رياض با حمله اسرائیل به تأسيسات هسته‌اي ايران موافقت کرد!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 87
تاریخ عضویت: شنبه ۶ تیر ۱۳۸۸, ۴:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار

رياض با حمله اسرائیل به تأسيسات هسته‌اي ايران موافقت کرد!

پست توسط farshad49 »

سرویس بین‌الملل ـ یک روزنامه صهيونيستي فاش کرد که مقامات عربستان سعودي با حمله اين رژيم به تأسيسات هسته‌اي ايران موافقت کردند.
به گزارش «تابناک»، شبکه خبری «العالم» در گزارشی با استناد به خبر روزنامه «هاآرتص» نوشت: مقامات ارشد رژيم صهيونيستي گفتند، به تازگی مقامات سعودي به اطلاع آنها رسانده‌اند که با حمله اسراييل به ايران مخالفتي ندارند.
در خبر افشاگرانه هاآرتص اضافه شده است که محافل امنيتي اطلاعاتي را از مانورهاي هوايي گسترده ماه سپتامبر گذشته اسراييل در درياي مديترانه و حريم هوايي يونان فاش و خاطرنشان کردند که هدف اين مانور، بمباران اهداف دور و سوختگيري هوايي جنگنده‌هاي اسراييلي بوده است.
بر پایه این گزارش، در همین باره روزنامه «نيويورک تايمز» نيز هدف از برگزاري اين مانور را بررسي مشکلات و نقاط ضعف فني دانست تا اطمينان حاصل شود که جنگنده‌هاي اسراييلي هنگام بمباران اهدافي در ايران با مشکلي در زمينه سوختگيري روبه‌رو نمي‌شوند.
دیگر مشکلات احتمالی مربوط به وزن و نوع موشک‌های سنگرشکنی است که احتمال می‌رود از آنها در حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران استفاده شود.
جنگنده‌های رژیم صهیونیستی برای حمله به اهدافی در ایران، باید مسافت 1600 کیلومتری پایگاه «هاتزریم» در صحرای نقب تا خاک ایران را پشت سر گذارند.
این در حالی اسنت که پیشتر هواپیماهای رژیم صهیونیستی از این پایگاه برای حمله به نیروگاه ادعایی سوریه استفاده کرده‌اند.
بنا بر اطلاعات منتشره، اسراییل از موشک‌های سنگرشکن در جنگ تابستان سال 2006 به لبنان به ویژه هنگام حمله به حومه جنوبی بیروت محل اقامت احتمالی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان بهره برده است.
وزن غیرعادی این موشک‌ها، مشکلاتی را برای جنگنده‌های رژیم صهیونیستی هنگام اجرای مأموریت با سرعت بسیار بالا و در مسافت‌های طولانی در این جنگ ایجاد کرد و به همین علت، تل آویو مجبور شد رسما از عربستان بخواهد تا پایگاه هوایی «القیسومه» را برای فرود اضطراری در اختیار این رژیم قرار دهد.
پایگاه هوایی القیسومه در شمال عربستان و 80 کیلومتری جنوب شرق منطقه «حفرالباطن» است؛ این پایگاه تقریبا در میان راه پایگاه هاتزریم اسراییل و تأسیسات هسته‌ای نطنز است.
این گزارش می‌افزاید، رژیم صهیونیستی همزمان از اردن خواسته بود تا پایگاه هوایی «شاهزاده حسن» در 40 کیلومتری شمال شرقی پایگاه «الازرق» در مرکز این کشور را در اختیار این رژیم قرار دهد.
گفتنی است، هم‌اکنون ارتش آمریکا، از این پایگاه برای حمایت لجستیکی از نیروهای خود در عراق بهره می‌برند.

منبع :
[External Link Removed for Guests]
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد .
کوروش بزرگ
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”