکنون بیش از 90 درصد پروژه های راداری بخش خصوصی توسط اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف اجرایی شده است.

  

ورود ایران به ساخت رادارهای باند متوسط و بلند/ وضعیت سامانه ضدموشکی
 
 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه کشور توانمندی تولید رادارهای زمینی دریایی را در باندهای مختلف دارد گفت: کشور نیاز به تولید رادارهای در ارتفاع و باند کوتاه، متوسط و بلند دارد که بخشی از این نیازها برطرف شده و بخشی دیگر در دستور کار است.
  به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمد وحیدی در حاشیه مراسم افتتاح سمینار فناوری سیستمهای راداری در دانشگاه صنعتی شریف رادار را از فناوریهای کلیدی در دنیای امروز نام برد و افزود: فناوری رادار، فناوری مهمی است که در حوزه های هوایی، دریایی، زمینی و فضایی کاربرد دارد و یکی از کلیدی ترین فناوریهای روز دنیا محسوب می شود به گونه ای که در بررسی وضعیت توانمندی فناوری کشورها یکی از مواردی که به آن توجه می شود میزان توانمندیهای آنها در حوزه رادار است.

وی وضعیت کشور در حوزه فناوریهای راداری را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: خوشبختانه شرکتهای خصوصی، صنایع دفاعی، دانشگاهها و شرکتهای دانش بنیان پیشرفتهای خوبی در زمینه سیستم های راداری در حوزه های دریا پایه، زمینی و رادارهایی برای تشخیص در باندهای مختلف فرکانسی در ارتفاعات مختلف داشته اند به طوری که امروز با استفاده از این سیستمها می توان هدف را تشخیص داد و شناسایی کرد.

وحیدی حوزه رادار را نمونه مطلوبی از همکاری و مشارکت بخش خصوصی با دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: دستاوردهایی که در این حوزه عرضه شده است نمونه ای از تجلی وحدت و توانمندی علمی کشور در پاسخ به نیازهای کشور است.   
وی به کاربردی کردن دستاوردهای پژوهشگران در صنایع دفاعی اشاره کرد و یادآور شد: تولیدات زیادی در حوزه رادار در باندهای مختلف داریم که در حال حاضر استفاده های وسیعی از دستاوردهای پژوهشگران در حوزه رادار می شود و قرار است با بهره گیری از توانمندیهای داخلی برنامه هایی تدوین شود تا پیشرفت کشور در این حوزه سرعت بیشتری گیرد.


تحویل S300 پس از رفع مشکلات
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به تعویق تحویل S300 (سامانه های روسی ضد موشکی) از سوی روسیه گفت: یکسری اشکالات فنی از سوی روسیه در زمینه این سیستم ارائه شد که قرار است پس از برطرف شدن این اشکالات تحویل داده شود.


آغاز فعالیت برای تولید رادار باند بلند
   با تاکید بر اینکه کشور به سیستم های راداری باند و ارتفاع کوتاه، متوسط و بلند نیاز دارد در پاسخ به مهر گفت: در حال حاضر فعالیتهایی در این زمینه آغاز شده است که بخشی از این نیازها برطرف شده است و بخش دیگر در فاز مطالعاتی و تحقیقاتی است.

خبرگزاري مهر
  
 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: وزیر دفاع در دانشگاه صنعتی شریف

پست توسط میهن پرست »

من میدونم که چقدر وزارت دفاع با بچه های شریف جوره.سه چهارتا از رفیقام همزمان 9تا پروژه از وزارت دفاع گرفتن که بعضی هاش تو جهان بی نظیره انشالله در هفته های اینده خبرش رو میشنوید.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”