ارتش آمریکا پایگاه خود را در صحرای "نگیف" تاسیس کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

ارتش آمریکا پایگاه خود را در صحرای "نگیف" تاسیس کرد

پست توسط @lirez@ »

خبرگزاری «ریا نووستی»/ رادار آمریکایی FBX-T هشدار دهی اولیه پرتاب موشک های بالستیکی (Forward Based X-Band Transportable) که در اکتبر سال 2008 در پایگاه نیروی هوایی اسراییل در "نواتیم" صحرای "نگیف" نصب شده بود به کوه "خار-کرن" منتقل شد.
آنطور که خبرگزاری "دبکا" گزارش می دهد، کارشناسان آمریکا به این نتیجه رسیدند که جایگاه بهتری را برای استقرار این رادار پیدا کرده اند تا بدینوسیله کلیه حرکات در فضای دریای سرخ، شبه جزیره عرب و خلیج فارس و همچنین بخش های جنوبی ایران را تحت نظر داشته باشد.
خبرگزاری "کورسور" هم یادآوری کرد که رادار مذکور در جریان عملیات نظامی در غزه فعال بود و به ارتش اطلاعات عملیاتی در خصوص پرتاب موشک از سوی "حماس" و هم از طرف لبنان به سمت شمال اسراییل و هرگونه فعالیت در سوریه و ایران ارائه می داد. از سوی دیگر آمریکا کلیه اطلاعات حرکات نیروی هوایی و دریایی اسراییل را در جریان عملیات نظامی کسب کرد.
منابع آگاه خبری تاکید می کنند که محل جدید استقرار رادار آن را از خطر تیررس موشکی هم از سوی غزه و هم از سوی لبنان دور می کند. ارتش آمریکا پیرامون پایگاه خود را به پست هایی مجهز کرده که توسط تفنگداران دریایی آمریکا حفاظت می شوند.

تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”