بالگردهاي هوانيروزبه سامانه‌ عمليات درشب مجهزشدند+عکس پ.چ.اص

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

بالگردهاي هوانيروزبه سامانه‌ عمليات درشب مجهزشدند+عکس پ.چ.اص

پست توسط sinaset »

سرهنگ احمدآبادي در گفتگوي تفصيلي با فارس:
بالگردهاي هوانيروز به سامانه‌هاي عمليات در شب مجهز شدند  تصویر 


((عکس پ.چ.اص( عکس ها مربوط به پایگاه چهارم شکاری در اصفهان) . به دلیلی طولانی بودن مجبور شدم مخفش رو بنویسم .))


خبرگزاري فارس: فرمانده بزرگترين پايگاه هوانيروز از تجهيز بالگردهاي اين نيرو به سامانه‌هاي پرواز و عمليات در شب خبر داد و گفت: اميدواريم طي 3 تا 4 سال آينده موفق به ساخت اولين بالگرد توسط متخصصان هوانيروز شويم.

پايگاه چهارم رزمي و پشتيباني هوانيروز مستقر در اصفهان را مي‌توان قلب پايگاه‌هاي هوانيروز در كشور ناميد. وسعت پايگاه، حجم تجهيزات، تعداد بالگردها و برخي ويژگي‌هاي ديگر از جمله آموزش خلبانان بالگرد شنوك كه منحصرا در اختيار اين مركز قرار دارد، اين پايگاه را به عنوان مهمترين مركز هوانيروز در كشور تبديل كرده است.
انجام بيشترين ساعات پروازي با كمترين سانحه كه ميزان آن در حد استاندارهاي بين المللي محسوب مي‌شود و نيز انجام تمامي ماموريت‌هاي محوله از جمله مقابله با اشرار، امداد و نجات و نيز پشتيباني لشكرها و يگان‌هاي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران، از ديگر ويژگي‌هاي پركارترين مركز هوانيروز در كشور است.
سرهنگ محمدعلي احمدآبادي فرمانده پايگاه چهارم هوانيروز در حاشيه بازديد خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس از اين پايگاه در آستانه 29 فروردين، روز ارتش جمهوري اسلامي ايران، در گفتگويي تفصيلي به بيان ويژگي‌هاي امروز هوانيروز در آستانه ورود به دهه چهارم انقلاب پرداخته است.

* عمردهي انقلابي به تجهيزات نظامي؛ دورانديشي عميق رهبر انقلاب

سرهنگ احمدآبادي، با اشاره به تدبير حكيمانه فرمانده معظم كل قوا مبني بر عمردهي انقلابي به تجهيزات نظامي، آن را يك دورانديشي پيامبرگونه از سوي معظم‌له دانست و با بيان اينكه عمر وسايل پرنده با قطعات آن سنجيده مي‌شود، افزود: هر كدام از قطعات، عمر تعريف شده خود را دارند كه در پايان اين عمر بايد آنها را جايگزين كرد اما بخاطر پيچيدگي اين تجهيزات از يك طرف و شرايط تحريم از طرف ديگر، طبيعي است كه اين كار براي ما بسيار سخت خواهد بود.
وي ادامه داد: اين فراز از تدابير رهبر معظم انقلاب موجب شد تا ما يك توجه جدي به نگهداري، تعمير و استفاده بهينه از تجهيزات را ملاك قرار دهيم و وقتي تجهيزات ما در شرايط تعمير قرار گرفتند، روي آن فكر و مطالعه دقيق صورت گيرد.
فرمانده پايگاه چهارم هوانيروز تصريح كرد: امروز توان رزمي ما در سايه همين تدابير در حد بسيار بالايي است و اين چيزي نيست جز خودباوري، تلاش و افزايش منطقي عمر قطعات بكار رفته.
احمدآبادي در توضيح عمردهي منطقي به تجهيزات نيز توضيح داد: آمريكايي‌ها عمر قطعات را براي سود بيشتر خود، كوتاه كردند تا بتوانند قطعات بيشتري به كشورها بفروشند. اما ما توانستيم با استفاده از سيستم‌هاي آزمايشگاهي و توسط متخصصان داخلي اين عمر قطعات را بالا ببريم. ضمن اينكه در اين افزايش درصدها، به هيچ وجه از كنترل و كيفيت قطعات غافل نشديم و همه اين عوامل سبب شد تا امروز شاهد وابستگي كمتر، شرايط ايده‌آل‌تر و خودباوري بهتر در ميان يگان‌هاي هوانيروز باشيم.

* سفر همراهان رئيس‌جمهور با يك شنوك منحصربفرد !


وي به عنوان مثال به عمليات پيچيده و فني بازسازي يكي از بالگردهاي شنوك توسط متخصصان هوانيروز اشاره كرد و با بيان اينكه بالگرد شنوك نسبت به بالگردهاي ديگر از پيچيدگي، دقت و پركاري بيشتري برخوردار است، افزود: در دنيا به اين بالگرد، "هلي‌كوپتر - هواپيما " مي‌گويند چراكه تمام قابليت‌هاي هواپيما را داشته و علاوه بر آن مي‌تواند در سطح آب نيز نشست و برخاست داشته باشد.
احمدآبادي ادامه داد: يكي از بالگردهاي شنوك ما به شماره 4092 در سال 56 در يك پرواز ناوبري، اشتباها با ورود به فضاي شوروي، مورد اصابت پدافند هوايي اين كشور قرار گرفته و پس از اصابت 162 گلوله به اين بالگرد، به زمين مي‌خورد به طوري كه بازسازي و برگرداندن آن به ناوگان، عملا كاري غير ممكن مي‌نمود.
فرمانده پايگاه چهارم هوانيروز خاطرنشان كرد: ولي اراده پولادين و مصمم همكاران ما سبب شد تا اين بالگرد شنوك پس از انجام عمليات 14 ماهه بازسازي، به ناوگان برگردد و امروز 2 سال است كه تمام ماموريت‌ها را بخوبي انجام مي‌دهد.
احمدآبادي اظهار داشت: اين بالگرد حتي در يك سفر طولاني رئيس جمهور در تبريز به انجام 90 ساعت ماموريت پرداخت، بدون اينكه كوچكترين نقصي در پرواز داشته باشد.

* خلبانان ما توان پرواز در شب را بصورت كلاسيك تمرين مي‌كنند


وي به اهميت تجهيز بالگردها به تجهيزات جديد و نيز اهميت توانمندي پرواز در شب اشاره كرد و با بيان اينكه شيوه جنگ امروز در دنيا عوض شده بنابراين ديگر نبايد محدوديتي براي پرواز در شب داشته باشيم، افزود: اقدامات مناسبي در اين حوزه صورت گرفته و تجهيزاتي براي پرواز در شب و پروازهاي ناوبري مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه تمرين‌هاي كاملا رسمي و كلاسيك متعددي نيز در يگاه‌ها دنبال مي‌شود.

* 7000 ساعت پرواز بالگردهاي پايگاه چهارم هوانيروز در سال گذشته


احمدآبادي به اهميت بالاي پايگاه چهارم رزمي هوانيروز در اصفهان اشاره كرد و گفت: اين پايگاه از نظر نوع تجهيزات و تعداد بالگرد، بزرگترين پايگاه هوانيروز در كشور است كه با در اختيار داشتن 2 گردان سنگين بالگرد شنوك كه منحصرا در اختيار اين پايگاه قرار دارد، ماموريتي متفاوت‌تر از همه يگان‌هاي آجا به اين پايگاه محول مي‌شود به طوري كه ما علاوه بر پشتيباني لشكرها، ماموريت‌هاي امداد و نجات را نيز در كشور برعهده داريم.
فرمانده پايگاه چهارم هوانيروز همچنين به انجام بيش از 7 هزار ساعت پرواز در قالب پروازهاي آموزشي، ماموريت‌هاي محوله، عمليات مقابله با اشرار و امداد و نجات توسط خلبانان اين پايگاه در سال گذشته اشاره كرد و افزود: اين رقم در دنيا يك رقم قابل توجه است و همچنين در دور اول سفرهاي استاني رياست جمهوري، اين پايگاه بيش از 2هزار ساعت پرواز به نقاط مختلف كشور داشته است.

* اولين بالگرد بومي هوانيروز را در سال‌هاي آتي خواهيم ساخت


وي در ادامه اظهار داشت: تصور همه اين است كه فناوري بالگرد ساده‌تر از هواپيماست ولي بايد بدانيم كه ساخت و حتي پرواز بالگرد عملا پيچيده‌تر و سخت‌تر از هواپيماست اما ما اميدواريم طي 3 تا 4 سال آينده موفق به ساخت اولين بالگرد توسط متخصصان هوانيروز شويم.

* خلبانان ما تمامي جنگنده‌هاي دشمن در اطراف كشور را مي‌شناسند


احمدآبادي به اهميت موضوع آموزش خلبانان هوانيروز اشاره كرد و افزود: بخاطر شرايط خوبي كه ايجاد شده، مي‌توان گفت كه تمامي خلبانان كنوني هوانيروز را جوانان بعد از انقلاب تشكيل مي‌دهند و توان رزمي همه پايگاه‌ها نيز يكنواخت و در سطح بسيار بالا قرار دارد.
وي همچنين از آمادگي پايگاه‌هاي آموزشي هوانيروز براي آموزش خلبانان كشورهاي همسايه و نيز كشورهاي اسلامي خبر داد.
فرمانده پايگاه چهارم هوانيروز همچنين اشراف اطلاعاتي بر اقدامات دشمن و رصد تحركات آنها در اطراف كشور را به موضوع مهم و موثر در امر دفاع دانست و خاطرنشان كرد: در اين زمينه اقدامات خوبي صورت داديم و اين اطلاعات در همه سطوح يگان‌هاي ما گسترش يافته است.
احمدآبادي تصريح كرد: در اين پايگاه خلبانان ما با تمامي نمونه‌هاي جنگنده‌هاي دشمن در اطراف كشور آشنا مي‌شوند تا در هنگام مشاهده اين جنگنده‌ها براحتي آنها را شناسايي كنند.

* براي برقراري صلح بايد هميشه آماده جنگ باشيم


فرمانده پايگاه چهارم هوانيروز دكترين تجهيزاتي و آموزشي نيروهاي مسلح را يك دكترين دفاعي معرفي كرد و اظهار داشت: دين اسلام دين صلح و دفاع است اما اعتقاد داريم كه اگر كسي گوشه چشمي به ما كند بايد جواب او را بدهيم و حضرت علي(ع) نيز مي‌فرمايد "اگر طالب صلحي، آماده جنگ باشد ". بنابراين ما تلاش مي‌كنيم تا وضعيت آمادگي‌مان حفظ شود تا اگر اتفاق رخ داد، پاسخ مناسبي به متجاوز بدهيم.
انتهاي پيام/
منبع : فارس
آخرین ويرايش توسط 3 on sinaset, ويرايش شده در 0.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: بالگردهاي هوانيروز به سامانه‌هاي عمليات در شب مجهز شدند

پست توسط sinaset »

 پایگاه چهارم هوانیروز در اصفهان   تصویر   بالگرد شنوك بر فراز پايگاه چهارم هوانيروز در   ================================================   تصویر   بالگرد كبرا قبل از   ================================================   تصویر   چهارم هوانيروز در   ==================================================   تصویر   بالگرد شنوك توسط يکي از پرسنل پايگاه چهارم هوانيروز در   ======================================================   تصویر   کنترل بالگرد   ==============================================   تصویر   چهارم هوانيروز   ======================================================   تصویر   بالگرد هاي شنوك در پايگاه چهارم هوانيروز   =====================================================   تصویر   شنوک در پايگاه چهارم هوانيروز   =====================================================   تصویر   بالگرد كبرا قبل از   ==================================================   تصویر   آموزشهاي فني   : farsnews. 
آخرین ويرايش توسط 1 on sinaset, ويرايش شده در 0.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: بالگردهاي هوانيروز به سامانه‌هاي عمليات در شب مجهز شدند

پست توسط sinaset »

  تصویر 
  تعمير و نگهداري   ============================================================== 
  تصویر 
  آموزش زبان   ===================================================================== 
  تصویر 
  در بالگرد شنوك قبل از   ==================================================================== 
  تصویر 
  بالگرد كبرا بر فراز پايگاه چهارم هوانيروز در   ============================================================= 
  تصویر 
  تعمير و نگهداري   ===================================================================== 
  تصویر 
  سيستم بالگرد قبل از   =============================================================== 
  تصویر 
  پايگاه چهارم هوانيروز در  

 ==================================================
 
  تصویر 
  214 در پايگاه چهارم هوانيروز در   ================================================================= 
  تصویر 
  يادگاري فرمانده و پرسنل پايگاه چهارم هوانيروز در  
 : farsnews. 
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Novice Poster
Novice Poster
پست: 73
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۱۱:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 197 بار
تماس:

Re: بالگردهاي هوانيروزبه سامانه‌ عمليات درشب مجهزشدند+عکس پ.

پست توسط ramtin7777 »

پس اين يالگرد تيز تك و شباويز و يكي ديگه كه 2 سال پيش نشان دادند الكي بود؟
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”