پسر حداد عادل : ترکیه به ایران حمله نظامی خواهد کرد!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۶, ۵:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پسر حداد عادل : ترکیه به ایران حمله نظامی خواهد کرد!

پست توسط Mil@d »

فرزند حداد عادل در سرمقاله هفته نامه پنجره تاکید کرده که در آینده ای نزدیک ایران وارد یک جنگ با غرب خواهد شد.
به گزارش «فردا» فریدالدین حداد عادل با بیان آنچه خود قرائن و شواهد این ادعا خوانده است، نوشته که از میان ناتو و اتحادیه عرب، ناتو از طریق یکی از همسایگان ما که عضو آن باشد، ما را به جنگ خواهد کشید.
فرزند رئیس مجلس هفتم و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، در ادامه سرمقاله اش این کشور همسایه عضو ناتو که بر اساس پیش بینی او قرار است به ایران حمله کند را ترکیه خوانده و در ادامه پیش بینی کرده که ارتش می تواند در این کشور اقدام به کودتا کند و دست به یک عمل عجولانه (حمله به ایران) بزند.
حداد عادل این پیش بینی خود را آنقدر جدی می داند که تاکید کرده، اگر احتمال مطرح شده قابل توجه است، باید همه ملزومات یک دفاع هوشمندانه را فراهم کنیم.
  بی  
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 330
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸, ۳:۲۴ ب.ظ
محل اقامت: واوان
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار
تماس:

Re: پسر حداد عادل : ترکیه به ایران حمله نظامی خواهد کرد!

پست توسط Ruozbeh »

یش بینی او قرار است به ایران حمله کند را ترکیه خوانده و در ادامه پیش بینی کرده که ارتش می تواند در این کشور اقدام به کودتا کند و دست به یک عمل عجولانه (حمله به ایران) بزند.
حداد عادل این پیش بینی خود را آنقدر جدی می داند که تاکید کرده، اگر احتمال مطرح شده قابل توجه است، باید همه ملزومات یک دفاع هوشمندانه را فراهم کنیم.


اگر مقاله نوشتن آن هم سر مقاله! به این راحتی و کشکی! تصویراست که دیگر هر کدام از پست های برخی دوستان!! یک مجله ی تحلیلی - سیاسی است! تصویر تصویر
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 68
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸۷, ۶:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 48 بار

Re: پسر حداد عادل : ترکیه به ایران حمله نظامی خواهد کرد!

پست توسط jumong »

نمي دونم اين شخص كيه و چه تحصيلاتي داره هر ادمي با كم سواد هم ميدونه ترك ها از ايران هم درامد ارزي هم سودهاي فراواني دارند يك نمونه اش تورهاي گردشگري ايراني ها و سفرهاي ما به تركيه يك نمونه ديگر بازار محصولات و شركتهاي تركقرار نيست هركي باباش دكترا داشت ادم باهوشي باشه
 درد من حصار بركه نيست!درد زيستن با ماهياني است كه فكر دريا به ذهنشان خطور نكرده است! 
Senior Poster
Senior Poster
پست: 739
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۸۸, ۲:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

Re: پسر حداد عادل : ترکیه به ایران حمله نظامی خواهد کرد!

پست توسط HITMAN_KU »

این آقا پسر ظاهرا بی خبر که ترکیه چه جنگ وحشتناکی مخفیانه داره با ایران میکنه
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: پسر حداد عادل : ترکیه به ایران حمله نظامی خواهد کرد!

پست توسط FARSHAD.ADL »

احتمالا اقا پسر خوابشو اومده تعريف كرده :ch:
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: پسر حداد عادل : ترکیه به ایران حمله نظامی خواهد کرد!

پست توسط میهن پرست »

البته ایشون هم گفتن که لائیک ها در ترکیه کودتا میکنن.هر چند که این کودتا الان چند هفته است که سرکوب شده و فرماندهان کودتا دستگیر شدن.اما ناتو فعلا گندی که تو افغانستان زده رو جمع کنه بعد نوبت ایران بشه.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: پسر حداد عادل : ترکیه به ایران حمله نظامی خواهد کرد!

پست توسط RAHVAR »

آیا سال بعد جنگ خواهد شد؟
علی منتظری
در حالی که برخی سیاستمداران ، وقوع جنگ در خاورمیانه طی سال آینده خورشیدی را محتمل می دانند ، مواضع اخیر سید حسن نصرالله در سالگرد شهادت عماد مغنیه نیز نشان داد که موضوع حمله احتمالی رژیم اسرائیل به لبنان یک موضوع جدی و قابل پیگیری است. پیش تر جو لیبرمن یکی از سناتورهای یهودی آمریکایی در کنفرانس امنیت مونیخ، جامعه بین الملل را بر سر دوراهی تحریم های بسیار شدید علیه ایران و یا اقدام اضطراری نظامی علیه ایران قرار داده بود.
وزیر دفاع آمریکا نیز با این ادعا که برنامه هسته ای ایران خطری برای جهان است، برنامه ایران ترسی را در راس برنامه نظامی و سیاست خارجه آمریکا علیه کشورمان قرار داد.

با این فرضیه عملا آمریکا و اسرائیل در تلاشند تا فقط دو فرضیه را بر روی میز داشته باشند و آن هم جز رسیدن به یک توافق و یا برخورد نیست.

در سایه همین سیاست آمریکایی و اسرائیلی است که وقوع برخوردی نظامی بین رژیم اسرائیل با نوار غزه، لبنان و سوریه در دایره احتمالات وارد شده است چرا که کسی نیست که نداند همه امور مقاومت بین ایران، مقاومت اسلامی فلسطین، لبنان و سوریه با هم به شدت گره خورده است.

برخی از رسانه های عربی منطقه و به خصوص لبنان معتقدند که ترور عماد مغنیه در دمشق، ژنرال سوری محمد سلیمان در لاذقیه سوریه، دکتر مسعود علیمحمدی در تهران و محمود المبحوح در دبی یک مربع امنیتی اسرائیلی علیه ایران، مقاومت اسلامی لبنان، فلسطین و سوریه است که پیام های خاص خود را دارد.
بر همین اساس بسیاری معتقدند که رژیم اسرائیل با اتخاذ سیاست های ارعاب، تهدید و ترور عملا باعث وحدت عمل دفاعی مربع ایران، سوریه، مقاومت اسلامی لبنان و فلسطین شده است و به آنها فهمانده است که سرنوشت هر یک از آن ها در سرنوشت دیگری گره خورده است و این در حالی است که آمریکا در تلاش است تا سوریه را از این چهارضلعی خارج کند.

دولت بشار اسد در سوریه اکنون به خوبی واقف است که به رغم تنش زدایی بین ریاض و دمشق ، تلاش های پنهانی برای سرنگونی این دولت با همکاری امنیتی آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای عربی در جریان است تا بر اساس نظریه فوق، توازن طایفه ای را پس از سرنگونی دولت بعث عراق بار دیگر به منطقه بازگردانند.

از همین نگاه روشن است هرگونه حمله ای علیه حزب الله لبنان در حقیقت تا مرز سرنگونی حامی اصلی منطقه ای مقاومت یعنی دولت سوریه پیش خواهد رفت و روی دیگر این نظریه جز جنگی فراگیر در منطقه خاورمیانه نخواهد بود و روشن است که ایران نمی تواند فقط نظاره گر فروپاشی و از بین رفتن هم پیمانان اصلی منطقه ایش باشد. این امور تقریبا برای همه دست اندرکاران امر روشن است.

سعد حریری در آخرین دیدار خود با حسنی مبارک رئیس جمهور مصر در قاهره از نگرانی خویش درباره حمله احتمالی رژیم اسرائیل به لبنان سخن گفت. آنگاه این نگرانی از سوی مبارک به وزیر دفاع اسرائیل ایهود باراک منتقل شد، گر چه وی این اتهامات را طبق سنت صهیونیست ها که رد می کنند و سپس حمله می کنند این بار نیز رد کرد اما از برنامه های نظامی اسرائیل این گونه به نظر می رسد که در صورت هرگونه حمله ای به لبنان، رژیم اسرائیل در صدد است تا منطقه بقاع غربی را اشغال و ارتباط مقاومت اسلامی لبنان با سوریه به عنوان حامی لجستیک مقاومت را قطع کند و این ، مفهومی جز جنگ رو در رو با ارتش سوریه ندارد به خصوص آن که اکنون اسرائیل در صدد است که جنگ بعدی با حزب الله متوقف در روستاهای جنوبی لبنان نماند بلکه تمامی مناطق شمالی رود لیطانی تا شمال بیروت و دره بقاع را در بر گیرد زیرا همانطور که سید حسن نصرالله اعلام نمود مقاومت اسلامی این بار قادر است به راحتی تل آویو را با همه امکاناتش زیر آتش موشک های خود بگیرد.

اما وزیر خارجه فرانسه برای خود استدلالی دیگر از احتمال بروز جنگ بین رژیم اسرائیل و لبنان دارد که در جای خود، هم جالب است و هم سطحی نگرانه. وی مدعی شده بود که عامل اصلی در یک جنگ احتمالی به انتقال بحران سیاسی داخلی ایران به خارج از مرزهایش با شکل گیری یک جنگ بین حزب الله و اسرائیل باز می گردد. قرائت اشتباه وی در بررسی این وضعیت روشن است اما نکته مهم این است که او نیز از نگاه احتمالی وقوع یک جنگ در منطقه سخن می گوید.

اما یکی از دلایل مهم در رد نظریه امکان وقوع یک جنگ جدید در لبنان، قدرت متمرکز و بالای حزب الله لبنان است که از آن می توان به عنوان استراتژی دفاعی این حزب نام برد که محصول اندیشه های شهید عماد مغنیه است. بر همین اساس برخی معتقدند که اسرائیل قدرت موجود نزد حزب الله لبنان را با نگاه امر واقع پذیرفته است از همین رو به سه شکل تهدید روی آورده است که اشاره به پشتیبانان مقاومت است.

یکی این که همیشه حزب الله را از هرگونه اقدامات نظامی تحریک آمیز برحذر داشته و هرگونه واکنش خود را به تحرکات نظامی احتمالی حزب الله معطوف می دارد. دوم این که تهدیدهای خود را متوجه سوریه و ایران کرده است که از مسلح کردن مقاومت به سلاح ها و موشک های پیشرفته خودداری کنند و دیگر این که به صورت دایمی اعلام می کند که در صورت وقوع هرگونه جنگی، لبنان با همه تاسیسات حیاتی اش و در همه بخش ها هزینه این جنگ را پرداخت خواهد نمود.

اسرائیلی ها اکنون به خوبی به ماهیت خطاب اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان پی برده اند. وقتی سید حسن نصرالله اعلام می کند که برنامه دفاعی مقاومت به بلوغ کامل رسیده است و قدرت انتقال جنگ از بیروت به تل آویو را دارد، معنایش جز این نیست که قدرت حزب الله در مقایسه با جنگ سی و سه روزه تا چندین برابر افزایش یافته است و در بخش های مهمی از عملیات بازدارنده می تواند همچون ارتش های کلاسیک دنیا از قدرت موشکی خود علیه اهداف اسرائیلی استفاده کند.

سید حسن نصرالله آن قدر به این توانایی ایمان و یقین دارد که بارها اعلام کرده است وقوع هرگونه جنگ جدید ارتش اسرائیل علیه لبنان در نهایت منجر به تغییرات اساسی در نقشه سیاسی خارومیانه خواهد شد. این تهدید نه تنها طرف اسرائیلی را به نگاهی دقیق تر به موازنه های نظامی منطقه خاورمیانه وادار می کند که حتی هشداری جدی به امریکا در خاورمیانه است.

با این وجود می توان به وجود «موازنه ترس»ی اشاره کرد که مقاومت اسلامی لبنان در منطقه خارومیانه علیه اسرائیل ایجاد کرده است، موازنه ای که به اعتقاد برخی کارشناسان سیاسی و نظامی تاکنون باعث شده است صهیونیست ها از اقدام به آغاز یک جنگ جدید علیه لبنان خودداری کنند.

این موازنه نه تنها بر مناسبات دفاعی و نظامی بین لبنان و رژیم اسرائیل سایه انداخته است بلکه در یک جغرافیای بزرگتر بین ایران و آمریکا از یک طرف و بین ایران و اسرائیل از سویی دیگر تاثیر مستقیم دارد زیرا چه اسرائیل به لبنان حمله کند و چه آمریکا و یا اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران حمله کنند آنگاه جنگی منطقه ای در کل خاورمیانه شکل خواهد گرفت.

شاید از همین زاویه است که مقامات نظامی و امنیتی دولت آمریکا، رژیم اسرائیل را از هرگونه اقدام نظامی علیه لبنان، ایران و یا سوریه در شرایط کنونی برحذر می دارند.
   تصویر     
  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: پسر حداد عادل : ترکیه به ایران حمله نظامی خواهد کرد!

پست توسط Solver »

خوب حالا که هر کس پیش بینی خودش را گفته بزارید باز میما پیش بینی کند:

:-) مصر کشور گاهی دوست و گاهی برادر ... البته اخوان المسلمین مصر :razz: محبوب قلب ها ...

ترکیه ! :-O به این پسر حداد عادل بگین بیاد اون پست های چند ماه قبل من را بخونه تا بفهمه اگر قرار به پیش بینی در مورد ترکیه هست فقط تحکیم روابط هست و چیز دیگه ای نیست ... :-o ترکیه و ایران مثل اکراین و روسیه هستند برادر ...
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: پسر حداد عادل : ترکیه به ایران حمله نظامی خواهد کرد!

پست توسط حسن2568 »

Negar.int نوشته شده:خوب حالا که هر کس پیش بینی خودش را گفته بزارید باز میما پیش بینی کند:

:-) مصر کشور گاهی دوست و گاهی برادر ... البته اخوان المسلمین مصر :razz: محبوب قلب ها ...

ترکیه ! :-O به این پسر حداد عادل بگین بیاد اون پست های چند ماه قبل من را بخونه تا بفهمه اگر قرار به پیش بینی در مورد ترکیه هست فقط تحکیم روابط هست و چیز دیگه ای نیست ... :-o ترکیه و ایران مثل اکراین و روسیه هستند برادر ...


و صد البته كه تركها اخيرا نشون دادند كه هرآن ممكنه از حول حليم بيافتند توي ديگ و كم كم نشانه هائي از دام ايران در مسائل منطقه اي و هسته اي براي تركيه در حال آشكار شدن است.
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Colonel I
Colonel I
پست: 643
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۶, ۱:۰۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 300 بار
سپاس‌های دریافتی: 1161 بار

Re: پسر حداد عادل : ترکیه به ایران حمله نظامی خواهد کرد!

پست توسط Frogfoot »

نمي دونم اين شخص كيه و چه تحصيلاتي داره هر ادمي با كم سواد هم ميدونه ترك ها از ايران هم درامد ارزي هم سودهاي فراواني دارند يك نمونه اش تورهاي گردشگري ايراني ها و سفرهاي ما به تركيه يك نمونه ديگر بازار محصولات و شركتهاي ترك

و صد البته درآمدی که ترک ها از بابت ارتباطات وسیع با آمریکا دارند، بسیار بیشتر از درآمدی هست که از ایران دارند. ترکیه یک کشور عضو پیمان ناتو هست، و بر طبق این پیمان هر زمان یکی از اعضاء پیمان درگیر جنگ بشه، سایر اعضاء موظف به پشتیبانی نظامی از آن هستند. من اون مقاله را نخواندم، ولی اون چیزی که کاربر اول نقل قول کردند، میگه جنگ با ناتو، و بعد از بین اعضاء ناتو نزدیک به ایران، ترکیه را مطرح کرده.

نظام ترکیه به شدت در کنترل نظامیان این کشور هست، و این نظامیان هم از یک طرف تمایلات لائیک بسیار قوی دارند، و از طرف دیگه بسیار با غرب و آمریکا احساس نزدیکی می کنند. نفوذ این نظامیان در کشور ترکیه به اندازه ایی زیاد هست که در گذشته دیدیم هیچ حزبی حتی با حمایت وسیع مردمی نمیتونه به طور مستقیم با اصول مدنظر آنها درگیر بشه. حزب حاکم فعلی هم اگر تا الان دوام آورده، به خاطر درس گرفتن از سرگذشت حزب اسلامی قبلی هست، و سعی میکنه تغییرات مد نظرش را خیلی نرم و آرام در ترکیه اعمال کنه، و مستقیما رو در روی نظام لائیک که پشتیبان اصلی آن نظامیان هستند، قرار نگیره.

در هر حال، غرب اهرم های متعددی در ترکیه داره که میتونه با کمک آنها ترکیه را در مسیر مورد نظر خودش سوق بده. شاید دولت ترکیه و مردم آن خواهان جنگ نباشند، ولی هیچ وقت نباید حوادث مهم و سرنوشت ساز ناگهانی را نادیده گرفت. مردم آمریکا هم خواهان جنگ با عراق و افغانستان نبودند، ولی دیدیم که یک حادثه تروریستی بخش اعظم جامعه را مجاب به حمایت از حمله نظامی کرد. حمله نظامی که به قول دیک چینی طرح آن در دولت بیل کلینتون ریخته شده بود، و دولت جورش دبلیو بوش فقط مجری آن بود.

در هر حال این نظر خنده دار نیست، و در جای خودش یک نظر و تحلیل هست. بدون خواندن متن کامل مقاله نمیشه درباره اش نظر دقیق داد.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: پسر حداد عادل : ترکیه به ایران حمله نظامی خواهد کرد!

پست توسط Solver »

Frogfoot,

اهرم های غرب اگر در ترکیه کارا بود، رئیس دولتش نیمگفت اول به ایران سفر کنم بعد به آمریکا، اون هم در پاسخ نامه مستقیم اوباما که برای دیدار ازش دعوت کرده بود.

ضمناً ترکیه و ناتو اونطور ها هم که به نظر میاد نیست روابطشون، فشاری که ترک ها سر مسئله قبرس متحمل شدند، همچنین کم مهری از اتحادیه اروپا، غفلت های غرب در مورد ترکیه بود ...

ایران هم از غفلت سو استفاده کرد، فراموش نکنید که به خاطر روابط ایران و ترکیه بود که همه دنیا گفتند، آمریکا عراق را از دست داده و به ایران تقدیم کرده است !

اختلاف میان ایران و ترکیه موضوعی هست که شانس رخ دادنش نزدیک به صفر است ... خصوصاً پس از برداشته شدن تعرفه گمرکی فی ما بین، یعنی جاده ابریشم برای ترک ها به اندازه عرض ایران کوتاه خواهد شد و البته ما با اروپا نیز به شکل متقابل..

ضمناً دقت در رفتار اقتصادی ایران در ورود به بازار گاز و تلاش برای کسب رتبه نخست در معاملات گازی، سود قابل توجهی را نصیب ترکیه میکند که از منافع تامین شده توسط آمریکا بیشتر است. همانطور که بلاروس نیز که بیش از ترکیه در آغوش غرب هست هم نتوانست از این منافع چشم پوشی کند و با ایستادگی مقابل غرب به ما گرایش داشته.

اما اگر دوستان سوال کنند چرا مصر، توصیه میکنم به تاریخ بازگشت کنند، خصوصاً جنگ جهانی، خودشان در خواهند یافت.
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۵, ۷:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

Re: پسر حداد عادل : ترکیه به ایران حمله نظامی خواهد کرد!

پست توسط Achilles »

ترکیه نه بخاطر ایران جلوی آمریکا می ایسته نه بخاطر آمریکا جلوی ایران، به قول خودمون نه میذاره سیخ بسوزه نه کباب.

ترکیه از هر فرصتی برای مطرح کردن خود در دنیا استفاده میکنه، از مولانا و نوروز گرفته تا میانجی گری مابین ایران و غرب و تشر زدن به شیمون پرز، و این رفتار ترکیه ریشه اقتصادی داره.

ترکیه مثل ایران چاه نفت نداره پس مجبوره برای از بین نرفتن منافع اقتصادی اش روابطش با همه خوب باشه.

ولی این شاخ و شونه کشیدن ترکیه برای غرب بسیار سطحی ست و به نمایش تلویزیونی محدود میشه .
وابستگی ترکیه به غرب و بخصوص آمریکا بسیار عمیقه و از بین بردن این روابط از طرف ترکیه، یک خودزنی واقعی برایش بحساب می آید.تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”