نتیجه شبیه‌سازی حمله رژیم صهیونیستی به ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

نتیجه شبیه‌سازی حمله رژیم صهیونیستی به ایران

پست توسط misam5526 »

«مرکز سابان برای سیاست خاورمیانه در موسسه بروکینگز» اقدام به شبیه سازیحمله احتمالی رژیم صهیونیستی به تأسیسات هسته‌ای ایران و پیامدهای بعدی آنکرد.

به گزارش خبرآنلاین روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» روز یکشنبه خلاصه‌ای از این شبیه‌سازی را منتشر کرد.

«دیوید ای. سنگر» در مقدمه این گزارش نوشت:
«در سال 1981 اسراییل با این ادعا که نمی‌تواند با عراق هسته‌ای زندگیکند، رآکتور هسته‌ای «ایزوراک» را نابود کرد و در سال 2007 نیز رآکتورسوریه را از بین برد. این رژیم سال بعد از دولت بوش تجهیزات و مجوز پروازبر فراز کشورهایی را درخواست کرد که احتمالا در حمله به تأسیسات ایرانبدان نیاز دارد؛ تأسیساتی که بسیار مخفی و به شکل بهتری محافظت شده‌اند.

بوش این درخواست را نپذیرفت، اما این خواسته بر فوریت این سوال افزود:

آیا اسراییل خطر حمله را می‌پذیرد؟ و در صورت مثبت بودن پاسخ، بعد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

تصویر

یکی از راه‌های پاسخگویی به این پرسش، استفاده از شبیه‌سازی شرایط است.شبیه سازی‌هایی که توسط دولت آمریکا انجام می‌شود، طبقه‌بندی شده ومحرمانه هستند، اما در آذر ماه 1388 «مرکز سابان برای سیاست خاورمیانه درموسسه بروکینگز» دست به یک شبیه سازی زد. نتایج به اندازه‌ کافی بحث‌انگیزبود تا خلاصه‌ای از آن در میان مسوولان دولتی و نظامی و بسیاری ازپایتخت‌ها به گردش درآمد.

برای واقع نمایی، تصمیم‌سازان ارشد پیشین آمریکا و مقامات اطلاعاتی بهترکیب اضافه شدند. آنها نقش رییس جمهور و مشاوران ارشدش؛ نخست وزیر وکابینه اسراییل؛ و مسئولان ایران را ایفا کردند. آنها به صورت ناشناس بهایفای نقش پرداختند تا آزادانه این کار را انجام دهند».

گزارش «کِنِت ام. پولاک» که این شبیه سازی را هدایت کرده، در وب‌سایت موسسه سابان موجود است:

1 - حمله اسراییل
اسراییل به صورتی غیر منتظره و بدون اینکه آمریکا را مطلع سازد، به 6پایگاه هسته‌ای ایران حمله می‌کند. آنها بدون اطلاع عربستان سعودی، برایسوخت‌گیری از منطقه‌ای صحرایی در این کشور استفاده می‌کنند (برایایرانی‌ها مشخص نیست که آیا عربستان شریک فعالی خواهد بود یا نه).

تصویر

2 – واکنش آمریکا
طی یک رشته مشاجرات ملتهب، آمریکا از اسراییل می‌خواهد که حمله‌اش رامتوقف کند، گرچه برخی در واشنگتن این لحظه را به عنوان فرصتی برای تضعیفبیشتر حکومت ایران، می‌بیند.
واشنگتن به اسراییل می‌گوید که افتضاح کرده، و در حالی که آمریکا می‌کوشدتا امور را مرتب کند، ضرورتا به اسراییل یادآوری می‌کند که کنار بنشیند.

3 - ارسال تسلیحات
در حالی که ایالات متحده از همه طرف‌های درگیر می خواهد تا خویشتندارینشان دهند، موشک‌های پاتریت و ناوگان مجهز به سیستم رادار «ایجز» بیشتریدر سراسر منطقه مستقر می‌کند و به ایران هشدار می‌دهد که دست به تلافینزند.
برخی مشاوران کاخ سفید درباره ورود آمریکا به جنگ هشدار می‌دهند. به نظرآنها استراتژی واقعی اسراییل بدام انداختن آمریکا است، تا با حملات مضاعفبه تأسیسات آسیب دیده ایران کار را پایان بخشد.

4 –آغاز ضدحمله ایران
به رغم هشدارها، ایران ابتدا اسراییل و از جمله دیمونا را با موشک‌هایشهدف قرار می‌دهد، اما آسیب و تلفات کم است [!]. در همین حال، دو نمایندهایران، حزب الله و حماس، حمله به اسراییل را آغاز کرده و این کشور را هدفموشک‌هایشان قرار می‌دهند.
اسراییل واکنش چندانی نشان نمی‌دهد، چرا که تصور می‌کند به هدف اصلی‌اش رسیده؛ به عقب برگرداندن برنامه هسته‌ای ایران

تصویر

5– فرصت مغتنم برای ایران
ایران، در حالیکه جراحت برداشته، شاهد فرصتی برای متحد ساخت مردم و پشتکردن به احزاب اپوزیسیون در سطح ملی است. استراتژی ایران افزایش حملاتی درسطح پایین به اسراییل است، در حالی که ایالات متحده را به عنوان ببریکاغذی توصیف می‌کند که قادر نیست همپیمان‌اش را مهار کند و به ایران واکنشنشان دهد.

ایران که مطمئن است عربستان با اسراییل تبانی کرده و به علت حمایتآمریکایی جسور شده، «مرکز فرآوری نفت بقیق» عربستان را موشک‌باران می‌کند.

[پالایشگاه نفتی بقیق یکی از پنج نقطه در شبکه توزیع انرژی جهانی است کهاگر دچار مشکل شوند، سیستم جهانی نفت را به شدت آشفته خواهند ساخت. اینمرکز فرآوری نفت که در یک ابرحوزه نفتی به همین اسم در عربستان سعودی واقعشده، دو سوم نفت این کشور را ‌پالایش می کند].

همچنین ایران شیعیان درون عربستان را تحریک می‌کند تا به رژیم عربستانحمله کنند. ایران با این امید که حکومت‌های اروپایی را علیه اسراییل وآمریکا تحریک کند، حملات تروریستی بر ضد اهداف اروپایی را هدایت می‌کند.

6 – اجتناب ایران از اهداف آمریکایی
رهبران ایران پس از گفت‌وگو تصمیم می‌گیرند از حمله مستقیم به تمامی اهدافآمریکا خودداری کنند، تا بدین نحو از واکنش تمام عیار آمریکا جلوگیرینمایند.

7 – نزاع در رژیم اسراییل
گرچه تلافی ایران بر ضد اسراییل باعث آسیب کمی می‌شود، منتقدان دررسانه‌های اسراییل می‌گویند از آنجا که رهبران آن رژیم ناتوان از واکنش بهتمامی حملات هستند، اعتبار بازدارندگی ملی را تضعیف کرده‌اند. حزب الله هرروزه بیش از 100 راکت به شمال اسراییل به اهدافی در حیفا و تل‌آویو شلیکمی‌کند.

اقتصاد اسراییل واقعا متوقف می‌شود و مسوولان اسراییلی ضمن اصرار برایمداخله آمریکا، شکایت می‌کنند که یک سوم جمعیت کشور در پناهگاه‌ها زندگیمی‌کنند و صدها هزار تن نیز از حیف و تل‌آویو فرار می‌کنند

تصویر

8- واکنش خشمگینانه رژیم صهیونیستی
سرانجام اسراییل رضایت آمریکا را برای حمله به حزب الله لبنان بدستمی‌آورد. اسراییل دستور یک مبارز 48 ساعته توسط نیروی هوایی و نیروهایویژه در لبنان را صادر می‌کند و آماده عملیات زمینی و هوایی بسیار وسیعیمی‌شود.

9 – بازی ایران با کارت نفت
ایران که می‌داند سلاح نهایی‌اش افزایش نجومی قیمت نفت است، تصمیم می‌گیردبزرگترین شرکت نفتی عربستان، «ظهران» را با موشک‌های‌اش هدف قرار داده وتنگه هرمز را مین‌گذاری کند.
نفت‌کش پانامایی ثبت شده، اما آمریکایی و نیز مین‌روب آمریکایی به شدت آسیب می‌بینند. قیمت نفت موقتا به شدت افزایش می‌یابد.

تصویر

10– افزایش شمار نیروهای آمریکا
در حالی که ذخایر نفت و نیروهای آمریکایی تهدید می‌شوند، واشنگتننمی‌تواند حاشیه‌نشین باشد. در نتیجه آمریکا تقویت نظامی عظیمی را درمنطقه خلیج فارس آغاز می‌کند.

11 - پیامدها
8 روز پس از اولین حمله اسراییل بازی تمام می‌شود. اما مشخص است که آمریکاتمایل دارد اهداف دریایی، زمینی و هوایی را در تنگه هرمز و اطراف آن تخریبکند، و آشکار است که نیروهای ایران شکست سنگینی را تحمل می‌کنند. بحث‌هادر این مورد آغاز می‌شود که تا چه میزان تأسیسات هسته‌ای ایران واقعا ازکار افتاده، و آیا ایران تأسیسات پشتیبانی مخفی داشته‌است که بتواند آنهارا ظرف 1 یا 2 سال راه‌اندازی کند.


نتایج (براساس مشاهدات یکی از گزارشگران)
● اسراییل با حمله‌ بدون اطلاع واشنگتن، مزیت غافلگیری و شدّت را بدستمی‌آورد؛ نه تنها برای ایرانیان، بلکه برای متحدان آمریکایی‌اش و نیزمدیران کاخ سفید.

● مبارزه به سرعت در تمام منطقه منتشر می‌شود. رهبران عرب که در خفا برایحمله اسراییل به ایران کف می‌زنند، باید نگران واکنش‌ها در خیابان‌هایشانباشند. این جنگ، دفاع از تأسیسات نفتی عربستان را تغییر می‎‌دهد، واستفاده ایران از نمایندگان‌اش به معنای این است که به سرعت بازیگرانمنطقه‌ای درگیر این مخاصمه خواهند شد.

● شما می‌توانید تأسیسات را بمباران کنید، اما نمی‌توانید دانش را بمبارانکنید. ایران نه تنها تأسیسات‌اش را پراکنده است، بلکه هدایت‌های مهندسی وعلمی‌اش را نیز متفرق ساخته است.

● هیچ کس برنده نیست، و آمریکا و اسراییل میزان موفقیت را به صورت متفاوتیمی‌سنجند. در واشنگتن، مسوولان براین باورند که صرفا چند سال به عقببازگرداندن برنامه ایران ارزش این هزینه کلان را ندارد. در اسراییل، حتیچند سال تأخیر ارزش چنین هزینه‌ای را دارد، و اسراییلی‌ها استدلال می‌کنندکه حمله ممکن است حکومت شکننده‌ای را تضعیف کرده و شاید سقوط آن را تشدیدکند. بیشتر آمریکایی‌ها تصور می‌کنند که این امیدی واهی است.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: نتیجه شبیه‌سازی حمله رژیم صهیونیستی به ایران

پست توسط حسن2568 »

كاملا خيالپردازيست.از اين دست مقالات و كارهاي به اصطلاح كارشناسي كه البته تنها يك تلاش رسانه ايست كم نيست .در زمان جرج بوش هم جناب آقاي سيمون هرش هم كه يك روزنامه نگار است براي بالا بردن تيراژ روزنامه هفته اي يكبار به اسناد محرمانه طرح حمله به ايران دست يافته و منتشر ميكرد !كه با عقل منافات دارد.
اين شبيه سازي هم بيشتر به افاضات يك داستان نويس بي اطلاع از مسائل نظامي شباهت دارد تا يك شبيه سازي.
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 227
تاریخ عضویت: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۸, ۱۲:۲۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 938 بار

Re: نتیجه شبیه‌سازی حمله رژیم صهیونیستی به ایران

پست توسط vahid_kh »

هدف اسراييل از بين بردن برنامه هسته اي ايران نيست.

اسراييل خيلي مشتاق خواهد بود كه در صورت يك حمله نظامي به ايران ايران سريعا يك ضد حمله ترتيب بدهد و بهانه اي

به اسرائيل براي انجام يك حركت نظامي گسترده در كشورهايي است كه انها را حامي ايران قلمداد ميكند مثل لبنان وسوريه .
از خاك بر امديم و خاك بر سرمان شد.
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

Re: نتیجه شبیه‌سازی حمله رژیم صهیونیستی به ایران

پست توسط misam5526 »

vahid_kh نوشته شده:هدف اسراييل از بين بردن برنامه هسته اي ايران نيست.

اسراييل خيلي مشتاق خواهد بود كه در صورت يك حمله نظامي به ايران ايران سريعا يك ضد حمله ترتيب بدهد و بهانه اي

به اسرائيل براي انجام يك حركت نظامي گسترده در كشورهايي است كه انها را حامي ايران قلمداد ميكند مثل لبنان وسوريه .

این ایده خیلی قابل قبول نیست.
چون اولاً اسراییل نشون داده هروقت که توانایی داشته و خواسته به هدفش حمله کرده و به کسی هم جواب نداده . بنابر این این بار هم برای شروع جنگ نیاز به سناریو نداره!!
ثانیاً اسراییل در درگیری با حزب الله نتوست برتری خاصی بدست بیاره، حالا منطقی نیست علاقه داشته باشه با چند کشور منظقه یکجا درگیر شه!
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

Re: نتیجه شبیه‌سازی حمله رژیم صهیونیستی به ایران

پست توسط misam5526 »

در نبود کارشناسای نظامی سایت خودم یه تحلیل بی طرفانه میکنم!
قبل از بحث اجازه بدید اسلام رو بزاریم یه طرف و سکولار بحث کنیم چون با پذیرش کامل اسلام این تهدیدها جای بحث نداره!!1- حمله اسراییل
اسراییل به صورتی غیر منتظره و بدون اینکه آمریکا را مطلع سازد، به 6پایگاه هسته‌ای ایران حمله می‌کند. آنها بدون اطلاع عربستان سعودی، برایسوخت‌گیری از منطقه‌ای صحرایی در این کشور استفاده می‌کنند (برایایرانی‌ها مشخص نیست که آیا عربستان شریک فعالی خواهد بود یا نه).


خوب اینو قبول میکنیم! هرچند اسراییل نیاز به بمبهای جدید امریکایی داره برای تخریب این شش سایت هسته ای!
ولی فرض می کنیم خودش داره تسلیحات لازم رو! و با همون F16 کارشو را میندازه! و البته کارش رو هم کامل انجام میده!

2 – واکنش آمریکا
طی یک رشته مشاجرات ملتهب، آمریکا از اسراییل می‌خواهد که حمله‌اش رامتوقف کند، گرچه برخی در واشنگتن این لحظه را به عنوان فرصتی برای تضعیفبیشتر حکومت ایران، می‌بیند.
واشنگتن به اسراییل می‌گوید که افتضاح کرده، و در حالی که آمریکا می‌کوشدتا امور را مرتب کند، ضرورتا به اسراییل یادآوری می‌کند که کنار بنشیند.

این مورد رو هم با فرض درست بودن بی اطلاعی امریکا میشه قبول کرد! یه ژست بی طرفانه میگیره ولی لابی های داخل امریکا به اسراییل کمک میکنن!

3 - ارسال تسلیحات
در حالی که ایالات متحده از همه طرف‌های درگیر می خواهد تا خویشتندارینشان دهند، موشک‌های پاتریت و ناوگان مجهز به سیستم رادار «ایجز» بیشتریدر سراسر منطقه مستقر می‌کند و به ایران هشدار می‌دهد که دست به تلافینزند.
برخی مشاوران کاخ سفید درباره ورود آمریکا به جنگ هشدار می‌دهند. به نظرآنها استراتژی واقعی اسراییل بدام انداختن آمریکا است، تا با حملات مضاعف به تأسیسات آسیب دیده ایران کار را پایان بخشد.

تجهیزات مذکور تقریباً الانم در منطقه مستقر شدن !
حالا این سوال اینجا پیش میاد زمان بین شروع حمله و رسیدن این تجهیزات (بنا بر این مقاله) ایران حمله ای ترتیب نخواهد داد؟
و اگه چند ساعت بعد حمله ایران شروع بشه اسراییل امادگی دفاع داره؟
4 –آغاز ضدحمله ایران
به رغم هشدارها، ایران ابتدا اسراییل و از جمله دیمونا را با موشک‌هایشهدف قرار می‌دهد، اما آسیب و تلفات کم است [!]. در همین حال، دو نمایندهایران، حزب الله و حماس، حمله به اسراییل را آغاز کرده و این کشور را هدفموشک‌هایشان قرار می‌دهند.
اسراییل واکنش چندانی نشان نمی‌دهد، چرا که تصور می‌کند به هدف اصلی‌اش رسیده؛ به عقب برگرداندن برنامه هسته‌ای ایران


یعنی ایران واقعاً منتظر هشدار میشه؟!
دیمونا هدف قرار میگره ولی تلفاتی نداره!!!! اگه هدف تلاویو یا حیفا باشه چی؟ یا شهری که دفاع موشکی کمتری داره!
حالا اگه ایران به حزب الله آشکارا موشکهای برد متوسط با سر جنگی قدرتمند بده(ایران زمان شروع جنگ که دیگه رودربایستی نداره) اونوقت بازم تلفات ناچیزه؟
اوضاع داخلی فلسطین چی؟ اونو ندیده میگیرن؟
آیا سوریه بی تفاوت خواهد بود؟
سوریه اجازه استفاده از خاکش رو به میده؟

5– فرصت مغتنم برای ایران

این کاملاً قابل قبوله ! بهر حال جنگ تحمیلی با عراق هم تاثیر خاصی روی جریانهای سیاسی داخل و منطقه داشت!

6 – اجتناب ایران از اهداف آمریکایی
رهبران ایران پس از گفت‌وگو تصمیم می‌گیرند از حمله مستقیم به تمامی اهدافآمریکا خودداری کنند، تا بدین نحو از واکنش تمام عیار آمریکا جلوگیرینمایند.

این جمله هر جور بهش فکر کنی احمقانس!
رهبر و سایر فرمانده های ایرانی بعد از هر تهدید اسراییل، حمله به نیروهایی امریکایی رو یاداوری میکنن!
اونوقت این فرصت رو با این دلیل که امریکا عصبانی نشه از دست بدن؟(نوسنده مقاله اینجا رو رسماً شوت بوده)
اگه قرار بود امریکا ناراحت نشه که اصلاً هسته ای شدن رو بی خیال میشد ایران!


7 – نزاع در رژیم اسراییل
گرچه تلافی ایران بر ضد اسراییل باعث آسیب کمی می‌شود، منتقدان دررسانه‌های اسراییل می‌گویند از آنجا که رهبران آن رژیم ناتوان از واکنش بهتمامی حملات هستند، اعتبار بازدارندگی ملی را تضعیف کرده‌اند. حزب الله هرروزه بیش از 100 راکت به شمال اسراییل به اهدافی در حیفا و تل‌آویو شلیکمی‌کند.

اقتصاد اسراییل واقعا متوقف می‌شود و مسوولان اسراییلی ضمن اصرار برایمداخله آمریکا، شکایت می‌کنند که یک سوم جمعیت کشور در پناهگاه‌ها زندگیمی‌کنند و صدها هزار تن نیز از حیف و تل‌آویو فرار می‌کنند

خوب این تقریباً درسته حالا سوریه و موشکهای قویتر حزب الله و نا آرامی گروههای فلسطینی رو هم بهش اضافه کنید!
نه فقط اقتصاد اسراییل بلکه امنیتش هم نابود میشه و مهاجرت یهودیا به شدت معکوس میشه! و این براشون فاجعس!

ادامه دارد....
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 227
تاریخ عضویت: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۸, ۱۲:۲۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 938 بار

Re: نتیجه شبیه‌سازی حمله رژیم صهیونیستی به ایران

پست توسط vahid_kh »

misam5526 نوشته شده:
vahid_kh نوشته شده:هدف اسراييل از بين بردن برنامه هسته اي ايران نيست.

اسراييل خيلي مشتاق خواهد بود كه در صورت يك حمله نظامي به ايران ايران سريعا يك ضد حمله ترتيب بدهد و بهانه اي

به اسرائيل براي انجام يك حركت نظامي گسترده در كشورهايي است كه انها را حامي ايران قلمداد ميكند مثل لبنان وسوريه .

این ایده خیلی قابل قبول نیست.
چون اولاً اسراییل نشون داده هروقت که توانایی داشته و خواسته به هدفش حمله کرده و به کسی هم جواب نداده . بنابر این این بار هم برای شروع جنگ نیاز به سناریو نداره!!
ثانیاً اسراییل در درگیری با حزب الله نتوست برتری خاصی بدست بیاره، حالا منطقی نیست علاقه داشته باشه با چند کشور منظقه یکجا درگیر شه!


بايد جنگ شش روزه و نتايج ان را هم در نظر گرفت.

اسرائيل در بعضي مواقع با تمام قوا جلو مي ايد.
از خاك بر امديم و خاك بر سرمان شد.
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

Re: نتیجه شبیه‌سازی حمله رژیم صهیونیستی به ایران

پست توسط misam5526 »

vahid_kh نوشته شده:
misam5526 نوشته شده:
vahid_kh نوشته شده:هدف اسراييل از بين بردن برنامه هسته اي ايران نيست.

اسراييل خيلي مشتاق خواهد بود كه در صورت يك حمله نظامي به ايران ايران سريعا يك ضد حمله ترتيب بدهد و بهانه اي

به اسرائيل براي انجام يك حركت نظامي گسترده در كشورهايي است كه انها را حامي ايران قلمداد ميكند مثل لبنان وسوريه .

این ایده خیلی قابل قبول نیست.
چون اولاً اسراییل نشون داده هروقت که توانایی داشته و خواسته به هدفش حمله کرده و به کسی هم جواب نداده . بنابر این این بار هم برای شروع جنگ نیاز به سناریو نداره!!
ثانیاً اسراییل در درگیری با حزب الله نتوست برتری خاصی بدست بیاره، حالا منطقی نیست علاقه داشته باشه با چند کشور منظقه یکجا درگیر شه!


بايد جنگ شش روزه و نتايج ان را هم در نظر گرفت.

اسرائيل در بعضي مواقع با تمام قوا جلو مي ايد.


جنگ شش روزه نتیجه بی تدبیری فرماندهان عرب در جنگ کلاسیک بود.
ولی در حال حاضر اسراییل با حملاتی متفاوت روبرو خواهد بود که اگه با تمام توان هم جلو بیاد باز چون سبک مبارزه متفاوته خیلی توان مقابله نداره.
این منافاتی با دیدگاه سکولار نداره...... ما که نمیگیم فرشته ها میان میجنگن و f16 ها رو هم باد میبره!!
بالاخره اگه اسراییل نخواد این جنگ براش هزینه های زیادی داشته باشه باید حساب یه جاهایی رو بکنه!

هدف قرار دادن 6 سایت هسته ای ایران به چه قیمتی؟
پس اسراییل نمیتونه از خیلی از تسلیحاتش استفاده کنه! نمخواد جنگ رو به کشورهایی مثل ترکیه و سوریه و باقی اعراب بکشونه!
امریکا هم تمایلی برای در گیر شدن نداره چون میدونه روسیه و چین هم ساکت نمیشینن!!
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: نتیجه شبیه‌سازی حمله رژیم صهیونیستی به ایران

پست توسط میهن پرست »

واقعا مضحک بود.لابد نیروی هواییو پدافند نشستن یا خوابیدن که اینا بیان بمبارون کن و بعد هم دست تکون بدنو برن.این حمله به هیچ وجه موفق نخواهد بود.بعدشم کدوم غافلگیری دیگه عالم و ادم میدونن اسرائیل چه جوری میخواد به تاسیاست ما حمله کنه.کلا ذهنتونو با این جور تخیلات اشفته نکنید.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”