نوآوری های نظامی جمهوری اسلامی ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

قفل شده
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

نوآوری های نظامی جمهوری اسلامی ایران

پست توسط HORLIKAN »

یکی از مهم ترین مسائل در اطلاع رسانی کشورها، موضوع قدرتمندی نیروهای نظامی آن کشور است که موجب برانگیختن غرور ملی افراد جامعه می شود. صنعت نظامی ایران که با تولید تفنگ برنو در سال 1340 فعالیت خود را آغاز کرد، تا پیروزی انقلاب اسلامی به دور از خودکفایی بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس، ایرانیان از نظر نظامی با تحریم گسترده کشورهای غربی و شرقی مواجه شدند. در آن زمان، آنان حتی از دادن سیم خاردار به کشور ما ممانعت می کردند: چه رسد به تسلیحات دیگر. بنابراین، نیروی های مسلح با بهره گیری از امکانات موجود در نیروهای نوآور خود، با تمام توان به فعالیت پرداختند.پس از جنگ تحمیلی و در سال های اخیر، استراتژی های قدرت های بزرگ دگرگون شده و در نتیجه تهدیدات گسترده ای فراروی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است. در این سال ها، جهت گیری دفاع ایران در حوزه تسلیحات و دستاوردهای نظامی، مبتنی بر ضرورت های امنیتی بوده است. از این رو، برای ارتقای صنعت دفاعی کشور، وزارت «دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» از ادغام وزارتخانه های دفاع و سپاه تأسیس شد. از آن پس، رشد و توسعه صنعتی در بخش های مختلف در زمینه تولید محصولات نظامی، از جمله تسلیحات و تجهیزات زرهی، دریایی، موشکی، هوایی و... رونق تازه ای یافته است.
نوشته پیش رو، برخی از نوآوری های نظامی ایران را در سال نوآوری و شکوفایی، به صورت دسته بندی شده ارائه می کند.

صنایع موشکی
1. موشک های بالستیک:
گروهای موشکی بالستیک را می توان با توجه به برد آن ها به سه دسته تقسیم کرد:

الف) موشک های بالستیک با برد کوتاه
فجر3
موشک بالستیک فجر3، از جمله پیشرفته ترین موشک های جمهوری اسلامی و قادر به پرتاب کلاهکی با سه بخش پرتابی مستقل است. ایران از این موشک تاکنون در عملیات واقعی نظامی استفاده نکرده و آخرین بار، در رزمایش موسوم به پیامبر اعظم(صلّی الله علیه و آله) مورد آزمایش قرار گرفت.
فجر5
موشک فجر5، از نوع زمین به زمین با برد کوتاه است و در هر واحد محرکه، چهار لوله پرتاب قرار داده شده است. اگر چه انگیزه اولیه در تولید این موشک، به کارگیری آن بر ضد هدف های زمینی بوده، ولی درصورت نصب جهت یاب راداری روی آن، از این موشک می توان بر ضد کشتی ها و هدف های دریایی نیز بهره گرفت. موشک فجر5 می تواند هدف هایی را تا مسافت 75 کیلومتر مورد اصابت قرار دهد.
فاتح 110
این موشک زمین به زمینِ هدایت شونده، از جمله موشک های کوتاه برد است که از سوخت جامد بهره می برد و دقت بالایی در انهدام اهداف تعیین شده دارد. فاتح 110 موشکی سطح به سطح است که توانایی هدف قرار دادن اهدافی در دویست کیلومتری را داراست.

ب) موشک های بالستیک میان برد
شهاب 3
برد موشک های نسل جدید شهاب 3، در مقایسه با سری پیشین، صد در صد ارتقا پیدا کرده و از 1300 کیلومتر، به 2500 کیلومتر افزایش یافته و خطای هدف گیری که در نسل پیشین درمورد برد آن هشت در ده هزار بوده، درنسل جدید، به دو در ده هزار کاهش یافته است. نکته دیگر، سیستم اختصاصی ناوبری موشک های شهاب است که جای هیچ شبهه ای را باقی نمی گذارد که این موشک، کارمتخصصان ایرانی است. این سیستم، قدرت شناسایی و اصابت به اهداف را به گونه ای بسیار دقیق در اختیار ایران قرار داده است، به گونه ای که افزون بر اطمینان از برخورد موشک به هدف مورد نظر، در صورت خروج از مسیر تعیین شده نیز می توان آن را تصحیح کرد و درصد اطمینان از برخورد را به نحو چشم گیری افزایش داد.
قدر 1
پس از ساخت موشک های سری شهاب، متخصصان دفاع کشورمان توانستند موشکی را طراحی و تولید کنند که حداکثر برد آن پانصد کیلومتر بیش از شهاب 3 است؛ یعنی در واقع 85 درصد اروپا و 70 درصد آسیا در تیررس این موشک قرار دارد.
این موشک با نام« قدر1» در رژه نیروهای مسلح در کنار حرم مطهر حضرت امام(رحمت الله علیه) به همراه سکوی پرتاب آن به نمایش گذاشته شد.
عاشورا
این موشک کاملاً براساس توانایی های داخلی ایران ساخته شده و در این باره از هیچ کشوری کمکی دریافت نشده است. عاشورا با سوخت جامد کار می کند. برد آن بین 2000 تا 2500 کیلومتر است. این موشک دو مرحله ایِ میان برد، موشکی است که می توان برای پرتاب آن از زیر ساخت های موشک شهاب 3 استفاده کرد و قابلیت حمل چندین نوع کلاهک را نیز داراست.

ج) موشک های بالستیک برد بلند
شهاب 4 تا 6
در خصوص این دسته از موشک های بالستیک، هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست. اما گفته شده که متخصصان ما در حال کار بر روی این نوع جدید از موشک ها هستند تا هر چه زودتر آن ها را آماده سازند و به نمایش درآورند.

2. موشک ضد زره طوفان
این موشک برای هدف قراردادن تانک های مجهز به زره های واکنشی طراحی و تولید شده است. طوفان قادر است همه اهداف خود را درشب و روز رهگیری کند و منهدم سازد.

3. موشک توسن 1
این موشک برای انهدام هدف های زرهی، تانک هایی با زره واکنشی، انهدام مواضع بتونی و هدف های دریایی طراحی شده و دارای عمق نفوذی در حدود هشتصد میلی متر و سرعت متوسط ششصد متر در ثانیه است.

4. موشک کوثر
موشک کوثر که نوعی موشک کروز است، سلاحی هوشمند به شمار می آید که می تواند درسه وضعیت ساحل به دریا، دریا به دریا، و هوا به دریا اهداف خود را مورد اصابت قرار دهد. نیروهای مسلح ایران در سال 2006 آزمایش موفقی بر روی موشک زمین به دریای کوثر با بردهای متعدد کوتاه برد و میان برد صورت داد. این موشک دارای دستگاه کنترل از راه دور و سیستم شناسایی هدف است.

5. دوش پرتاب میثاق 2
دوش پرتاب میثاق 2 برای نخستین بار در رزمایش ضربت ذوالفقار مورد آزمایش قرار گرفت و به نیروهای مسلح تحویل داده شد. این جنگ افزار، اسلحه ای سرنوشت ساز در جنگ های چریکی و نامتقارن است؛ زیرا امکان شلیک به انواع تانک، نفربر و ... را می توان در حافظه الکترونیکی آن تعریف کرد. اما تخصص عملکردی این سلاح در شکار بالگردهاست. این موشک قادر به رهگیری و انهدام اهداف هوایی است که با استفاده از نقاط کور راداری، در ارتفاع بسیار کم پرواز می کنند.

صنایع هوایی
1. ساخت هواپیماهای فوق سبک بدون سرنشین
جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، زمینه بروز بسیاری از نوآوری ها را برای نیروی مسلح فراهم کرد. یکی از این نوآوری ها، ساخت هواپیماهای بدون سرنشین است. هم اکنون تمام کشورهای دنیا با درک اهمیت هواپیماهای بی سرنشین، سرمایه گذاری بالایی را در این زمینه آغاز کرده اند. شاید مهم ترین دلیلی که این سرمایه گذاری ها را توجیه می کند، این باشد که استفاده از آن ها هیچ گونه خطری برای نیروهای انسانی ندارد.
مأموریت این هواپیماها شامل مراقبت های گشت زنی و دیده بانی، گشت دریایی، عکس برداری و فیلم برداری در شب است. البته این هواپیماها مستقل عمل نمی کنند، بلکه مجموعه ای مفصل ازتشکیلات کنترل زمینی ، ایستگاه های برنامه ریزی مأموریت، تجهیزات و... ، آن ها را حمایت می نمایند.
الف) مهاجر2: این پرنده برای شناسایی و مراقبت با توانایی ارسال زنده اطلاعات پروازی و تصاویر دریافتی به ایستگاه کنترل زمینی ساخته شده است.حداکثر سرعت این هواپیما دویست کیلومتر در ساعت است و نود دقیقه در هوا می ماند. این پرنده تا یازده هزار پا(حدود چهار هزار متر) ارتفاع می گیرد و تا پنجاه کیلومتری تصویر می فرستد.
ب) فراز 2: پرنده ای کوچک و بدون سرنشین که توسط دست پرتاب می شود و می توان آن را در یک کوله پشتی قرار داد. فراز 2 موتوری الکتریکی دارد که حداکثر سرعت آن را به نود کیلومتر می رساند و تا شعاع ده کیلومتری می تواند تصاویر زنده را به یک رایانه بفرستند. سقف ارتفاع این هواپیما سه هزار متر و مداومت پروازش سی دقیقه است.
ج) صاعقه 2: این پرنده بدون سرنشین، جزء دسته آماج پرنده است؛ بدین معنا که این پرنده ها وظیفه دارند با پرواز روی آسمان دشمن، آتش پدافند هوایی را به خود جلب کنند. این هواپیما با حداکثر سرعت 250 کیلومتر در ساعت، می تواند تا ارتفاع یازده هزار پایی اوج گیرد و به مدت بیش از نود دقیقه پرواز کند.
د)هدهد: این هواپیمای بدون سرنشین، یکی از پیشرفته ترین محصولات نظامی ایران است. این پرنده که به منظور شناسایی مواضع دشمن ساخته شده، حداکثر سرعتش 250 کیلومتر بر ساعت است و سقف پرواز آن به پانزده هزار پا می رسد و مداومت پروازی آن بیش از هفت ساعت است.

2. جنگنده رادار گریز شفق
تکمیل پروژه شفق در سال 83 گزارش شد. این جنگنده در سه نوع آموزشی دو نفره، جنگنده دو نفره و جنگنده یک نفره طراحی شده و نخستین جنگنده رادار گریز ایرانی است.

3. جنگنده صاعقه
این جت جنگی، با دستان پرتوان متخصصان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران طراحی و ساخته شده است. توانایی این جنگنده در حمل و شلیک انواع راکت، پرتاب انواع بمب و موشک با سیستم رادار پیشرفته، قابلیت مناسبی به آن داده است. کاکپیت یا همان کابین خلبان صاعقه بسیار راحت است و خلبان امکان دید کامل اطراف خود را دارد. همچنین این جت جنگی، تنها جنگنده ای است که با ابتکار متخصصان ایرانی، مجهز به دید خلبان درجهات اصلی و فرعی شده است. به زبان ساده تر، خلبان به وسیله دوربین های پیشرفته مداربسته، قسمت عقب و ... را به راحتی می تواند ببیند که این قابلیت، قدرت این جنگنده را در تعقیب و گریز جنگنده ها و درگیری های هوایی و مانورهای واکنش سریع، به شدت افزایش می دهد. قدرت مانور هوایی صاعقه و خطای بسیار پایین و نیز شتاب لحظه ای و سریع، از ویژگی های این جت جنگی شمرده می شود.
نسل سوم هواپیماهای صاعقه در سال 86 تولید شده است. افزون بر این، ایران به فناوری ساخت نسل چهارم و پنجم جنگنده صاعقه دست پیدا کرده است. این نسل از هواپیماهای نظامی، با فناوری روز اروپا برابری می کند و قادر است از دید رادارهای دشمن مخفی بماند.

4. شبیه ساز پروازی بالگرد 206
شبیه ساز کامل پروازی بالگرد 206، برای نخستین بار در ایران و خاورمیانه در هوانیرو طراحی و تولید شده است. با استفاده از این شبیه ساز، در هر هزار ساعت پرواز، امکان بروز یک خطا وجود دارد و هر گونه خطا یا عیب به طور خودکار و به صورت بصری به خلبان هشدار داده می شود. دانش ساخت و راه اندازی انواع شبیه سازهای متحرک و کامل پروازی، تاکنون در اختیار تعداد معدودی از کشورهای آمریکایی و اروپایی بوده است و به علت تحریم تسلیحاتی کشورمان، امکان خرید آن ها، حتی با صرف هزینه های سنگین نیز میسر نیست.

5.هواپیمای مسافربری ایران 140
این هواپیمای 52 نفره که سرعت آن 570 کیلومتر در ساعت است، قابلیت نشست و برخاست در انواع شرایط جوّی و فرودگاه های کوچک را داراست.

6.هواپیمای فجر 3
هواپیمای چهار نفره که گواهی نامه استاندارد اروپا را داراست، و برای آموزش خلبانی، گشت زنی و ترابری هوایی به کار می رود.

صنایع زرهی و خودرویی
1. جیپ تاکتیکی و چند منظوره تندر
جیپ تاکتیکی تندر، در بخش تولیدات زرهی و زمینی وزارت دفاع در سه سال طراحی و به نیروهای مسلح تحویل داده و جای گزین جیپ های قدیمی امریکایی شده است. این جیپ تمام ایرانی، از نظر لایه بندی فیزیکی و جداری، دارای دو لایه با آلیاژهای مقاوم در برابر اصابت ترکش و حرارت است. همچنین کمک فنرهای منحصر به فرد این خودرو، آن را صددرصد در برابر چپ کردن هنگام دورزدن با سرعت بالا و به هم خوردن تعادل، ایمن کرده است. سرعت این جیپ 130 کیلومتر در ساعت بوده و عملکرد آن در مناطق کویری و کوهستانی است.

2.تانک ذوالفقار 3
نوع بهینه سازی شده تانک روسی تی 550 است که با تجهیز به سیستم مدرن کنترل آتش، ضمن افزایش قدرت حمله و دفاعی تانک فوق، توان مانور عملیاتی آن را افزایش داده است. ذوالفقار3 توانایی آن را دارد که با پرتاب راکت های دودزا و منحرف کننده، پنج راکت را به صورت هم زمان شلیک کند. افزون بر این، به دلیل ارتفاع کم و زاویه کم پیشانی، از بیشترین حفاظت برخوردار است. قابلیت حرکت در آب در عمق 60/1 متری، یکی دیگر از ویژگی های بارز آن است.

3.خودرو تاکتیکی سپهر
این خودرو، ماشینی نظامی است که قادر به حمل ده نیروی نظامی با تجهیزات کامل و حمل یک و نیم تن بار و تجهیزات است. قابلیت مهم خودرو سپهر، حفظ تعادل در موقعیت های کوهستانی با شیب بسیار تند است. علت حفظ تعادل بسیار مطلوب آن، این است که کمک فنرهای این خودرو طوری طراحی شده که هنگام عبور از مناطق تخته سنگی و ناهموار، به صورت خودکار کوتاه و بلند می شود و در حالت متعادل قرار می گیرد. تخصص حرفه ای این خودرو کماندویی، حمل نیرو به ارتفاعات است.

4.نفربر رخش
این نفربر، مخصوص جنگ های نامتقارن طراحی شده و با سرعت حدود نود کیلومتر در ساعت، ظرفیت جا به جایی ده نفر با تجهیزات کماندویی را داراست. نیز رخش مجهز به یک مسلسل تمام اتوماتیک است. این زره پوش، تمام اطراف خود را به وسیله دوربین های مداربسته مشاهده می کند. این ویژگی، به هدایت کنندگان رخش امکان این را می دهد که از حمله های ناگهانی و نیز نصب مین های چسبان از طرف دشمن آگاه شوند.

5.مین کوب تفتان
این مین کوب، قابلیت پاک سازی مین هایی تا وزن ده کیلوگرم و تا عمق سی سانتی متر را داراست. تفتان قادر است درهر ساعت، بین سه تا شش هزار متر مربع را پاک سازی کند.

صنایع تسلیحاتی
1.اسلحه ملی خیبر
این سلاح که نخستین سلاح انفرادی ملی به شمار می آید، قابلیت انتخاب حالت های شلیک در وضعیت های گوناگون (شلیک ضامن، تک تیربار، رگبار و سیستم جدید سر تیربار) را داراست. این سلاح نخستین بار در سال 2004 مورد آزمایش قرار گرفت و به نمایش درآمد.

2.سلاح گوشه زن ساخت ایران
این سلاح، قابلیت شلیک به پشت دیوارها را داراست و تولید آن یکی از مهم ترین تحولات در صنایع دفاعی ایران به شمار می آید. تولید این سلاح در انحصار اسرائیل قرار داشت واین نخستین سلاحی از این نوع است که از سوی کشوری جز اسرائیل تولید می شود.

3.توپ تمام اتوماتیک 35 میلی متری سماوات
این توپ نوعی از توپ های ضد هوایی مجهز به سیستم کنترل آتش است که در صنایع ایزایران، وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طراح و ساخته شده است. سماوات می تواند اهداف گوناگون هوایی، هواپیماهای جنگنده، بالگردها و انواع موشک ها را هدف قراردهد.

5.تندر نه میلی متری سبک
تندر، نوعی مسلسل است که می تواند نهصد تیر در هر دقیقه با حداقل برد صد و حداکثر برد 1250 متر شلیک کند. سرعت اولیه شلیک از سوی این مسلسل، 275 متر بر ثانیه است.

6.خمپاره انداز فاتح
این خمپاره اندازه 60 میلی متریِ قابل حمل، با حداقل برد صد و حداکثر برد1050، مورد استفاده نیروهای تکاور قرار می گیرد.

7.خمپاره اندازه 81 میلی متری
این خمپاره انداز، قابلیت شلیک بیست تیر در هر دقیقه به فاصله حداکثر 5200 متر را داراست.

8.تیربار دوشکا
تیربار دوشکا با کالیبر 127 میلی متری، می تواند تعداد ششصد تیر در هر دقیقه به فاصله 1600 متری برای اهداف هوایی و 330 متری برای اهداف زمینی شلیک کند. سرعت اولیه شلیک با این تیربار، هشتصد متر بر ثانیه است.

9.تیربار ام- ژ3
این تیربار با کالیبر 762 میلی متری، می تواند 1100 تیر در هر دقیقه تا فاصله حداکثر چهارهزار متری شلیک کند. سرعت اولیه شلیک از سوی این تیربار، 820 متر بر ثانیه است.

10.تفنگ ضد زره
تفنگ تک تیرانداز ضد زره، سلاحی سنگین است که قابلیت نفوذ در انواع زره ها، سنگرهای بتنی، خودروهای فرماندهی و افراد مسلح با لباس های ضد گلوله را داراست. این سلاح با کالیبر127 میلی متر، دارای قدرت تخریب قابل ملاحظه ای می باشد.

11.بمب هوشمند قاصد
بمب قاصد، بمبی هوا به زمین، هدایت شونده و دوربرد است که با بهره گیری از پیشرفته ترین فناوری های روز جهان طراحی شده و نیاز نیروهای هوایی کشورمان را به یک سلاح توانمند هدایت گستر و دورایستا تأمین می کند. این نوع بمب، از تسلیحات استراتژیک شمرده می شود و تولید آن اکنون در دست معدودی از کشورهاست. جالب این که همه مراحل تحقیق، طراحی و تولید این بمب به دست متخصصان هوشمند و اقتدارآفرین وزارت دفاع انجام شده است.

صنایع دریایی
1.ناوچه موشک انداز جوشن 1
ناوچه موشک انداز جوشن، از آخرین فن آوری روز دنیا در زمینه ساخت بدنه، سامانه های تسلیحاتی، الکتریکی و الکترونیکی، و قدرت آتش توپخانه ای و موشکی سنگین برخورداراست. استفاده از آلیاژهای ضد حرارتی و چند لایه، باعث شده این ناوچه، مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع موشک و اژدر از خود نشان دهد. ویژگی فوق العاده این شناور تمام ایرانی، سرعت و مانور بالا در درگیری های دریایی است. جوشن ، مجهز به انواع تسلیحات استراتژیکی چون توپ فجر 27، هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی، زیردریایی های فردی و شناسایی السّابحات و... است.

2.توپ فجر 27
فجر 27، قدرتمندترین توپ دریایی جهان است که توانایی نواخت بالا( دوازده گلوله مرگبار در دقیقه) برابر با استانداردهای جهانی را داراست و قابلیت کنترل از راه دور را نیز دارد. جمهوری اسلامی ایران، سومین کشوری است که به فناوری ساخت این توپ پیشرفته دست یافته است.

4.لَندینگ کرافت
این شناور هزار تنی، توانایی حمل سوخت، آب شیرین و ماشین آلات تا هشتصد تن را داراست و از سرعتی معادل دوازده گره دریایی برخوردار است.

5.ناوچه موشک انداز ذوالفقار
این شناور که به پیشرفته ترین تجهیزات الکترونیکی، مخابرات و اُپتیکی مجهز است، سرعت و قدرت مانور قابل ملاحظه ای دارد و طراحی آن بر اساس شرایط آب و هوایی و ویژگی های منطقه ای خلیج فارس انجام شده است.

6.زیر دریایی السّابحات 15
این زیردریایی، از نوع مرطوب است و می تواند به راحتی تا نقاط نزدیک دشمن، عملیات های گوناگون، از جمله گشت شناسایی، پیاده کردن تکاور، حمل و نصب مین و هدایت توپخانه را انجام دهد.

7.هواناو یونس
این هواناو، ظرفیت حمل 26 نفر سرنشین و دوتن بار را داراست. سرعت آن هشتاد کیلومتر در ساعت و برد عملیاتی آن ششصد کیلومتر است. همچنین این هواناو نیاز به سوختگیری مجدد ندارد.

8.زیردریایی میدجت
زیردریایی میدجت، یک شناور زیر سطحی سبک است که در حمله به کشتی های ساکن یا متحرک، قطع دژهای حمل و نقل دشمن و شناسایی اهداف نظامی به کارمی رود. افزون بر این، این زیر دریایی قابلیت حمل تکاوران را دارد و می تواند چنان زیر آب مخفی شود که حتی با تجهیزات روزآمد شناسایی، قابل شناسایی نباشد.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: نوآوری های نظامی جمهوری اسلامی ایران

پست توسط حسن2568 »

دوست عزيز متاسفانه نويسنده اين مقاله احتمالا آشپز بوده و از بچه محلشون كه سربازي رفته بود چيزهائي شنيده.ضمن اينكه اين متن خيلي قديمي شده و هم چنين تكراري
معذرت ميخوام .نميخام ناراحتتون كنم فقط خواهش ميكنم قبل از ارسال مطلب به اعتبار اون مطلب و منبع هم توجه كنيد
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: نوآوری های نظامی جمهوری اسلامی ایران

پست توسط HORLIKAN »

انتظار داشتم اين رو بگيد . حرفه شما درسته ولي فكر نكنم همه مثل شما باشن .

بازهم به هوش شما :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 25
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۸, ۸:۳۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 94 بار
سپاس‌های دریافتی: 25 بار

Re: نوآوری های نظامی جمهوری اسلامی ایران

پست توسط asadzadeh »

به نظره بنده جديد بود من اولين بار بود اين مطلب رو خوانده بودم
Novice Poster
Novice Poster
پست: 73
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۱۱:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 197 بار
تماس:

Re: نوآوری های نظامی جمهوری اسلامی ایران

پست توسط ramtin7777 »

تكميل شفق و نسل 4 بودن صاعقه دروغي بيش نيست.دوستان با واقعيتها كنار بياين. شما فقط يك عكس از صاعقه بياريد كه ريل پرتاب موشك داشته باشه.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 227
تاریخ عضویت: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۸, ۱۲:۲۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 938 بار

Re: نوآوری های نظامی جمهوری اسلامی ایران

پست توسط vahid_kh »

صنايع نظامي از صنايع مادر و توليد كننده علمي در هر كشور به شمار مي ايند هر كشوري كه علوم و صنايع نظامي ان در حد پيشرفته و

خود كفا باشد مطمئنا در ديگر ضمينه ها نيز پيشرفت خواهد داشت.

براي مثال: در كشور امريكا تكنلوژيهايي مثل اينترنت يا جي پي اس يا تكنلوژيهاي علوم فضايي همه زاده علوم نظامي هستند و اين پيشرفتها

در هر ضمينه اي مثل فنون خودروسازي يا هواپيما سازي تا ثير ميگذارد.

ولي در كشور ما اگر ما توانايي توليد اين هواپيماها و موشكها و...... را در اين زمان كم و بدون تكنولوژي پايه داشته باشيم حد اقل

صنعت خودروسازي ما كه در حد يك ابروريزي در جهان است بايد قدرت توليد يك خودروي ملي را داشته باشد اگر به ياد داشته باشيد

خودروي پيكان تا سالهاي 82 و 83 توليد ميشد؟؟؟؟؟

اگر ما قدرت طراحي موتورهاي سوخت جامد و يا سوخت مايع راداريم و هر تكنولوژي نظامي در داخل تامين ميشود

پس چرا تا به حال قدرت توليد يك موتور 60 اسب بخار داخلي را نداريم.؟؟؟؟؟؟؟؟ :?
از خاك بر امديم و خاك بر سرمان شد.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

Re: نوآوری های نظامی جمهوری اسلامی ایران

پست توسط Mohammad 1985 »

با نظر جناب حسن2568, موافقم .
در ضمن از کی تا حالا ذالفقار 3 بهینه شده تانک تی 550 !!!!!! روسی بوده ؟ ما نمی دونستیم !
یا مثلا شبیه ساز بالگرد 206 از مایکروسافت فایت سیمیلاتور استفاده می کنه !
یه سوال زیر دریایی مرطوب چیه ؟! و مگه زیر دریایی خشک هم داریم ؟
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۸, ۹:۵۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

Re: نوآوری های نظامی جمهوری اسلامی ایران

پست توسط caprice1989ls3 »

البته کشور هایی هم هستند که توانایی تولید تجهیزات نظامی خوبی دارند و ولی به از نظر صنایع مادر در سطح بسیار پایینی هستند حتی از ما خیلی پایینتر نمونه ی بارزش کره ی شمالی ولی به قیمت گرسنگی و محرومیت مردم اون کشور
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: نوآوری های نظامی جمهوری اسلامی ایران

پست توسط shola »

Mohammad 1985 نوشته شده:یه سوال زیر دریایی مرطوب چیه ؟! و مگه زیر دریایی خشک هم داریم ؟


زیردریایی مرطوب گونه ایی از زیردریایی ها است که بر خلاف سایر زیردریایی ها قادر به ایجادمکانی خشک برای سرنشینان خود نیست غالبا چنین زیردریایی هایی برای کارهای غواصان (هر نوع ) مورد استفاده قرار میگیره.این قیبل زیردریایی ها غالبا از یک موتور الکتریکی استفاده می کنند و از محدودیت های بیشتری نسبت به سایر زیردریایی ها در قرار گرفتن و ماندن در عمق اب برخوردارند(بنا به شرایط غواص).از نمونه های مشهور چنین زیردریایی ها اژدرهای انسانی اند که هنوز نیز در صنایع نظامی کارکرد دارند.

به طور مثال :
تصویر

HORLIKAN
منبع ؟
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: نوآوری های نظامی جمهوری اسلامی ایران

پست توسط sinaset »

shola نوشته شده:
Mohammad 1985 نوشته شده:


HORLIKAN
منبع ؟

سلام
با اجازه اقایی HORLIKAN
منبع احتمالا:noorportal.net
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 260
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۸, ۱۲:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1138 بار
سپاس‌های دریافتی: 1124 بار

Re: نوآوری های نظامی جمهوری اسلامی ایران

پست توسط salam_2407 »

عزیزان با بستن چشمها و خود بزرگ ببینی فقط و فقط عقب مانده تر میشیم
مثلا :
همین که فکر طراحی یه ناوشکن به فکر متخصصان ما زد خودش کار بزرگی هست و جماران مایه غرور و افتخار همه ما ایرانی ها است ولی اینکه یکی از بزرگترین مقامات ارتش میاد و میگه جماران کامل ساخت کشور است و تمام تجهیزات و امکاناتش ایرانی هستند وقتی به گوش کسی میرسه که میدونه توپش ایتالیایی موتور ، شافت و سیستم انتقال نیروش فرانسوی موشک روش چینی و رادارش ... و طرحش هم کپی از ناوشکن انگلیسی است نمیگه که چرا دارند دروغ میگن و مردم را نسبت به حرفای راستشون هم بد بین میکنند
ما زمانی میتونیم واقعا پیشرفت کنیم که واقعا قبول کنیم کجا هستیم و به کجا میخواهیم برویم و به جای خرید کالاهای بی کیفیت خارجی و گذاشتن یه اسم عربی روش به فکر پژوهش و تحقیق برای نیل به اهدافمون باشیم
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار
قفل شده

بازگشت به “اخبار نظامي”