ررادارهای باراک 8 را به ترکیه ندهید تا دست ایران نیفتد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

ررادارهای باراک 8 را به ترکیه ندهید تا دست ایران نیفتد

پست توسط HORLIKAN »

همچنین این سایت خبری افزوده است که در این قرارداد ترکیه متعهد شده است تا ایران را از سلاح هایی که اسرائیل احتمالا در حمله به ایران استفاده خواهد کرد مطلع کند. منابع امنیتی نیز معتقدند که پس از فاش شدن قرار داد محرمانه ایران و ترکیه ، اسرائیل و هند از فروختن باراک 8 به ترکیه خودداری کرده اند، چرا که هندی ها می ترسند در صورت دستیابی ایران به این رادار ها و یا تکنولوژی آن ، ایران آن را در اختیار پاکستان قرار دهد
سرویس بین الملل ـ منابع اطلاعاتی معتقدند که اسرائیل در صدد است تا از فروش رادارهای باراک 8 به ترکیه خودداری کند، چرا که مقامات صهیونیستی معتقد است که امکان آن می رود ترکیه این رادارها را برای بهره برداری هایی در اختیار ایران قرار دهد.

به گزارش"تابناک"، سایت اسرائیلی "دبکا فایل" که ماموریت خود را افشای موارد امنیتی می داند، در گزارشی آورده است که مقامات اسرائیلی معتقدند، نخست وزیر ترکیه به متخصصان ایرانی اجازه داده است تا رادار های باراک 8 که محصول مشترک هند و اسرائیل است را مورد مطالعه قرار دهند و تکنولوژی استفاده شده در آن را شناسایی کنند.

بر اساس این گزارش این رادار ها که قابلیت چرخش 360 درجه دارند می تواند کشور ها را در مقابل حملات موشکی یاری دهند. "دبکا" همچنین می افزاید که رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه و محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران در 29 نوامبر سال گذشته قرار داد محرمانه نظامی امضا کرده اند که طی آن ترکیه متعهد شده است تا در صورت حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران ، ایران را در واکنش به این جملات کمک نظامی ، اطلاعاتی کند.

علاوه بر این، همچنین این سایت خبری افزوده است که در این قرارداد ترکیه متعهد شده است تا ایران را از سلاح هایی که اسرائیل احتمالا در حمله به ایران استفاده خواهد کرد مطلع کند. منابع امنیتی نیز معتقدند که پس از فاش شدن قرار داد محرمانه ایران و ترکیه ، اسرائیل و هند از فروختن باراک 8 به ترکیه خودداری کرده اند . چرا که هندی ها می ترسند در صورت دستیابی ایران به این رادار ها و یا تکنولوژی آن ، ایران آن را در اختیار پاکستان قرار دهد . زیرا دیر باز بین پاکستان و هند اختلافات عمیق مرزی و تا حدی ایدئولوژیک وجود داشته است.

به نظر می رسد روابط دوستانه اخیر ایران و ترکیه به عنوان دو کشور مسلمان منطقه، که اساسا نقشی کلیدی در برقراری امنیت خاورمیانه دارند ، خشم مقامات صهیونیست را برانگیخته است و انتشار چنین گزارشاتی نه تنها به نوعی فشار به دیگر کشورها برای عدم مبادله با ایران تلقی می شود، بلکه آنان تحریک می کند تا با استفاده از این حربه مقامات اروپایی و آمریکایی را برای اعمال فشار به ترکیه متقاعد کنند. واضح است که مواضع ضد صهیونیستی نخست وزیر ترکیه مهم ترین دلیل چنین دشمنی هایی تلقی می شود.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”