پنتاگون: رزمنده های نخبه ایرانی تا بیخ گوش ما در آمریكای لات

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 854
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۸۶, ۶:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 834 بار

پنتاگون: رزمنده های نخبه ایرانی تا بیخ گوش ما در آمریكای لات

پست توسط renger »

همزمان با لاف بی حاصل مقامات آمریكایی مبنی بر این كه همه گزینه ها از جمله گزینه نظامی در مقابل ایران روی میز است، پنتاگون در گزارشی به كنگره از نفوذ گسترده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خاورمیانه، شمال آفریقا و حتی آمریكای لاتین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و روزنامه واشنگتن تایمز در گزارش پنتاگون آمده است: سپاه پاسداران و نیروی قدس آن از توانمندی های عملیاتی در سراسر جهان و از جمله كشورهای خاورمیانه، شمال آفریقا و آمریكای لاتین(ونزوئلا) برخوردار است. این نیرو كه به خوبی در خاورمیانه و شمال آفریقا مستقر شده، طی سال های اخیر حضور فزاینده ای نیز در آمریكای لاتین به ویژه ونزوئلا داشته است.
پنتاگون، نیروهای قدس سپاه را «نیروهای رزمنده و مبارزان نخبه ایرانی» توصیف كرد و نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان بازوی ایدئولوژیك ایران در سراسر جهان عمل می كند و دارای ظرفیت و توانایی گسترده عملیاتی است
پنتاگون مدعی شد: براساس گزارش مقامات اطلاعاتی، سپاه قدس سرگرم گسترش شبكه های رزمنده و جنگجو در منطقه است كه در صورت آغاز درگیری بر سر برنامه هسته ای، برای حمله به آمریكا فراخوانده خواهند شد. این شبكه ها به لحاظ تامین سلاح و آموزش تامین شده هستند.
تصویر
گزارش پنتاگون در عین حال از نفوذ وسیع سپاه پاسداران در كشورهای گوناگون به واسطه مؤسسات دینی و فرهنگی و خیریه حكایت می كند و می افزاید: نیروهای قدس در افغانستان از طریق سازمان های مردم نهاد(NGO) و گروه های مخالف سیاسی فعالیت می كند. در عراق هم سفیر فعلی و جدید هر دو از نیروی قدس هستند.
پنتاگون، نیروهای قدس سپاه را «نیروهای رزمنده و مبارزان نخبه ایرانی» توصیف كرد و نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان بازوی ایدئولوژیك ایران در سراسر جهان عمل می كند و دارای ظرفیت و توانایی گسترده عملیاتی است.
تلاش برای نظامی صرف نشان دادن حضور و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در آمریكای لاتین در حالی است كه به ویژه طی چند سال اخیر و در كشورهای گوناگون این منطقه، همواره متحدان و دوستان ایرانی كه دارای صبغه های ضد آمریكایی هستند، با رأی ملت ها روی كار آمده اند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”