دستاوردهای جديد, پدافند هوايی و زيردريايی امسال معرفي میشود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

دستاوردهای جديد, پدافند هوايی و زيردريايی امسال معرفي میشود

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 تصویر  
 

خبرگزاري فارس: وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: دستاوردهاي جديد دفاعي در حوزه پدافند هوايي و زيردريايي امسال معرفي مي‌شود.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس، سردار احمدي وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح صبح امروز چهارشنبه در حاشيه سفر به اروميه با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه‌هاي اين وزارتخانه در سال همت مضاعف و كار مضاعف گفت: در تلاشيم تا در قالب همت و كار مضاعف بهره‌وري را توسعه داده، هدف‌‌گذاري را دقيق‌تر و بسيج منابع را افزايش دهيم و مبتني بر اين مجموعه حركت‌ها بحث همت و كار مضاعف را محقق كنيم و اين بخشي از برنامه‌هاي وزارت دفاع براي حركتي متناسب براي اين شعار است.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه برخي خبرها حاكي از اين است كه روسيه S300 را به چين تحويل داده است، علت تاخير روسيه در تحويل S300 به ايران را چه چيزي مي‌دانيد، تصريح كرد: اينكه روسيه S300 به چين تحويل داده است فعلا از سوي خبرگزاري‌ها مطرح شده ولي مقامات رسمي چيزي در اين خصوص نگفته‌اند. روسيه هنوز به تعهد خود مبني بر تحويل S300 به ايران تاكيد دارد و اعلام كرده كه به موقع آن را به ايران تحويل مي‌دهيم.

وحيدي در خصوص پروژه‌هاي دفاعي سال جديد اظهار داشت:‌ پروژه‌هايي در حوزه پدافند هوايي برد متوسط و زيردريايي خواهيم داشت و به همين ترتيب در حوزه‌هاي ديگر نيز توليدات ديگري خواهيم داشت. وي در پاسخ به سوالي در خصوص احتمال حمله اسرائيل به ايران گفت:‌ خود آنها به اين مسئله پاسخ داده‌اند و گفتند كه رژيم صهيونيستي ضعيف‌تر از آن است كه وارد يك جنگ با ايران شود و هم اكنون نيز مراكز مطالعاتي اين رژيم به شدت آنها را از هرگونه توهم و خيال‌پردازي باز داشته است.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در خصوص پاسخ ايران در صورت حمله رژيم فاسد صهيونيستي به كشورمان تاكيد كرد: پاسخ آنها را قبلا داده‌ايم و اگر اينطور شود ممكن است اصلا اثري از رژيم نامشروع صهيونيستي باقي نماند.

سردار وحيدي در پاسخ به سوالي در خصوص تحقيقات نسل جديد بمب‌هاي هسته‌اي از سوي امريكا و اسرائيل اظهار داشت: كاري كه آنها كرده‌اند تحقيقات در خصوص نسل جديدي از بمب‌هاي هسته‌اي است و اين همان معيار دوگانه‌اي است كه از آن استفاده مي‌كنند كه از يك طرف طرح‌هاي جديدي براي بمب‌هاي جديد دنبال مي‌كنند و از طرف ديگر از اسرائيل كه داراي تعداد زيادي از كلاهك‌هاي هسته‌اي هست حمايت كرده و از طرف ديگر ايران را به دليل مصارف صلح‌جويانه از انرژي هسته‌اي تحت فشار قرار مي‌دهند.

وي افزود: اين رفتار امريكا و كشورهاي غربي همان نظام سلطه و مناسبات ظالمانه در دنيا است كه ايران آنرا قبول ندارد.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در پاسخ به سئوال ديگري كه به اظهارات اخير ژنرال پترائوس كه حكومت ايران را اوباش خوانده بود، گفت: همه دنيا امروز قضاوتشان اين است كه اگر اوباشي در دنيا وجود داشته باشد اول امريكا و بعد رژيم نامشروع صهيونيستي است.

وحيدي ادامه داد:‌اين كشورها در هرجايي كه مي‌خواهد مردم را به راحتي مي‌كشد كه نمونه‌اي از اين كشتار مردم عراق در خيابان‌ها است بنابراين اوباش كساني هستند كه بي دليل مردم را كشته و اسم آنرا دموكراسي گذاشتند. وي در پاسخ به سوال خبرنگار شبكه آلمان مبني بر اينكه در صورت عدم حل مسئله هسته‌اي ايران آيا احتمال درگيري نظامي وجود دارد، خاطرنشان كرد: ما آمريكايي‌ها را عاقل‌تر از آن مي‌دانيم كه به چنين كار خطرناكي دست بزنند و خودشان هم اين را اعلام كرده‌اند.

وزير دفاع تاكيد كرد: مراكز مطالعاتي رژيم صهيونيستي اعلام كرده‌اند كه توان مواجهه با ايران را ندارند و ما در مجموع آنها را عاقل‌تر از آن مي‌دانيم كه بخواهند چنين خبط بزرگي چون "حمله به ايران " را بكنند.
 
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”