بالگرد جديد تهاجمي ايران با عنوان "طوفان " توليد شد +عكس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: بالگرد جديد تهاجمي ايران با عنوان "طوفان " توليد شد +عكس

پست توسط Mil@d »

رفقا دیگه اینقدر منفی بافی نکنید...گویا ما با خودمون هم دشمنی داریم!

کار بدی کردند چند هلی کوپتر کبری را زنده کردند؟

من خودم منتقد وضع موجود هستم ولی اگر هم با محتوای تا حدودی اغراق آمیز خبر مشکل داریم دیگه نباید اینقدر زحمات پرسنل هوانیروز و وزارت دفاع را تخطئه کنیم...

انسانهای نازنین و زحمتکشی هستند و بی ریا... :razz:
  بی  
Captain I
Captain I
محل اقامت: يك رسانه
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 525 بار
تماس:

پست توسط reporter »

يك سري ازبالگردهاي ديروز ساخت خود ايران است... منتظر اخبار تكميلي در گفتگو با وزير دفاع باشين
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

پست توسط میهن پرست »

دوستن هدف وزیر دفاع از سفر به اصفهان یک چیز دیگری بود این بالگردها هم یک تعداد ساخت خودمون هست و تعدادی هم از بالگردهای داغون به جا مانده.البته این طرح اثبات توانایی بود.بالگرد اصلی در اینده دیده خواهد شد.اما باز هم تاکید میکنم هدف از این سفر تحویل گرفتن یک سری دستگاه دیگر بود.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Captain I
Captain I
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

پست توسط حسن2568 »

ديشب توي اخبار مصاحبه با وزير دفاع را نشون داد كه ميگفت اين بالگرد ها نمونه به روز تر از بالگرد تيزتك ساخت ايران است كه با نام طوفان نامگذاري شده .ايران پيشتر بالگرد تيزتك را ساخته بود كه اگرچه از لحاظ بدنه وشيشه ها مقاوم در برابر گلوله بود و از بعد تجهيزات هم به روزتر از كبري بود اما تفاوتها و ضعفهائي هم نسبت به كبري داشت و آن اينكه به رغم سرعت 320 كيلومتري كبري در هر ساعت بالگرد تيزتك داراي حداكثر سرعت 235 كيلومتر وقدرت مانور كمتر و صداي بيشتري بود .اين ده فروند هم به روز شده تيزتك بود و با اين حساب مدل جديد بالگرد تيزتك توليد شده است.
طرحهاي به روزرساني كبري هم در دوره هاي مختلف اجرا شده و هميشه هم گفتند كه كبري ها به روز رساني ميشوند .اما بحث تيزتك متفاوت بوده است.
يك نكته هم به ذهن من رسيد اينكه علي رغم وجود بالگردهاي روسي در ايران شامل ميل17 و ميل24 و... ايران علاقه زيادي به بالگردهاي امريكائي دارد .با توجه به اينكه ايران از لحاظ به كارگيري بالگرد در جنگ يكي از باتجربه ترين كشورها ميباشد عدم تمايل ايران به كپي سازي يا مهندسي معكوس بالگردهاي ساير كشورها و تمايل به بالگردهاي امريكائي نشان از پسنديده بودن آنها نسبت به نمونه هاي زمخت روسي دارد.
به خاطر دارم زمان رياست جمهوري آقاي هاشمي طي مراسمي كه خود رئيس جمهور وقت هم در آن سخنراني كرد و تلوزيون هم نشان داد يك گروه 4000 نفري كه بيشتر دانشجو بوده و تعدادي مهندس و استاد هم بودند كار نسخه برداري از بالگرد سنگين ترابري شونوك47 را آغاز كردند كه با اين حساب بايد درآينده نه چندان دور منتظر كپي ايراني از شونوك هم باشيم.براي من هم عجيب بود كه شروع كار نسخه برداري از يك محصول خارجي چرا بايد از تلوزيون پخش شود اما در آن زمان هدف اين كار را آموزش اعلام كردند
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 870 بار
سپاس‌های دریافتی: 695 بار

پست توسط atlantik »

دوستان یه نگاهی به این تاپیک البته قدیمی [External Link Removed for Guests]بندازین . درسته که یه خورده اغراق گهگاهی چاشنی دست اورد های نظامی ما بوده اما وقتی شبیه ساز کبرا در ایران ساخته میشه یعنی تونسته خودشو به سطح قابل قبولی از این صنعت برسونه و این قابل تقدیره .تصویر
[FONT=Courier New]من در کشوری زندگی می کنم که زبانش پارسی است، اما به آن فارسی می گویند  [FONT=Courier New][COLOR=#7030a0]چون   "پ" ندارد!   

[FONT=Microsoft Sans Serif]دکتر علی  
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار

پست توسط farshad49 »

دوستان خوبم از این مدل هلیکوپترهای کبرا به برخی کشورهای اروپایی مثل ایتالیا هم داده شده. ایتالیا حدود سی و پنج سال پیش این هلیکوپترها رو از آمریکا خریداری کرده و علیرغم رابطه بسیار خوبی که این دو کشور با هم دارند ، آمریکا اجازه سرویس یا هر نوع تعمیر و تعویض قطعه رو نمیده و تمام امور حاضر بکاری این هلیکوپترها توسط کارشناسهای آمریکایی انجام می شه .
حالا چرا این مطالب رو مطرح کردم ، بدونید فرزندان این آب و خاک آنچنان جسارتی دارن که این نوع هلیکوپترهای پیچیده رو علیرغم تحریم های سی و یک ساله به حالت حاضر بکار نگه داشتن که در طول هشت سال جنگ عملیاتهای متعددی رو انجام دادن و الان این هلیکوپترها از نوع آمریکاییش هم پیشرفته تر و مجهزتر شده.
از عمده مشکلات ما ایرانی ها اینه که همیشه دوست داریم آمریکاییها رو سرور و آقای خودمون بدونیم و وقتی جرقه ای در پیشرفتها دیده می شه عده ای ناله ( ما نمی توانیم ) سر میدن. بدونید نژاد ایرانی ( آریایی ) برترین نژاد و تواناترین نسل بر روی کل کره زمینه . بررسی کنید چند درصد از دانشمندان ناسا ایرانی هستند؟
یا علی
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد .
کوروش بزرگ
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 95 بار

پست توسط iraniran78 »

دوستان خوبم از این مدل هلیکوپترهای کبرا به برخی کشورهای اروپایی مثل ایتالیا هم داده شده. ایتالیا حدود سی و پنج سال پیش این هلیکوپترها رو از آمریکا خریداری کرده و علیرغم رابطه بسیار خوبی که این دو کشور با هم دارند ، آمریکا اجازه سرویس یا هر نوع تعمیر و تعویض قطعه رو نمیده و تمام امور حاضر بکاری این هلیکوپترها توسط کارشناسهای آمریکایی انجام می شه .  

دوست عزیز حدود 30 سال است که بالگرد AH-1J SEA COMBRA در ایتالیا با نام آگوستا بل 209 کبری ساخته میشود !!!!
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 3339 بار
سپاس‌های دریافتی: 191 بار

پست توسط alirezak2 »

بالگرد کبرا و بل 214 هیچگاه در آگوستا و ایتالیا ساخته نشدند.ایران تعداد زیادی از انواع 212، شینوک ، 206 و 205 همچنین SH-3D را از ایتالیا خریداری کرد.سالها بعد ایتالیا بالگرد تهاجمی A-129 مانگوستا را توسعه داد که در حال حاضر برنده مناقصه نیروی زمینی ترکیه نیز گردیده است.
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر

پست توسط farshad49 »

iraniran78 نوشته شده: 

دوست عزیز حدود 30 سال است که بالگرد AH-1J SEA COMBRA در ایتالیا با نام آگوستا بل 209 کبری ساخته میشود !!!!

دوست خوبم از اطلاعات شما ممنونم ، اما در جریان باشید که در سال 1355 خورشیدی بمنظور برآورد توان و آموزش خلبانان هلیکوپتری ایران ، مانور مشترکی بین ایران و ایتالیا در دشتهای اطراف اصفهان برگزار شد که نمره خلبانان ایرانی از نمره ایتالیا بنا بر نظر داور اعزامی از آمریکا بیشتر شد .
پس متوجه می شویم ایتالیا 30 سال پیش صاحب این مدل هلیکوپتر نشده !!!!!! هنوز که هنوزه ایتالیا اجازه ساخت نداره بلکه تحت نظارت مستقیم مستشاران نظامی آمریکا مونتاژ اون صورت می گیره.
یا علی
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد .
کوروش بزرگ
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

پست توسط sinaset »

farshad49 نوشته شده: بدونید نژاد ایرانی ( آریایی ) برترین نژاد و تواناترین نسل بر روی کل کره زمینه . بررسی کنید چند درصد از دانشمندان ناسا ایرانی هستند؟

یا علی

سلام دوست منتصویر

از دو سری حرف خوشم نمی یاد
1- مسخره کردن دستاوردهای کشور
2- بالا بردن کشور با جملات نژاد پرستانه

دوست من، هیچ نژادی از نژاد دیگه بالاتر نیست ، و نژاد برتر روی کره زمین ، انسان ها هستن
لطفا با ابراز چنین کلمات نژاد پرستانه ، ببین بشریت اختلاف نیااندازید
قطعآ اسلام با نژاد پرستی مخالف است
برای بالا بردن کشور لازم نیست چنین جملات بیان شود ( جملات از نوع بالا بردن و سپس سقوط با اخرین سرعت)
فراموش نکنید هدف اصلی ما حفظ وحدت ببین انسان ، و کمک به جامعه بشریت ، نه که خود نمایی و تو سر زدن باقی قومیت و گفتن کلمات چون ما برتریم ، و این رو فراموش نکنید ،یکی از همین کسانی که حرف ها نژاد پرستانه می زد الان ارتشش و خودش زیر خاک هستن و مورد لعن و نفرین جامعه بشریت هستن
اهداف فقط اسلامی و اسلام = انسانیت و ازادگی به معنایی واقعی .
باتشکر تصویرتصویر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر

پست توسط farshad49 »

sinaset نوشته شده:
farshad49 نوشته شده: بدونید نژاد ایرانی ( آریایی ) برترین نژاد و تواناترین نسل بر روی کل کره زمینه . بررسی کنید چند درصد از دانشمندان ناسا ایرانی هستند؟

یا علی

فراموش نکنید هدف اصلی ما حفظ وحدت ببین انسان ، و کمک به جامعه بشریت ، نه که خود نمایی و تو سر زدن باقی قومیت و گفتن کلمات چون ما برتریم ، و این رو فراموش نکنید ،یکی از همین کسانی که حرف ها نژاد پرستانه می زد الان ارتشش و خودش زیر خاک هستن و مورد لعن و نفرین جامعه بشریت هستن

دوست عزیزم قصد ایجاد جنجال یا جر و بحث ندارم .
اون تاریخی که شما ازش متنفرید بدونید که تاریخ درخشان سرزمین منه . اگه فکر میکنید اون فرمانده و ارتشی که الان زیرخاکه به فراموشی سپرده شده ، پیشتهاد میکنم دنیای اطرافتون رو یه مطالعه ای بکنید و ببینید که ابرقدرتهای فعلی جهان از ابهت و عظمت تاریخ کهن سرزمین من به وحشت افتادن و از عصبانیت فیلمهایی مثل 300 و پرسپولیس می سازن تا تاریخ درخشان سرزمین آریایی منو به تمسخر بگیرن. پس این تاریخ عظیم و بزرگ هیچوقت نمرده ، فراموش نمی شه و نخواهد شد .
ببینید که این اعراب دور از تمدن که در اون زمان نوکری ما ایرانی ها رو میکردن و با کلی باج و رشوه به سلاطین سرزمین من تا کمر خم می شدن و تعظیم میکردن ، الان میخوان اسم   جاویدان فارس رو به یه نام مجعولی تغییر بدن. 
دوست خوبم اسلام فقط سمت شما نیومده ، بنده و سایرین هم مسلمون هستیم اما دلیل نمیشه خودمونو عرب بدونیم.
زنده باد نژاد آریایی و ایرانی
یاعلی
کوروش بزرگ
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

پست توسط sinaset »

farshad49 نوشته شده:
sinaset نوشته شده:
یا علی

دوست عزیزم قصد ایجاد جنجال یا جر و بحث ندارم .
اون تاریخی که شما ازش متنفرید بدونید که تاریخ درخشان سرزمین منه . اگه فکر میکنید اون فرمانده و ارتشی که الان زیرخاکه به فراموشی سپرده شده ، پیشتهاد میکنم دنیای اطرافتون رو یه مطالعه ای بکنید و ببینید که ابرقدرتهای فعلی جهان از ابهت و عظمت تاریخ کهن سرزمین من به وحشت افتادن و از عصبانیت فیلمهایی مثل 300 و پرسپولیس می سازن تا تاریخ درخشان سرزمین آریایی منو به تمسخر بگیرن. پس این تاریخ عظیم و بزرگ هیچوقت نمرده ، فراموش نمی شه و نخواهد شد .
ببینید که این اعراب دور از تمدن که در اون زمان نوکری ما ایرانی ها رو میکردن و با کلی باج و رشوه به سلاطین سرزمین من تا کمر خم می شدن و تعظیم میکردن ، الان میخوان اسم   جاویدان فارس رو به یه نام مجعولی تغییر بدن. 
دوست خوبم اسلام فقط سمت شما نیومده ، بنده و سایرین هم مسلمون هستیم اما دلیل نمیشه خودمونو عرب بدونیم.
زنده باد نژاد آریایی و ایرانی
یاعلی

سلام دوست من
فقط خواستم بگم منظور من افرادی چون ن ا ز ی ها بود ، منظور من رو اشتباه گرفتید
ابر قدرت وجود خارجی نداره ، ابر قدرت ، فقط خداست و کسانی که به اون توکل می کنند
اهداف فقط یکی ، اونم کمک به جامعه بشریت و بس (در چوب الهی و برای خدا)
باقی حرف ها گفته شد
باتشکرتصویر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”