دروغ پراکنی روس‌ها درباره سیستم دفاع موشکی ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 87
تاریخ عضویت: شنبه ۶ تیر ۱۳۸۸, ۴:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار

دروغ پراکنی روس‌ها درباره سیستم دفاع موشکی ایران

پست توسط farshad49 »

سرویس بین‌الملل ـ برگزاری رزمایش گسترده مدافعان آسمان ولایت 3 در کشورمان، بازتاب‌های گسترده و گوناگونی در سطح منطقه و جهان داشت.

به گزارش «تابناک» این رزمایش که تنها گوشه‌ای از توان موشکی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را به منصه ظهور رساند، تا حدود بسیاری، دشمنان این آب و خاک را به میزان توانمندی کشورمان در دفاع از هستی کشور و نیز امکان پاسخ متقابل به هر متعرضی، آگاه ساخت.

در این میان، موضعگیری غیر منطقی و دروغ روس‌ها در قبال این مسأله، جالب و البته قابل تأمل است:

«ایرانی‌ها موشک‌های چینی را به نام خودشان جا می زنند. هنوز هم از سیستم‌های دفاعی فرسوده زمان شاه استفاده می‌کنند. به لحاظ فنی، ایران بسیار عقب مانده است و نمی‌تواند موشک اس-300 تولید کند.»؛ اینها سخنان کارشناسان روس است که درصدد تخطئه توان دفاعی ایران برآمده‌اند.

بنا بر این گزارش، «ولادیمیر یفسییف»، کارمند ارشد علمی انستیتو اقتصاد جهانی و روابط بین‌الملل آکادمی علوم روسیه در مصاحبه‌ای با سرویس بین‌الملل خبرگزاری دولتی «ریانووستی» روسیه به پرسش‌هایی درباره رزمایش گسترده «مدافعین آسمان ولایت 3» در ایران، این گونه پاسخ داده است:

پرسش: در ایران رزمایش بزرگی برگزار می‌شود، شما وضعیت نیروهای مسلح ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ با احتساب اینکه مقامات نظامی ایران می‌گویند در کشور تولید تسلیحات راه اندازی شده است، اما در مانورها از تسلیحات زمان شاه و پدافندهای هوایی و سایر تجهیزات قدیمی استفاده می‌شود؟

پاسخ: اگر درباره پدافندهای هوایی صحبت کنیم، باید بگوییم که فرسوده هستند و سیستم‌های مدرن دفاعی وجود ندارند. پدافند هوایی آنها مجموعه تور-ام1 است که امکان دفاع در فاصله 20 کیلومتری را فراهم می‌کند و برای دفاع موضعی است؛ یعنی سیستم‌هایی که بتوانند از ایران دفاع کنند، وجود ندارند.
ایران به دلیل عقب ماندگی فنی، نمی‌تواند به طور مستقل مجموعه‌های اس-300 را تولید کند و این نیاز به زمان بسیاری دارد. ایران نمی‌تواند آن را نیز کپی کند. این سوءظن هست که چین موفق به کپی این سیستم شده است، اما چین منابعی کاملاً متفاوت دارد و پیشتر به این کشور اس-300 عرضه شده بود؛ اما ایران چنین سیستم‌هایی ندارد. ایران به کمک تور-ام‌ها نمی‌تواند از تأسیسات هسته‌ای دفاع کند!
آنچه در رزمایش خوب است، این است که ایران به خوبی از شرایط جغرافیایی استفاده می‌کند. آخرین مرکز هسته‌ای را در صخره درست کردند و دیگری که در نطنز است، زیر زمین قرار دارد. ایران از همه آنچه می‌تواند از نظر جغرافیایی استفاده کند، نهایت بهره را می‌برد. خود سیستم‌های دفاعی ایران بسیار فرسوده شده‌اند و برای آنها بسیار سخت خواهد بود که برای نمونه در برابر حمله هوایی اسرائیل ایستادگی کنند!
پرسش: شما در کل این رزمایش را چگونه ارزیابی می کنید؟

پاسخ: همانند همه رزمایش‌ها، این ماهیتی تبلیغاتی داشت: نشان دادن اینکه ایران ابزاری دارد که به کمک آن می‌تواند از خود دفاع کند. مفید است که در اینجا تعامل بین یگان‌های گوناگون نیروهای مسلح تمرین می‌شود؛ ایران واکنش به کمک واردسازی ضربه موشکی در پاسخ را تمرین می‌کند.

نکته مهم دیگر آن که مانور در سه منطقه ایران برگزار می‌شود و از این نظر به اندازه کافی گسترده است و هر حمله ای را تمرین می‌کند؛ اما فکر می‌کنم که در حقیقت ایران آمادگی پاسخگویی به حمله گسترده، برای نمونه از سوی اسرائیل با احتساب همه فناوری‌های پیشرفته اسرائیل را نداشته باشد.

پرسش: شما اظهارات مقامات نظامی ایران مبنی بر این که کشور می‌تواند سیستم مشابه اس-300 بسازد را چگونه ارزیابی می‌‌کنید؟

پاسخ: من این را پخش اطلاعات نادرست می‌دانم. ایران با توجه به عقب ماندگی فنی شدید نمی‌تواند چنین مجموعه‌هایی بسازد و بعید است که چنین امکانی در پنج سال آینده در ایران به وجود بیاید. برای اینکه ساخت چنین مجموعه‌هایی نیاز به پایه‌ای قوی است. این نیاز به کار دارد و خبری از اینکه ایرانیان چنین امکانی داشته باشند، وجود ندارد. آنها موشک چینی را به عنوان موشک ساخت خود جا می‌زند!

گفتنی است، طبعا چنین اظهارات و موضعگیری‌های سیاسی و مبتنی بر اطلاعات نادرست، نه تنها با هدف بازار گرمی روس‌ها برای تولیدات نظامی خود و القای برتری خود در تولید این نسل از فناوری‌های تسلیحاتی انجام می‌شود، بلکه آنها در صددند تا با ضعیف و ناکارآمد نشان دادن توان دفاعی و موشکی ایران، طرف‌های رقیب ایران را تحریک و کشورمان را در رسیدن به حقوق مسلم خود به ویژه در حوزه انرژی هسته‌ای زیر فشار روانی قرار دهند.
طبعا چنین اظهارات و موضعگیری‌های سیاسی و مبتنی بر اطلاعات نادرست، نه تنها با هدف بازار گرمی روس‌ها برای تولیدات نظامی خود و القای برتری خود در تولید این نسل از فناوری‌های تسلیحاتی انجام می‌شود، بلکه آنها در صددند تا با ضعیف و ناکارآمد نشان دادن توان دفاعی و موشکی ایران، طرف‌های رقیب، ایران را تحریک و کشورمان را در رسیدن به حقوق مسلم خود، به ویژه در حوزه انرژی هسته‌ای زیر فشار روانی قرار دهند.

منبع :
[External Link Removed for Guests]
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد .
کوروش بزرگ
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 41
تاریخ عضویت: شنبه ۲۸ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۱۸ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 107 بار

Re: دروغ پراکنی روس‌ها درباره سیستم دفاع موشکی ایران

پست توسط ostovar akbar »

روسها حق دارند مارو مسخره كنند چرا ؟
براي اينكه تو كشوري كه مسولانش ميلياردها دلار صرف خريد تسليحات ميكنند اما پول يك موتور جت را صرف تحقيقات روي موتور جت نمي كنند؟ 20تا رادار ميخرند اما به اندازه پول يكيش صرف تحقيقات نميكنند.
يك دوستي داشتم از نوابغ كه الان در دانشگاههاي امريكا استاد شده چند سال پيش قبل از اينكه از ايران بره ميگفت خيلي خوش حالم كه مارو تحريم كردند و مسولان ديگه مستقيم نمي‌تونند بروند وبه راحتي خريد كنند يك مقدار پول هم مجبورا صرف تحقيقات مي كنند .اون مي گفت اگه پول به اهلش داده بشه همچي رو ميشه ساخت ونرفت والتماس كرد وحيف خودش تو آمريكا الن براي اونا كار ميكنه . جالبه وقتي رفت 11 سپتامر تازه اتفاق افتاده بود خودش مي گفت تو فرودگاه وهمه جا بامن به احترام رفتار ميكردند وحتي من يك پليس نديدم.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1930
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7632 بار
تماس:

Re: دروغ پراکنی روس‌ها درباره سیستم دفاع موشکی ایران

پست توسط HORLIKAN »

واقعا درسته .
نميشه ما فقط مصرف كننده باشيم . اون سلاح هايي كه در رژه روز هاي ملي ميارن خيلي خوش بين باشيم 80 در صدشون براي حدقل 20 الي 30 سال پيشه
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: دوشنبه ۹ آذر ۱۳۸۸, ۱۱:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2998 بار
سپاس‌های دریافتی: 405 بار

Re: دروغ پراکنی روس‌ها درباره سیستم دفاع موشکی ایران

پست توسط رضاخان »

زیادم بیراه نگفته
مگه ما میتونیم اس 300 تولید کنیم
مگه موشک اچ کیو 7 و اچ کیو 2 رو با اسمهای داخلی نمیگیم تولید کرده ایم
مگه موشک نصر و نور و کوثر و میثاق 1 و ..... اصالتا چینی نیستند
من منکر زحمات هیچ کارشناس ایرانی نمیشم چرا که با کمترینها بزرگترین کارها رو میکنن
اما به ایشان بهای کافی داده نمیشود و فلان محصول چینی با اسم عربی که بر رویش میگذارن بر
آن ترجیح داده میشود
ما شاید خیلی تغییرات خوبی در تسلیحات داده ایم البته نه همیشه ولی تولید کننده ی قهار و زبر دستی هم نیستیم آنطور که ادعا میشود
شاید اگر زیاد هم خالی ببندی یکروزی دیگه میشی چوپان دروغگو و اگه راستم بگی تاثیری نداره
به امید سربلندی ایران و ایرانی
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

Re: دروغ پراکنی روس‌ها درباره سیستم دفاع موشکی ایران

پست توسط KRITER »

سلام بر همه
دوستان لطفا از گفتن داستان کلیشه ای خودداری کنین
دیگه پیشرفت های ایران را همه می دونن... کشوری که سی سال شروع کرده و این همه تحریم که بر سرش ریخته چه انتظاری ازش دارین
امریکایی که عشق اونو دارین چند ساله ساخت ابزار نظامی را شروع کرده؟؟خود امریکا هم تمام طرح های هیتلر رو دزدیده و به اسم خودش در اورده و باز هم عین :o3 از ایران میترسه
خوبی سایته ما اینه که وقتی تاپیکی در مورد پیشرفت ایران هست همه دست و سوت می زنن :-D :-D حالا اگه در مورد ناتوانی ایران باشه خدا میدونه که چقدر می کوبینش :sad:
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1930
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7632 بار
تماس:

Re: دروغ پراکنی روس‌ها درباره سیستم دفاع موشکی ایران

پست توسط HORLIKAN »

KRITER نوشته شده:سلام بر همه
دوستان لطفا از گفتن داستان کلیشه ای خودداری کنین
دیگه پیشرفت های ایران را همه می دونن... کشوری که سی سال شروع کرده و این همه تحریم که بر سرش ریخته چه انتظاری ازش دارین
امریکایی که عشق اونو دارین چند ساله ساخت ابزار نظامی را شروع کرده؟؟خود امریکا هم تمام طرح های هیتلر رو دزدیده و به اسم خودش در اورده و باز هم عین :o3 از ایران میترسه

خوبی سایته ما اینه که وقتی تاپیکی در مورد پیشرفت ایران هست همه دست و سوت می زنن :-D :-D حالا اگه در مورد ناتوانی ایران باشه خدا میدونه که چقدر می کوبینش :sad:نيگاه كن برادر عزيز من خودم از هر وطن دوستي . وطن دوسترم . ولي ما نبايد خودمونو گول بزنيم. با شعار كار پيش نميره .
جايي كه كار خوب باشه ميگيم خوبه ولي جايي كه كار ضعيفه بايد او رو هم بگيم كه اينجا ضعيفيم .

حالا از اين ها گذشته به نظر من خيلي عذر ميخام (نامرد ترين. خائن ترين . ناجوان مردانه ترين . و.....ترين ) ادمهاي دنيا روس ها هستن . وقتي كسي به خودي رحم نميكنه واي به حال ديگرون. درجنگ خليج فارس . در جنگ ايران و عراق . و ......
هميشه با كسي كه بيشتر پول بده هست . امروز با ماست . فردا با انها. پس فردا با ديگران.
ادم به دزد اعتماد كنه به از اعتماد به روس جماعت.

يا حق
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: دروغ پراکنی روس‌ها درباره سیستم دفاع موشکی ایران

پست توسط victory67 »

واقعا ما چقدر بدبختیم که هر خری در مورد تصلیحات ایران حرف می زنه باور میکنیم ولی وقتی مسئولان نظامی ما حرف می زنن فقط بلدیم بگیم دروغ میگن علمش نداریم چرا فکر میکنید وقتی در مورد چند 10 وسیله نظامی فقط اطلاع دارید کارشناسید و اون افرادی که،ماها نمی بینیمشون بی سواد و فقط سلاح می خرن و می گن ما درست کردیم. ایرانی هر چی بخواد میتونه بسازه اینو تو کلی .... فرو کنید. اینم بگم اینی که شما به اصطلاح ایرانی ها از وشایل نظامی میبیند 10% از وسایل ایرانه. مسئولان نشون نمی دن چون ادمای مثل شما می شناسند،شما ها فقط یامسخره می کنید یا حرف بی ربط میزنید یا میگین نمیشه نمیشه
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Senior Poster
Senior Poster
پست: 739
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۸۸, ۲:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

Re: دروغ پراکنی روس‌ها درباره سیستم دفاع موشکی ایران

پست توسط HITMAN_KU »

farshad49 نوشته شده:
«ایرانی‌ها موشک‌های چینی را به نام خودشان جا می زنند. هنوز هم از سیستم‌های دفاعی فرسوده زمان شاه استفاده می‌کنند. به لحاظ فنی، ایران بسیار عقب مانده است و نمی‌تواند موشک اس-300 تولید کند.»؛ اینها سخنان کارشناسان روس است که درصدد تخطئه توان دفاعی ایران برآمده‌اند.

[External Link Removed for Guests]


حرف حساب جواب نداره.
New Member
پست: 5
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۷, ۱۰:۲۴ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

Re: دروغ پراکنی روس‌ها درباره سیستم دفاع موشکی ایران

پست توسط BEHROOZ_BASIRI »

در صنایع نظامی همیشه غلو می شود حتی خود غربی ها و روسها !
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”