جان بولتون: حالا کو تا "تغییر رژیم" در ایران ؟ اسرائیل باید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

جان بولتون: حالا کو تا "تغییر رژیم" در ایران ؟ اسرائیل باید

پست توسط HORLIKAN »

جان بولتون: حالا کو تا "تغییر رژیم" در ایران ؟ اسرائیل باید حمله کند!

جان بولتون سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل ( در دوره پرزیدنت بوش) معتقد است که تنها حمله نظامی اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران می تواند خاورمیانه را از خطر یک رقابت اتمی ویرانگر نجات دهد !

این شخصیت محافظه کار با چاپ یادداشتی در روزنامه آمریکایی " وال استریت ژورنال " ادعا کرد که دست یابی ایران به سلاح هسته ای سبب ایجاد یک رقابت اتمی در منطقه خواهد شد و مشخص نیست که در صورت تسلیح اتمی ایران ، عربستان ، مصر و یا ترکیه تضمینی برای عدم دست یابی تروریست ها به سلاح هسته ای دهند .

وی می نویسد : " ما باید بپذیریم که حمله اسراییل به ایران یک اقدام دفاعی پیشدستانه است ! حتی کشورهای عرب خاورمیانه نیز در این احساس تهدید اسراییل شریک بوده و منطق آن را به خوبی درک می کنند .

بولتون می افزاید : " در واقع حمله اسراییل به ایران هم در جهت منافع این کشور و هم به نفع منافع ایالات متحده آمریکا و هم در جهت منافع کشورهای عربی منطقه است ".

بولتون در خاتمه مطلب خود می نویسد که بدون حمله اسراییل به ایران هیچ کس دقیقا نمی داند که در برابر واقعیت ایران اتمی چه باید کرد .

بولتون از جمله شخصیت های نومحافظه کار آمریکایی است که سال هاست برای آنچه که تهدید برنامه های هسته ای می خواند " یقه درانی " می کند .

وی بر این باور است که تنها راه حل بحران اتمی ایران حمله نظامی است و گفتگو ، دیپلماسی ، مهار و بازدارندگی روی ایران اثری نخواهد داشت .

بولتون در همین مقاله خود می نویسد که با توجه به اینکه مشخص نیست سیاست بلند مدت تغییر رژیم در ایران چه زمانی جواب دهد ، باید سریعا برای مقابله با ایران اتمی چاره ای اندیشید و از نظر او با توجه به بی اثر بودن گزینه هایی چون تحریم و دیپلماسی تنها راه باقی مانده حمله نظامی است .

بسیاری از ناظران آمریکایی با این راه حل او مخالف اند و معتقدند که حمله نظامی به ایران پیامدهای ویرانگری را برای امنیت منطقه دارد و از سوی دیگر مشخص نیست که در صورت انجام این حمله برنامه هسته ای ایران تا چه میزان به عقب بیفتد .

با این حال بولتون بر این باور است که تنها استراتژی ممکن که خارج از ابهام بوده و می توان آن را تحت کنترل خود به اجرا در آورد حمله نظامی است و نمی توان روی تاثیر گذاری گزینه های دیگر ( با توجه به اینکه ماهیتی نامتعین و تاثیراتی غیر ملموس دارند ) حساب باز کرد .منبع خبر : عصرايران - [External Link Removed for Guests]
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”