استفاده از بويينگ 777 براي جاسوسي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

استفاده از بويينگ 777 براي جاسوسي

پست توسط sokuteasemuni »

  و خلیج فارس، هدف این برنامه است؛  به‌کارگیری هواپیماهای مسافربری برای جاسوسی توسط آمریکا     همین باره، شماری از خلبانان بازنشسته نیروی هوایی آمریکا که در نبردهای سال 1991 میلادی با عراق در منطقه در تیم‌های شکاری بمب‌افکن شرکت داشته‌اند، برای بهره‌گیری در این طرح جاسوسی، دعوت به کار شده‌اند...به تازگی نظامیان آمریکایی با بهره‌گیری از همین هواپیماهای باربری، در حالی که بار این هواپیما شاخه‌های گل بوده، در راه لبنان و سوریه اقدام به جاسوسی هوایی کرده است.  هوایی آمریکا، با اتکا به تکنولوژی‌های جدید از هواپیماهای مسافری نیز برای مقاصد جاسوسی خود بهره می‌برد.

به گزارش «تابناک»، به تازگی یک فروند هواپیمای 777 بوئینگ آ‌مریکا با تغییر کاربری و نصب حسگرهای بسیار پیشرفته اطلاعاتی و ناوبری، اقدام به جاسوسی علیه کشورهای منطقه به ویژه جمهوری اسلامی ایران می‌کند؛ این هواپیما که در یکی از پایگاه های هوایی آمریکا در منطقه دیده شده، با آرم خطوط هوایی یکی از کشورهای عربی مورد بهره‌گیری قرار گرفته است.

این گزارش خاطرنشان می‌کند، پس از این که هواپیماهای بدون سرنشین نظامی آمریکایی در لبنان در نزدیکی مرزهای ایران و در سواحل یمن، کارآیی خود را از دست داده‌اند، استفاده از هواپیماهای غیرنظامی برای عملیات های جاسوسی علیه کشورهای منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

نصب دوربین‌های بسیار پیشرفته که می‌توانند با بهره‌گیری از ارتباطات‌ ماهواره‌ای، اطلاعات خود را به مراکز سرفرماندهی ارتش آمریکا انتقال دهند، یکی دیگر از اقدامات نیروی هوایی آمریکا در منطقه برای گسترش دامنه جمع‌آوری اطلاعات نظامی از مسیر هوایی بوده است و به همین منظور، برخی کشورهای عربی منطقه به مدیران شرکت‌های پروازی خود دستور داده‌اند، با نظامیان آمریکایی مستقر در این کشورها به هنگام اورهال هواپیماهایشان، همکاری کنند.

در همین راستا، اخبار تأیید نشده‌ای نیز دریافت می‌شود که برخی از هواپیماهای باربری خطوط هوایی بازرگانی در منطقه، به ویژه در راه دوبی، بحرین و قطر به کشورهای آسیای میانه، ایران،‌ افغانستان و پاکستان و همچنین حوزه عربی خاورمیانه با نصب دستگاه‌های ویژه‌ای که عمدتا دوربین و حسگرهای اطلاعاتی بسیار پیشرفته هستند، اقدام به رهگیری و جاسوسی در آسمان کشورهای مناطق یاد شده می‌کنند.

در همین باره، تعدادی از خلبانان بازنشسته نیروی هوایی آمریکا که در نبردهای سال 1991 میلادی با عراق در منطقه در تیم‌های شکاری بمب‌افکن شرکت داشته‌اند، برای بهره‌گیری در این طرح جاسوسی، دعوت به کار شده‌اند.

این گزارش می‌افزاید، به تازگی نظامیان آمریکایی با بهره‌گیری از همین هواپیماهای باربری، در حالی که بار این هواپیما شاخه‌های گل بوده، در راه لبنان و سوریه اقدام به جاسوسی هوایی کرده است.

اخبار منتشره، همزمان با کاربرد هواپیماهای پیشرفته آمریکا از جمله «اف‌22» و هواپیماهای دوگانه کاربرد عمودپرواز و افق‌پرواز در افغانستان، با تأمل از سوی کارشناسان بررسی می‌شود.

گفته می‌شود، برخی شرکت‌‌های خدماتی مسافری منطقه نیز با نفوذ عوامل آمریکایی در آنها، زمینه‌ساز راه‌های پروازی این هواپیماها شده‌اند.      [External Link Removed for Guests]      ساعت 20 شبكه ي خبر هم قسمت پررنگ شده رو اعلام كرد و گفت بعضي مديران خطوط هوايي عربي به زيرمجموعه شون دستور همكاري با نيروهاي آمريكايي رو  
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”