جشن هفدهمين سال پرواز بدون سانحه در هوانيروز كرمان برگزار شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

جشن هفدهمين سال پرواز بدون سانحه در هوانيروز كرمان برگزار شد

پست توسط Shahryar »

 جشن هفدهمين سال پرواز بدون سانحه در هوانيروز كرمان برگزار شد 
   
 تصویر 
   
   
  گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، امير خلبان كيومرث احدي فرمانده هوانيروز ارتش جمهوري اسلامي ايران در اين مراسم گفت: حوادث و سوانح هوايي براي ما درس عبرت است كه در كار سهل انگاري نكنيم و همه مي‌دانيم خلبان و گروه فني عامل بيشتر سوانح هوايي هستند.
وي با بيان اينكه سوانح هوايي در كمترين زمان ممكن و در حد ثانيه رخ مي‌دهد، اظهار داشت: در بسياري از اين سوانح از شروع تا وقوع سانحه حداكثر 10 الي 15 ثانيه طول كشيده است.
فرمانده هوانيروز در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان كرد: 50 درصد از سوانح هوايي در زمان نشستن و برخاستن وسيله پرنده اتفاق مي‌افتد لذا بايد در طول اين زمان از صد درصد حواس ستفاده كرد.
احدي در ادامه تصريح كرد: حفظ خونسردي كامل نخستين شرط پرواز است و در بعضي مواقع نيز نقص فني عامل سانحه بوده كه تشخيص عيب اولين شرط خلبان و خدمه فني پرواز است كه بايد با مهارت آن را تشخيص دهند و رفع كنند.
وي ادامه داد: پايگاه هوانيروز كرمان با وجود پروازهاي عملياتي و پشتيباني از قرارگاه‌هاي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي در سيستان و بلوچستان و كرمان در بحث مبارزه با اشرار و قاچاقچيان مسلح مواد مخدر نيز كارنامه درخشاني داشته است.
احدي در پايان گفت: اين پايگاه در دوران دفاع مقدس نيز در بسياري از عمليات‌ها شركت داشته و افتخار و برگ زريني در تاريخ هوانيروز از خود به جا گذاشته است كه اين امر تنها با مديريت، كنترل، نظارت، دلسوزي و مسئوليت به انجام رسيده است.
 
   
 خبرگزاري فارس 
   
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”