نقش سيستم‌هاي راداري كشور در دستگيري ريگي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

نقش سيستم‌هاي راداري كشور در دستگيري ريگي

پست توسط Shahryar »

 نقش سيستم‌هاي راداري كشور در دستگيري ريگي 

 تصویر 


  خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) ارتش، سردار منصوريان معاون هماهنگ‌كننده اين قرارگاه در مراسم صبحگاه مشترك قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص)، سال 1389 را سال تثبيت قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) ارتش جمهوري اسلامي ايران دانست.
منصوريان با اشاره به تفكيك پدافند از نيروي هوايي در سال 87 و اهميت و حساسيت قرارگاه پدافند هوايي گفت: اين تفكيك براي پدافند منشاء خير و بركت فراوان بود و با اين تفكيك، پدافند هوايي هويتي تازه پيدا كرد و در ساختار نظامي-دفاعي ما تعريفي تازه به خود اختصاص داد.  
 
معاون هماهنگ‌كننده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) ادامه داد: گرچه اين تفكيك و هويت جديد مشغله زيادي را براي همه همكاران ما پيش آورد ولي ما همه اين سختي‌ها را به جان مي‌خريم و با قوت و با قدرت از آن استقبال مي‌كنيم تا جائيكه بتوانيم يك پدافند هوايي قوي، چالاك، قابل انعطاف و متحرك براي ميادين نبرد و روزهاي آزمايش تدارك ببينيم.
وي با تبيين نقش محوري پدافند در جنگ‌هاي امروزي اظهار داشت: ما در سال 88 رزمايش‌هاي زيادي در سطوح يگاني، منطقه‌اي، چند منطقه‌اي و خصوصا رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت (2) را داشتيم كه در سطح ملي برگزار شد و در همه اين رزمايش‌ها هدف اين بود كه شبكه يكپارچه پدافند هوايي تحت محوريت قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) اجا تقويت شود.
وي افزود: حضور در ميادين عملياتي در جنگ‌هاي عمومي ويژگي‌هاي خاص خودش را دارد، با فنون و ابزار قديمي ديگر نمي‌توان نقش اساسي و محوري را در جنگ‌هاي امروزي ايفا كرد و يكي از دلايل اصلي تفكيك پدافند از نيروي هوايي در همين نكته نهفته است.  
 
منصوريان ادامه داد: همه مي‌دانند كه در جنگ‌هاي امروزي پدافند هوايي نقش محوري و كليدي دارد و بايد بعنوان يك يگان مستقل و داراي هويت به آن توجه كرد و اين اتفاق افتاد و آرزوي ديرينه كاركنان پدافند حقيقت يافت لذا ما بايد سال 89 را سال تثبيت پدافند قرار دهيم و پايه‌ها و يگان‌هاي عملياتي خود را متناسب با تهديدها و متناسب با شرايط آينده تقويت كنيم و بتوانيم با اين اقدامات منويات مسئولين بلند پايه نظامي جمهوري اسلامي ايران را برآورده كنيم.  
 
منصوريان در بخش ديگري از سخنان خود به ماجراي دستگيري مالك ريگي اشاره كرد و گفت: گرچه دستگيري آن شرور يك موفقيت ملي به حساب مي‌آيد ولي نبايد در اين ميان از نقش محوري و اساسي پدافند هوايي در كشف، شناسايي و رهگيري هواپيماي حامل آن شرور به آساني گذشت، چرا كه اين متخصصان راداري پدافند بودند كه با هدايت هواپيماهاي خودي در دل تاريك شب و با تدابير فني و تكنيكي، هواپيماي حامل ريگي را بدون كمترين مشكل و آسيب در فرودگاه مدنظر مجبور به فرود كردند و اين يكي از موفقيت‌هاي بزرگ كشور بود كه به دست قهرمانان پدافندي رقم خورد.
اين مقام مسئول در پدافند اظهار داشت: موفقيت‌هاي پدافند در سال 88 حاصل تلاش و زحمات همه رزمندگان در يگان‌هاي عملياتي و در ستادها مي‌باشد كه به نحو احسن به اجرا در آمد.
منصوريان در بخش پاياني سخنان خود ضمن تبريك سال نو، تعطيلات نوروز را فرصتي براي تجديد روحيه براي آغاز سال جديد و آمادگي براي انجام تلاش بزرگتر و تحقق همه آرمان‌هاي پدافند هوايي دانست و افزود: با دقت بيشتر در كارهايمان مي‌توانيم بهره معنوي زيادي از تلاش‌هاي شبانه‌روزي خود ببريم، چرا كه اگر كار را براي خدا انجام دهيم آنوقت همه مشكلات انسان مي‌شود، زيرا همه كارهايمان عبادت محسوب مي‌شود، اگر نيت خالص باشد همه كارها عباد است.  

 خبرگزاري فارس 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”