پرتاب هزار موشک به پايگاه‌هاي منافقين

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

پرتاب هزار موشک به پايگاه‌هاي منافقين

پست توسط sokuteasemuni »

سرلشگر صفوي تشريح کرد :

جزئيات پرتاب هزار موشک به پايگاه‌هاي منافقين

[External Link Removed for Guests]: دستيار و مشاورفرمانده کل قوا در امور نظامي با اشاره به جزئيات پرتاب هزار موشک به پايگاههاي منافقين در سال 87 از سوي سپاه پاسداران گفت: اين اقدام پيرو به شهادت رساندن شهيد صياد شيرازي بدست منافقين صورت گرفت.

تصویر

  گزارش مهر، سردار سرلشگر سيد يحيي رحيم صفوي دستيار و مشاور رهبر معظم انقلاب در امور نيروهاي مسلح در حاشيه مراسم بزرگداشت شهيد صياد شيرازي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: او فرماندهي مومن، شجاع و خردمند بود . ايمان او چه قبل از انقلاب و زماني که براي آموزش هواشناسي بالستيک به آمريکا اعزام شد و چه بعد از انقلاب و در 8 سال دفاع مقدس به همان شکل بود و اعتقادات مذهبي او هيچ تفاوتي در اين دو زمان پيدا نکرد. 
  با بيان اينکه از زماني که شهيد صياد شيرازي فرمانده نيروي زميني ارتش شد باعث هماهنگي بين سپاه و ارتش گرديد، افزود: او با استعداد و تواني که داشت نيروي زميني ارتش را ساماندهي و تجهيز کرد و با فرماندهي و اقتدار خود توان مديريتي اش را در زمينه مديريت جنگ به اثبات رساند. 
  صفوي تصريح کرد: شهيد صياد شيرازي دربعد نظامي يک فرمانده دانشمند و در طرح ريزي عمليات بسيار توانمند بود و فرماندهان لشگرها را با اصول جنگ آشنا کرد. 
  شهيد صياد شيرازي را فرماندهي پيرو خط امام دانست و گفت: زماني که بني صدر دو درجه ترفيع به او داد و شهيد صياد شيرازي را به عنوان فرمانده قرارگاه شمال شرق منصوب کرد بعد از اينکه ديد او پيرو خط امام است، درجه و مسئوليت هاي واگذار شده به او را از اين شهيد بزرگوار گرفت. 
  سابق کل سپاه پاسداران با اشاره به عملياتي که سپاه پس از به شهادت رساندن شهيد صياد شيرازي بدست منافقين انجام شد، يادآوري کرد که قطعا دستور به شهادت رساندن شهيد صياد شيرازي از يک رده بالاتر به منافقين داده شده بود. تحليل من اين است که صدام اين دستور را به منافقين داده بود. 
  اضافه کرد: سپاه پاسداران پس از مقصر شناختن منافقين به وسيله يک هزار موشک از ساعت 4 تا 8 صبح در سال 87 تمامي پايگاههاي منافقين را در عراق منهدم کرد و جالب اينجا بود که عراقي ها نيز در قبال اين اقدام سکوت کردند و تنها گفتند که اين ميزان موشکي که به پايگاههاي منافقين زده شد در دوران جنگ وارد خاک عراق نشده بود. 
  صفوي در پايان خاطر نشان کرد: قطعا شهيد صياد شيرازي مي تواند الگوي مناسبي براي افسران امروز و فرداي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران باشد. 
+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=

به روايت فارس :

سرلشكر صفوي براي اولين بار و پس از شهادت صياد شيرازي مطرح كرد:

عمليات تلافي‌جويانه سپاه با شليك هزار موشك و گلوله توپ به پايگاه منافقين در عراق


خبرگزاري فارس: فرمانده سابق كل سپاه با بيان اينكه دستور ترور شهيد صياد شيرازي از جانب صدام به منافقين داده شد، گفت: سپاه پاسداران در همان سال اول شهادت صياد شيرازي با طرح‌ريزي عملياتي، بيش از هزار گلوله توپ و موشك به مقرهاي منافقين در خاك عراق شليك كرد.

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس سردار لشكر سيد يحيي صفوي دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا صبح امروز در حاشيه مراسم يازدهمين سالگرد شهيد صياد شيرازي با ذكر خاطرات و پرداختن به ويژگي‌هاي اين شهيد بزرگوار، انتصابات دقيق از ميان بهترين فرماندهان را از جمله خصوصيات صياد شيرازي عنوان كرد و افزود: صياد شيرازي در زمان جنگ توانست به خوبي نيروي زميني را كه بزرگترين و موثرترين نيروي ارتش در جنگ تحميلي بود فرماندهي كند.
صفوي، صياد شيرازي را نماد هماهنگي ميان سپاه و ارتش دانست و گفت: اين شهيد بزرگوار همكاري خوبي با سپاه و بسيج داشت و نوع رفتار و اعتقادات وي حاكي از يك روحيه مردمداري و بسيجي بود.
وي تصريح كرد: بدون شك دستور به شهادت رساندن صياد شيرازي از يك رده بالاتر به منافقين داده شد و شخص صدام اين دستور را به منافقين داد تا شهيد صياد شيرازي را به شهادت برسانند.
فرمانده سابق كل سپاه ادامه داد: سپاه پاسداران در همان سال اول شهادت صياد شيرازي طي يك طرح عملياتي از ساعت 4 تا 8 صبح تمام مقرهاي منافقين از پادگان اشرف گرفته تا العماره را با شليك بيش از هزار موشك و گلوله توپ‌خانه برد بلند، منهدم و تلفات سنگيني را به آنها وارد كرد.
صفوي خاطرنشان كرد: به دنبال اين عمليات بود كه عراق هيچ واكنشي از خود نشان نداد و تنها به گله مختصري بسنده كرد.
وي در پايان صياد شيرازي را الگوي فرمانده‌اي مومن و شجاع براي افسران و كاركنان نيروهاي مسلح كشور عنوان كرد.
[External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
پست: 111
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۶, ۱۱:۳۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 239 بار
سپاس‌های دریافتی: 236 بار

Re: پرتاب هزار موشک به پايگاه‌هاي منافقين

پست توسط ali-dj2002 »

یعنی چی :-( اولا چطور ممکنه ایران در آن برهه چنین کاری انجام داده باشد و سازمان ملل هیچ کاری نکرده باشد؟

:-? دوما چرا در آن زمان رسانه ها خبر به این مهمی(آنطور که سردار می گفت)را منعکس نکردند؟

سوما چرا حالا این آقایان خاطرات رشادت هایشان یادشان می آید؟

من می دانم که ایران چندین بار اقدام به عملیات بر ضد منافقین در خاک عراق کرده بود و عراق دم بر نیاورده بود ولی چنین عملیاتی با این

حجم که ایشان توصیف کردند می توانست در آن زمان خطر بسیار دهشتناکی برای ایران تولید کند.(البته نه از جانب عراق بلکه از جانب کشور هائی که خودشان را کلانتر محله می دانند)
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: پرتاب هزار موشک به پايگاه‌هاي منافقين

پست توسط Mohammad 1985 »

1000 موشک طی چهار ساعت ! یعنی در هر دقیقه 4 موشک ! ( بیشتر از 4 موشک )
مورد بعدی اینه که هیچ کشوری معمولا حاضر نمیشه برای یه چنین گروهکی جنگ راه بندازه و خودشو الکی درگیر کنه ! پس اینا با خیال راحت 1000 موشک شلیک کردن و البته شاید تست جنگ واقعی خیلی از موشکهای ساخت داخل هم اون موقع برای اولین بار صورت گرفته باشه !
عراق بیچاره هم که قبلش حسابی در جنگ اول خلیج فارس نقره داغ شده بود فهمیده بودن که دیگه ایران حداقل از نظر قدرت موشکی نسبت به 10 سال قبل خیلی قویتر شده !
از همون زمونها بوده که تا حالا اگه اشتباه نکنم دیگه خبری از مسعود رجوی نیست !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: پرتاب هزار موشک به پايگاه‌هاي منافقين

پست توسط Present »

نه من یادمه که تو صدای امریکا مرتب میگفت که ایران به حملات موشکی خودش بر علیه منافقین داره ادامه میده ولی ممکنه مال این موضوع نبوده باشه و در 4 روز کمی اغراق باشه
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: پرتاب هزار موشک به پايگاه‌هاي منافقين

پست توسط Solver »

من مستندی دارم که اشاره هایی بهش شده ... :-)

البته مربوط به هیچ شبکه تلوزیونی نیست. بلکه محصول vanguard هست و به سفارش سازمانی در آمریکا تهیه شده. محوریت این فیلم حزب کومله ایران و فعالیت زنان در این حزب بود اما خوب در مسیر حرکت خبرنگارش به حمله وسیع موشکی ایران هم اشاره میکنه .

در نوع خودش حمایت آمریکا از حزب کومله به عنوان یک حزب کومونیست جالب توجه هست. این یک قسمت از سلسله مستند های Americas Secret War With Iran هست. البته همانطور که گفتم این برنامه سفارشی هست اما خوب مثل همه موارد مشابه قسمت هایی از اون به صورت عمومی هم منتشر شده و میتونید در سایت های غیر رسمی یا تورنت پیدا کنید.

ویرایش | لازم دیدم کمی توضیح بدم به هر حال یک منبع اطلاعاتی جدید هم به دوستان معرفی شده باشد در مبحث.

البته متذکر بشم که شرکت نامبرده یک کمپانی هست که کارش ساخت محصولات بصری (عکس / فیلم ) هست نه یک سازمان سیاسی هر چند ممکن هست مثل مورد بالا به سفارش یک سازمان سیاسی مستندی تهیه کند.

این هم سایتش هست:


[External Link Removed for Guests]


از این رو معرفیش کردم که تولیداتش واقعا جالب هستند. اکثراً محرمانه هستند و سفارش دهنده ها اصلاً میلی به انتشار اون محصول ندارن از این رو هر چیزی تولید این کمپانی هست قطعاً درش نکات جالب توجهی یافت خواهد شد. خصوصاً مستند های نظامی و سیاسی اون ... تصویر
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Colonel I
Colonel I
پست: 643
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۶, ۱:۰۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 300 بار
سپاس‌های دریافتی: 1161 بار

Re: پرتاب هزار موشک به پايگاه‌هاي منافقين

پست توسط Frogfoot »

دوما چرا در آن زمان رسانه ها خبر به این مهمی(آنطور که سردار می گفت)را منعکس نکردند؟

سوما چرا حالا این آقایان خاطرات رشادت هایشان یادشان می آید؟

چون اگر در همان زمان این موضوع را اعلام می کردند، و شلیک موشک به خاک عراق را رسما می پذیرفتند، از نظر بین المللی مشمول برخی مقررات می شدند، مثلا میشد ایران را به عنوان یک متجاوز به خاک عراق محکوم به پرداخت غرامت کرد، یا در سازمان ملل بر علیه آن رای صادر کرد.

ولی ایران رسما مسئولیت این حمله را قبول نکرد، عراق هم به خاطر یک گروه ناچیز خودش را درگیر یک مسئله بین المللی دیگه نکرد، چون در اون صورت باید پاسخگوی خیلی چیزهای دیگه (مثل علت اجازه دادن به منافقین برای انجام عملیات نظامی از خاک عراق) می شد. یکی از مواردی که ایران می تونست بهش استناد کنه، این بود که جنگ ایران و عراق در مرحله آتش بس بود، و پیمان صلحی امضاء نشده بود. اقدامات مسلحانه منافقین از خاک عراق، و حمایت رژیم بعث عراق از آنها می توانست یکی از مصداق های نقض آتش بس محسوب شود.


البته در متن خبر (در پست اول)، سال 1378 به اشتباه 87 درج شده که دوستمون باید اصلاح کنند.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 227
تاریخ عضویت: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۸, ۱۲:۲۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 938 بار

Re: پرتاب هزار موشک به پايگاه‌هاي منافقين

پست توسط vahid_kh »

در ان سال يكي از دوستان من در پادگان جنگ افزار سپاه در سيداباد تبريز در واحد مخابرات خدمت ميكرد او در ان زمان به ما گفت كه

يك شبه پادگانهاي توپخانه و پشتيباني و جنگ افزار سپاه به حالت امادباش در امدند و مقدار زيادي تجهيزات ومهمات به طرف كردستان

حركت كردند.

ما هم با شناختي كه از خيالبافي و تخيلاتي كه سربازان از خاطراتشان ميبافند فكر كرديم كه حتما از تخيلات ارتيستي دوران خدمت

باعث بروز چنين خبري شده ولي شايد بنده خدا راست گفته باشد.؟؟؟ :-(
از خاك بر امديم و خاك بر سرمان شد.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۶, ۵:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: پرتاب هزار موشک به پايگاه‌هاي منافقين

پست توسط Mil@d »

حمله 77 فروند موشک اسکاد بی در سحرگاه 29 فروردین 1380 صورت گرفت. و من دقیقا آن زمان اخبار را از رسانه هایی چون صدای امریکا و بی بی سی پیگیری میکردم.

سردار صفوی می گویند 1000 فروند یعنی 923 فروند باقیمانده موشک اسکاد نبوده است!
  بی  
Colonel I
Colonel I
پست: 643
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۶, ۱:۰۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 300 بار
سپاس‌های دریافتی: 1161 بار

Re: پرتاب هزار موشک به پايگاه‌هاي منافقين

پست توسط Frogfoot »

حمله 77 فروند موشک اسکاد بی در سحرگاه 29 فروردین 1380 صورت گرفت.

اگر زمان اعلام شده توسط شما و آقای صفوی (در همان سال اول پس از شهادت شهید صیاد شیرازی) هر دو دقیق باشه، پس اون حمله نمیتونه حمله مورد نظر شما باشه؛ چون بازه زمانی مورد نظر آقای صفوی میشه اواخر سال 1378 تا نهایت انتهای سال 1379.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۶, ۵:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: پرتاب هزار موشک به پايگاه‌هاي منافقين

پست توسط Mil@d »

Frogfoot,
حمله 29 فروردین 1380 که با همان کیفیتی که توضیح دادم انجام شد و با جستجویی کوتاه در آرشیو سایتهای گروههای معاند به مطالبی پیرامون ان نیز خواهید رسید.

مجددا مصاحبه سردار را خواندم و حرف شما درست است. :D حمله 1000 فروندی با توجه به فاصله زمانی حدودا 1 سال و نیمه ربطی به حمله 77 فروندی ندارد.
  بی  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”