بن لادن در واشينگتون است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

بن لادن در واشينگتون است

پست توسط HORLIKAN »

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور در پاسخ به سؤالي جهت‌دار در خصوص حضور بن‌لادن در ايران، گفت: بن لادن در واشنگتن است، زيرا او روابط خوبي با جرج بوش رئيس جمهور سابق آمريكا داشت، آنها با هم در زمينه نفت فعاليت مي‌كردند، اما بن لادن هيچ وقت با ايران كار نكرده است.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست جمهوري، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور كشورمان كه براي شركت و سخنراني در كنفرانس بازنگري در معاهده NPT به نيويورك سفر كرده است، در مصاحبه با شبكه تلويزيوني "اي بي سي " آمريكا، اظهار داشت: دوره اين‌گونه تهديدها گذشته است و به نفع كشورهاي زورگو است كه بر اساس قانون، دوستي و عدالت با ملت ايران رفتار كنند.

*تلاش‌هاي خانم كلينتون مبتني بر تضييع حق ملت ايران است

وي با اشاره به مواضع هيلاري كلينتون وزير امورخارجه آمريكا عليه ملت ايران، گفت: موضعگيري و تلاش‌هاي خانم كلينتون مبتني بر تضييع حق ملت ايران است، اين مسئله روشني است و نياز به تفسير ندارد.
رئيس جمهور ادامه داد: آيا شما فكر مي‌كنيد خانم كلينتون دوست ايران است؟ البته ما بين اوباما و خانم كلينتون تفاوت قائل هستيم؛ چراكه خانم كلينتون علاقه‌مند است به سرعت رابطه آمريكا با ايران را به نقطه درگيري برساند، اما بنابر اطلاعاتي كه در اختيار داريم، اوباما چنين نظري ندارد.

*ما دوست مردم آمريكا هستيم

احمدي نژاد افزود: ما دوست مردم آمريكا هستيم، اما با اين موضوع كه كشوري 10 هزار بمب انبار كند، ديگران و حتي آژانس بين المللي انرژي اتمي را تحت فشار قراردهد، مخالف هستيم.
وي تاكيد كرد: اينكه چند كشور دارنده بمب اتم، بخواهند جلوي برنامه صلح آميز ايران را بگيرند، خلاف "ان پي تي " و قوانين بين المللي است، آنها با تهديد و فشار نمي‌توانند ايران را از حقوق قانوني خود محروم كنند.
رئيس جمهور با بيان اينكه ريشه مشكلات جهان به ديدگاه برخي از سردمداران آمريكايي باز مي‌گردد اظهار داشت: اينكه كشوري بمب داشته باشد و بگويد ديگران از انرژي هسته‌اي استفاده صلح آميز نكنند، تبعيض آميز است.
وي ادامه داد: بر اساس معاهده ان پي تي، دارندگان تسليحات اتمي بايد خلع سلاح مي‌شدند و طبق ماده 4 اين معاهده تمام اعضا موظفند فناوري غني سازي و مواد لازم مورد نياز را بدون شرط در اختيار ساير اعضا بگذارند و هيچ دليلي نمي‌تواند مانع غني سازي شود. اين عين متن ان پي تي است و فشارهاي سياسي فاقد ارزش است.
احمدي نژاد در ادامه اظهار داشت: به آنها چه ربطي دارد كه ايران غني سازي انجام مي‌دهد يا نه! تعهدي كه داده‌ايم مبتني بر ماده 4 ان پي تي است، پس رئيس آژانس و يا دولت‌ها نمي‌توانند مانع غني سازي ايران شوند.
وي خاطرنشان كرد: اين كشورها با اين رفتارشان ان پي تي را زير سؤال مي‌برند، اگر ايران حق وتو داشت و اگر سازمان ملل در ايران بود، آيا دبيركل سازمان ملل همين حرف ها را مي‌زد؟ ما با نظم ناعادلانه موجود مخالفيم و ريشه درگيري‌ها را در اين نظم ناعادلانه مي دانيم.
رئيس جمهور در ادامه با تاكيد بر اينكه امروز اكثر كشورهاي دنيا با مواضع ملت ايران موافقند، اظهار داشت: كسي كه عضو دائم شوراي امنيت است و حق وتو دارد، معلوم است كه نظراتش را به آژانس تحميل مي‌كند.
احمدي نژاد افزود: چرا هنوز بعد از 60 سال خلع سلاح هسته اي عملي نشده است؟ به نظر شما خطر هزاران بمب اتم بيشتر است يا كشوري كه ادعا مي كنند ممكن است به يك بمب اتم دست پيدا كند؟
وي گفت: كساني كه بمب ذخيره كرده‌اند و ديگران را تهديد مي‌كنند در حقيقت با آتش بازي مي‌كنند. براي پي بردن به خطر واقعي بايد ديد چه كسي بمب اتم دارد؟ چه كسي از آن استفاده كرده و هنوز هم ديگران را بوسيله آن تهديد مي‌كند؟
رئيس جمهور همچنين در جواب سوالي در خصوص تهديدهاي رژيم صهيونيستي عليه ايران گفت: چه كسي مي‌خواهد به ايران حمله كند؟ يك رژيم جعلي ! اين رژيم كوچكتر از آن است كه بخواهد به ايران حمله كند، در دكترين نظامي ما اين رژيم به حساب نمي‌آيد. رژيم صهيونيستي به پايان راه رسيده است.
احمدي نژاد افزود: جمهوي اسلامي ايران مركز تمدن بوده و در طول تاريخ به هيچ كشوري تجاوز نكرده و هميشه طرفدار عدالت بوده است، اين درست نيست كه گفته شود ايران بايد در سايه تهديد زندگي كند، چراكه اين گفته‌ها چهره خوبي از آمريكا در جهان ارائه نمي‌دهد.
وي ادامه داد: امروز فقط ملت ايران نيستند كه با رفتارهاي دولت آمريكا مخالف هستند بلكه همه ملت‌هاي جهان به سياستهاي دولت آمريكا اعتراض دارند.
رئيس جمهور در بخش ديگري از اين گفت و گو ، به شهادت بيش از 16 هزار ايراني توسط گروهك هاي تروريستي اشاره كرد و گفت: ايران بزرگترين قرباني تروريسم بوده است، اما مبارزه با تروريسم روش منطقي و علمي دارد.
احمدي نژاد افزود: 10 سال از حضور آمريكا در افغانستان مي‌گذرد بايد بررسي شود كه آيا تروريسم افزايش يافته يا كاهش پيدا كرده است؟ اينكه بعد از 10 سال لشكركشي به افغانستان گفته شود تروريست‌هايي در نيويورك مي‌خواسته‌اند دست به اقدام تروريستي بزنند آيا به معناي شكست آمريكا در مبارزه با تروريسم نيست؟
وي گفت: امروز100 هزار انسان بي گناه در افغانستاني كشته شده‌اند و تروريسم هم گسترش يافته است.
رئيس جمهور در ادامه به حمايت آمريكا از عبدالمالك ريگي اشاره كرد و گفت: اين فرد شرور 400 ايراني را ترور كرده است. ما با تروريسم و هر فردي در هر كجاي جهان كه جان مردم را به خطر بيندازد، مخالفيم.
احمدي‌نژاد در جواب سؤالي درباره سه آمريكايي كه در ايران زنداني هستند، گفت: اين سه نفر به طور غيرقانوني وارد خاك جمهوري اسلامي ايران شده‌اند و دستگاه قضايي در ايران مستقل و تابع اصول حقوقي است.
وي ادامه داد: هم اكنون 7 ايراني در آمريكا زنداني هستند و اينها افرادي هستند كه دولت آمريكا آنها را در كشورهاي ديگر دستگير كرده است، آنان امروز نه وكيلي دارند و نه مي‌توانند با خانواده‌هايشان ارتباط برقرار كنند.
رئيس جمهور گفت: ما از اينكه عده‌اي چه در آمريكا و چه در ايران زنداني باشند، خوشحال نيستيم، اما آيا واقعا دولت آمريكا نگران اين سه نفر است، اگر دولتمردان كاخ سفيد نگران جان آمريكايي‌ها بودند سربازان آمريكايي را به عراق و افغانستان نمي‌فرستادند.
احمدي نژاد در جواب سوالي جهت دار در خصوص حضور بن لادن در ايران تصريح كرد: بن لادن در واشنگتن است، زيرا او روابط خوبي با جرج بوش رئيس جمهور سابق آمريكا داشت، آنها با هم در زمينه نفت فعاليت مي‌كردند، اما بن لادن هيچ وقت با ايران كار نكرده است.
وي اظهار داشت: دولت بوش به بهانه پيدا كردن بن لادن به افغانستان لشكركشي كرد در حالي كه ابتدا بايد جاي او را پيدا مي كردند و بعد لشكر مي‌كشيدند نه اينكه اول لشكر كشي كنند تا بعد جايش را پيدا كنند.
رئيس جمهور ايران تصريح كرد: موضع ايران درباره تروريسم و تروريست ها كاملاً شفاف است.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: بن لادن در واشينگتون است

پست توسط HORLIKAN »

کراولی در پاسخ به احمدی نژاد : ساختمان وزارت خارجه را گشتیم اثری از بن لادن نبود !

فيليپ کراولی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا، در واکنش به اظهارات محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران، درباره حضور اسامه بن لادن در واشنگتن، گفت که وی نتوانسته اثری از بن لادن در ساختمان وزارت خارجه آمریکا پيدا کند.

به گزارش عصر ایران و به نقل از وب سایت " فاکس نیوز " کراولی که روز گذشته در کنفرانس خبری خود در وزارت امور خارجه آمریکا سخن می گفت در پاسخ به سخنان احمدی نژاد به شوخی گفت : " در ساعات گذشته ما جستجوی گسترده ای در وزارت امور خارجه انجام داديم ، همه سوراخ و سنبه ها، گوشه و کنارها، و لای سنگ ها را جستجو کردیم ، و می توانيم با اطمينان بگوييم که اسامه بن لادن اينجا نيست. "

پس از اشاره کراولی به این سخنان ، يکی از خبرنگاران از سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا پرسيد: " منظورتان در واشنگتن يا وزارت امور خارجه آمريکا است ؟ "، و کراولی در پاسخ گفت:" فقط در محدوده وزارت امور خارجه، ولی اين را رييس جمهوری ايران گزارش داده که بن لادن درواشنگتن است "

روز دوشنبه شبکه تلویزیونی فاکس نیوز آمریکا طی گزارشی ادعا کرد که بن لادن از سال 2003 در ایران و در منطقه ای در شمال تهران زندگی می کند . البته این نخستین بار نیست که چنین اتهاماتی از سوی رسانه های آمریکایی درباره اختفای بن لادن در ایران مطرح می شود و پیش از این نیز برخی رسانه های آمریکایی اتهاماتی از این قبیل را متوجه ایران کرده بودند .

محمود احمدی نژاد روز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه «ای بی سی» آمریکا و در پاسخ به پرسشی درمورد انتشار خبر رسانه ها درباره حضور اسامه بن لادن در ايران گفته بود که اسامه بن لادن در واشنگتن به سر می برد.

احمدی نژاد در پاسخ به پرسش خبرنگار ای بی سی نيوز گفت : " من هم شنيده ام که بن لادن در واشنگتن است. ايشان قبلا شريک آقای بوش بوده است، با هم همکار بوده اند، اين که ديگر برای شما بايد واضح باشد. آقای بن لادن هيچ وقت با ايران همکاری نداشته است."
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”