برخی از پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 87
تاریخ عضویت: شنبه ۶ تیر ۱۳۸۸, ۴:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار

برخی از پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه

پست توسط farshad49 »

نیروهای نظامی آمریکا در منطقه حساس خلیج فارس، سه فرماندهی خود را در پایگاه نظامی «الامیر» قطر مستقر ساخته، باید گفت که نیروهای مستقر در کویت به همراه تجهیزات آنها، از اصلی‌ترین پایگاه‌های آمریکا در منطقه است.
نیروهای نظامی آمریکا همچنان سکوهای موشکی متحرک و همچنین پدافندهای پیشرفته «پاتریوت» و سیستم‌های ناوبری زمینی خود را حفظ خواهد کرد که بخشی از هزینه‌های آن را نیز در کویت پرداخت می‌کند.
همچنین بنادر کویت به صورت اختصاصی، اسکله‌هایی در اختیار نظامیان آمریکایی همچون گذشته قرار خواهند داد.
بر پایه این گزارش، رفت و آمد آزادانه شناورهای آمریکایی در شمال غرب خلیج فارس و آب‌های منطقه «خور عبدالله» و جزیره «بوبیان» کویت نیز عملا به این واحدها سپرده شده است.

پایگاه هوایی «الجابریه» کویت نیز به صورت ویژه در اختیار بخشی از نیروی هوایی آمریکا که عملیات‌های نظامی و جستجو بر فراز عراق را انجام می‌دهد، قرار خواهد داشت.

در این راستا، آشیانه‌های موقت و فوری برای هواپیماهای 16F، 18F، و 22F آمریکا نیز ساخته شده است.
بخشی از نفت منطقه «رولیه» در اختیار کامل نیروهای آمریکایی است و سوخت مورد نظر شناورها، خودروهای نظامی و هواپیماهای آمریکایی را نیز کویت تأمین می‌کند.
[External Link Removed for Guests]
آمريكا به صورت رسمي در عراق پايگاه ندارد، اما 55 مركز مهم نظامي دارد كه تعدادي از آنها به اين شرح است: پادگان«بلد» يا اناكوندا در 68 مايلي بغداد در مساحتي در حدود 15 مايل مربع بيشتر به فعاليتهاي هوايي مربوط مي شود و در آن 130هواپيما و 120 هلي كوپتر نيز مستقر است، الطليل - 14
” گزارش مركز پژوهشهاي بين المللي كندي، آمريكا هم اكنون تعداد 200 هزار نظامي آمريكايي در خاورميانه دارد. “
مايلي ناصريه مساحت 20 مايل مربع، الاسد - 120 مايلي بغداد تعداد 17 هزار نظامي، القياره - در 50 مايلي جنوب شرق موصل، گمپ ويكتوري - نزديك فرودگاه بغداد مساحت 140 مايل مربع و ظرفيت 20 هزار سرباز، پادگان مارينز- نزديك فرودگاه موصل، پادگان كركوك، پادگان اربيل كه هر كدام 14 هزار نظامي را در بر مي گيرند، پايگاه هواييIncirlik در جنوب تركيه، پايگاه هوايي در بگرام افغانستان.

نشريه آسيا تايمز نيز چندي پيش به ارزيابي توان نيروهاي آمريكايي در منطقه پرداخت كه گزيده اي از آن به اين شرح است: پايگاه هوايي العديد در قطر، پايگاه دريايي در بحرين، يك پايگاه هوايي در جزيره ميره عمان و پايگاه هوايي با نام «كمپ جاسميكي» در اين كشور، اردوگاه نظامي «عارف جان» در كويت، «كمپ بوهرينگ» در شمال شهر كويت و در مجاورت شهرك مسكوني اوديري ، پايگاههاي ارتش آمريكا در قلمرو عربستان سعودي و واحد ويژه ارتش آمريكا در اردن.
آدميرال دوم پاتريك ام والش فرمانده ناوگان پنجم نيروي دريايي آمريكا مستقر در بحرين مي گويد كه ايراني ها با انجام پنج مانور دريايي در نزديكي تنگه هرمز توانسته اند جوي از هراس و ترس در ميان كشورهاي حوزه خليج فارس ايجاد كنند.
[External Link Removed for Guests]
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد .
کوروش بزرگ
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”